Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nu stiu care sa aleg, fujifilm hs25 exr

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019
Buna, sa ma prezint sun Andrei si sunt din Bicaz Neamt, m-am hotarat sa imi cumpar o camera, mai specific un FUJIFILM Bridge Fine Pix HS 25 EXR, si am gasit unele anunturi pe olx si acuma sunt dezorientat,
Ajutatima sa aleg dintre aceste 4 anunturi, Avand cont de ce include si pretul si calitatea de intretinere, multumesc!
- https://www.olx.ro/o...xr-ID4Plva.html
- https://www.olx.ro/o...xr-IDbFJPS.html
- https://www.olx.ro/o...xr-IDb8TAL.html
- https://www.olx.ro/o...xr-IDbMGNb.html

#2
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Tu vrei sa-ti cumperi o camera, asa in general, sau o vrei neaparat pe asta ? La ce vrei s-o folosesti ?

#3
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View Postvidiandrei, on 02 ianuarie 2019 - 21:33, said:

Tu vrei sa-ti cumperi o camera, asa in general, sau o vrei neaparat pe asta ? La ce vrei s-o folosesti ?
As cumpara-o pe asta pentru ca cunosc si pe cineva care face poze cat de cat profesionale cu ea, si pt ca nu am un buget prea mare, am un buget pana in 700 lei , de Second-Hand

#4
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Pai la banii astia nu gasesti un DSLR ? Model 2016-2017 ? Alea entry-level. Sunt mai bune decat aparatul asta...

#5
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View Postvidiandrei, on 02 ianuarie 2019 - 21:47, said:

Pai la banii astia nu gasesti un DSLR ? Model 2016-2017 ? Alea entry-level. Sunt mai bune decat aparatul asta...
1.Imi poti recomanda cateva camere in bugetul acela, care sa faca poze bune,
2.pe langa asta, ce parere ai de camera fujifilm hs25 exr
3.si daca ar fi din acele care am pus link, care ai spune

#6
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Linkurile mie nu-mi merg... Nu stiu de ce.

Vad ca gasesti Canon EOS 1200D (nu stiu care ar fi echivalentul Nikon) la 800 negociabil pe oleics. Sunt mai multe la pretul asta si le poti negocia sigur la 700, poate si 600-650...

Aparatul asta ales de tine intra la categoria bridge... In general nu prea sunt cine stie ce... Teoretic, DSLRul este aparatul foto adevarat... Asta al tau e cumva din 2012 sau ceva p-acolo ? Cam vechiut...

https://www.olx.ro/o...price:from]=500

Eu am avut Canon 1000D care e cu vreo 2 generatii mai vechi decat 1200D si tot reuseam sa fac poze bune cu el. Conteaza mult sa stii sa folosesti aparatul...

O alta varianta interesanta ar fi camerele mirrorless si iarasi gasesti in banii astia (negociezi un pic) Canon M10. Vad ca unele-s noi. Dar nu se compara cu DSLRurile.

Edited by vidiandrei, 02 January 2019 - 22:02.


#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAndrey03, on 02 ianuarie 2019 - 21:27, said:

Avand cont de ce include si pretul si calitatea de intretinere, multumesc!

Posted Image
Poți să pui și subtitrarea?

#8
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View Postvidiandrei, on 02 ianuarie 2019 - 22:00, said:

Linkurile mie nu-mi merg... Nu stiu de ce.

Vad ca gasesti Canon EOS 1200D (nu stiu care ar fi echivalentul Nikon) la 800 negociabil pe oleics. Sunt mai multe la pretul asta si le poti negocia sigur la 700, poate si 600-650...

Aparatul asta ales de tine intra la categoria bridge... In general nu prea sunt cine stie ce... Teoretic, DSLRul este aparatul foto adevarat... Asta al tau e cumva din 2012 sau ceva p-acolo ? Cam vechiut...

https://www.olx.ro/o...price:from]=500

Eu am avut Canon 1000D care e cu vreo 2 generatii mai vechi decat 1200D si tot reuseam sa fac poze bune cu el. Conteaza mult sa stii sa folosesti aparatul...

O alta varianta interesanta ar fi camerele mirrorless si iarasi gasesti in banii astia (negociezi un pic) Canon M10. Vad ca unele-s noi. Dar nu se compara cu DSLRurile.
Uite iara linkul, o sa ma uit si la camerele acelea, dar uite anuntul de pe olx care ma uitam eu https://www.olx.ro/o...xr-ID4Plva.html

View Postericmario, on 02 ianuarie 2019 - 22:05, said:

Posted Image
Poți să pui și subtitrarea?
Ma refeream , ca aceasta camera cu tot cu accesori mi se pare cam ieftina, pentru ca fara accesori is 550-600, si in anuntul asta mi se pare cam prea ieftin https://www.olx.ro/o...xr-ID4Plva.html

#9
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Dar nu ai si tu un prieten sau cunoscut care schimba cu altceva sa iei de la el ? O camera e plina de mecanica fina, uzata poate sa aiba tot felul de probleme.

#10
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View PostPaz, on 02 ianuarie 2019 - 22:25, said:

Dar nu ai si tu un prieten sau cunoscut care schimba cu altceva sa iei de la el ? O camera e plina de mecanica fina, uzata poate sa aiba tot felul de probleme.
Nu am prieteni care sa le placa pozele =))

View PostPaz, on 02 ianuarie 2019 - 22:25, said:

Dar nu ai si tu un prieten sau cunoscut care schimba cu altceva sa iei de la el ? O camera e plina de mecanica fina, uzata poate sa aiba tot felul de probleme.
Te ai putea uita la acele linkuri punand in cont preturile de la toate 4 si sa imi spui cat de cat parerea ta, care din ele 4 ti-ai lua

#11
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nu ma pricep, ma joc si eu cu un Nikon si stiu totul despre aparatul meu dar nu stiu nimic despre marca aia. Stiu de la amici ca si Olimpus sunt bune. Faci bine ca eviti marcile "renumite" sunt prea scumpe pt cat ofera in plus fata de celelalte.

#12
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View PostPaz, on 02 ianuarie 2019 - 22:39, said:

Nu ma pricep, ma joc si eu cu un Nikon si stiu totul despre aparatul meu dar nu stiu nimic despre marca aia. Stiu de la amici ca si Olimpus sunt bune. Faci bine ca eviti marcile "renumite" sunt prea scumpe pt cat ofera in plus fata de celelalte.
Eu am auzit ca fujifilm e destul de ok, doar ca, din toate anunturile acele mi se pare exagerat de ciudat acela la 580 cu tot cu accesorim vreun defect sau ceva tot trebuie sa aiba

#13
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Cand o chestie e prea frumoasa ca sa fie adevarata, iti imaginezi de ce. De ce nu te inscrii pe un forum dedicat ?

#14
Andrey03

Andrey03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.01.2019

View PostPaz, on 02 ianuarie 2019 - 23:01, said:

Cand o chestie e prea frumoasa ca sa fie adevarata, iti imaginezi de ce. De ce nu te inscrii pe un forum dedicat ?
Nu prea am gasit acel tip de forum

#15
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Cauta un Canon 550D body pe OLX, mai dai 150 pe un 18-55mm cu stabilizare si ai un kit numai bun pentru inceput. Am avut HS30EXR si iti pot spune ca m-a dezamagit dupa ce am trecut pe el de la un Canon 350D. Noise mare la ISO minim, focalizare foarte lenta, etc. Pe 550D ai niste avantaje in plus prin softul Magic Lantern.
Ti-as fi recomandat si Nikon, dar sunt scumpe rau la accesorii.

#16
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

View PostTort, on 03 ianuarie 2019 - 01:25, said:

..dar sunt scumpe rau la accesorii.
Ce accesorii?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate