Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Quake Champions

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
JucatorAdevarat

JucatorAdevarat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.06.2010
Cineva pe aici care joaca Quake Champions din cand in cand?

Jocul este free pe Steam. Eu am cumparat Champions Pack si Battle Pass-ul . Pot face custom game-uri in care pot manipula eu mapele si timpul care il putem juca (va pot da invite-uri sa facem mix-uri , sau sa jucam doar de fun) Pot adauga si boti pt incepatori si ca sa puteti invata mapele mai bine (cum era si in q3arena).  In varianta free nu poti face toate astea . doar te poti juca online ,dar pt maxim 10 minute per mapa + hartile alese mereu random , contra unor jucatori foarte vechi in general .. In majoritatea din cazuri you get owned . Posted Image)

Cine a cumparat battle pass-ul , ne putem ajuta intre noi ca sa completam challenge-urile imposibile = recompense foarte bune in-game.

Daca sunteti veterani pe aici care le este dor de un quake 3 arena remasterizat , va astept .. sau si jucatori noi , nu prea are importanta . Important este sa fim romani sa putem comunica cum trebuie in joc... Asa ca cine este disponibil , va astept Posted Image  Eu unul m-am saturat de suflul asta "nou" de battle royal-uri si fel si fel de mizerii.

Apropo , in ultimul update au adaugat modul CTF- Capture the flag. Pt cine le era dor de un throwback unreal tournament style . Posted Image

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,296
  • Înscris: 07.02.2003
Ce quake 3 remasterizat, e aparut de ani buni Xonotic 64bit care e net superior desi pleaca de la acelasi engine... si nu are nevoie de nciuiun Steam, faci server personal cand vrei si e gratuit 100%. CTF are orice joc decent... nu trebuie introdus, el exista :)

Edited by andreic, 03 January 2019 - 04:40.


#3
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016
Xonotic are grafica slaba, gen CS (nu am agreeat niciodata CS-ul tocmai din acest motiv). Sa ne intelegem, nu vorbesc de rezolutie, ci de detalii. Pentru Unreal tournament 2007, cel de pe 3 CD-uri sau un DVD, mi-am schimbat tot sistemul la vremea respectiva sa-l pot juca. Astept cu nerabdare Quake champions pe Xbox, si cu siguranta ca-l voi juca, am jucat si Quake 3 - Arena la vremea lui, de fapt am jucat si primele 2, ca story-line. Imi plac armele futuristice si hartile detaliate. Momentan sunt absorbit de Destiny 2.

PS. Quake Champions nu este Quake 3 - Arena remasterizat. Este joc nou facut de la A la Z in 2018. Remasterizat inseamna ca este exact acelasi joc vechi, insa facut la o rezolutie superioara. Am jucat jocuri remasterizate (Call of duty - Modern warefare), si va spun ca nu voi mai cumpara jocuri remasterizate niciodata. Nu se compara cu jocurile noi nici pe departe. Odata ce ai jucat Call of duty - WWII, Wolfenstein II - The new colossus sau Battlefiled 1, vei incepe sa acorzi o atentie marita la detaliile din joc. De exemplu la Halo 5 m-am oprit in timpul jocului sa admir peisajul...

#4
JucatorAdevarat

JucatorAdevarat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.06.2010
Da, ai dreptate. Ma refeream ca jocul este construit pe aceesi idee de baza (ca gameplay).Este un joc ARENA.  Nu difera nimic , decat abilitatile pe campioni , care sunt un plus .. (le poti scoate in custom games sau este un mod separat fara abilitati  , se numeste unholy trinity )   si poate ca  mai difera faptul  ca nu este atat de optimizat pt detinatorii de pc-uri vechi , jocul fiind inca in early phase.

Edited by JucatorAdevarat, 03 January 2019 - 14:50.


#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016
Am vazut niste trailere, imi place cum l-au facut. Clar il voi lua, pentru Xbox. Pffff, pentru PC varianta finala se va lansa in 31.12.2019...

#6
JucatorAdevarat

JucatorAdevarat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.06.2010
Jocul este destul de fun si in early phase.. Am la activ 100 de ore si te poti distra in multe moduri.. + ca abia ce au adaugat sistemul de challenge-uri , in care te face sa stai lipit de joc mult mai mult. Primesti recompense pt progresivitate in joc.. Sunt arme din q3arena si quake 4 remasterizate , care le poti debloca, etc. Eu tocmai ce am deblocat modelul de DoomGuy , cel din 1993 Posted Image

Inca un mod foarte tare , este instagib-ul. (railgun , 1 hit - 1 kill)   si keep in mind ca in jocul propriu zis , sunt cateva mape din q3arena , care au fost remasterizate pt jocul asta special.  Faimoasa q3dm6 .E mapa cea mai cunoscuta din q3 si care a prins cam la toata lumea pe vremea aceea (se numeste blood covenant in quake champions)  , de curand au bagat mapa aceea din spatiu care era cea mai jucata pe publice in quake 3. etc, etc. si o sa tot mai bage. Jocul inca e cat de cat la inceput, dar destul de complet in momentul de fata , fata de anul trecut (2017 in fapt) Prin 2017 erau cam 4 mape , acum sunt 13 la numar + multe moduri de joc.  Ii poti da oricand o sansa , avand in vedere ca e gratis pe Steam sau pe Bethesda.net Launcher  in momentul de fata.

Edited by JucatorAdevarat, 03 January 2019 - 15:05.


#7
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
Da ce reclama ii mai faceti. De azi ma apuc :)) Cred mai mai sunt 2000...3000 maxim care joaca si de abia e in early.Parerea mea e ca pana anul viitor(in cel mai bun caz) jocul va muri.Voi puteti sa ii faceti reclama in continuare

#8
JucatorAdevarat

JucatorAdevarat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.06.2010
Nu-i face nimeni reclama , doar cautam posibili jucatori .Ajuta ca squad sa fim toti romani, ca pe orice joc.   Cei 2-3000 iti sunt aratati pe Steam , pt ca se joaca DE PE steam. Asta nu inseamna ca aia sunt toata comunitatea.   Majoritatea sunt pe bethesda.net , pt ca nu vor sa foloseasca steam. Deci alta poveste ca playerbase.

Edited by JucatorAdevarat, 03 January 2019 - 15:18.


#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016

View Postionutantonesei, on 03 ianuarie 2019 - 15:10, said:

Da ce reclama ii mai faceti. De azi ma apuc Posted Image) Cred mai mai sunt 2000...3000 maxim care joaca si de abia e in early.Parerea mea e ca pana anul viitor(in cel mai bun caz) jocul va muri.Voi puteti sa ii faceti reclama in continuare

Cum sa moara daca nici macar n-a fost lansat? E varianta beta. Nu face nimeni reclama la nimic. Eu personal joc Destiny 2, un shooter foarte complex la care iar nu-i fac reclama. Pur si simplu la unele quest-uri / raid-uri / challenge-uri, fara echipa, fara microfon, fara sa stii ce sa faci, joci degeaba. De fapt nici n-ajungi sa joci mult, iti iei kick imediat din echipa. Pentru asta se cauta jucatori. Sa treci mai departe. Singur nu ai absolut nicio sansa. Ar trebui sa fii in mai multe locuri in acelasi timp ceea ce este imposibil.

Uite un exemplu de raid, Leviathan, iti trebuie cateva zile numai sa inveti ce ai de facut:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wcRaTNxuVdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@2Unlimited: il astepti pe xbox? Cum asa?

#11
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 29.12.2016
Fata de anuntul initial si-au schimbat parerea. Este posibil sa fie lansat si pentru console:
http://www.mweb.co.z...d-Software.aspx

Cert este ca pe PC se lanseaza numai la sfarsitul anului 2019:
https://mediagalaxy....ake%20champions

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate