Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Retrosprectiva 2018, planuri 2019 - useri Softpedia

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

Poll: Retrosprectiva 2018, planuri 2019 - useri Softpedia (26 member(s) have cast votes)

Anul 2018 a fost

  1. Mai bun ca 2017 (15 votes [57.69%])

    Percentage of vote: 57.69%

  2. Mai rau ca 2017 (4 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

  3. Cel mai bun an din viata mea (3 votes [11.54%])

    Percentage of vote: 11.54%

  4. A fost un dezastru (4 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

Anul 2019

  1. Ma gandesc sa-mi schimb locul de munca (6 votes [15.38%])

    Percentage of vote: 15.38%

  2. Ma insor/ma marit (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  3. Am planuri mari, nu pot sa le dezvalui acum (7 votes [17.95%])

    Percentage of vote: 17.95%

  4. Plec din tara (1 votes [2.56%])

    Percentage of vote: 2.56%

  5. Ma mut intrun oras mai mare (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Imi iau masina noua (3 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  7. Vine un bebe (3 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  8. Imi deschid o afacere (4 votes [10.26%])

    Percentage of vote: 10.26%

  9. Imi schimb prietenul/prietena (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  10. Ma las de fumat si beutura (2 votes [5.13%])

    Percentage of vote: 5.13%

  11. Yolo! (9 votes [23.08%])

    Percentage of vote: 23.08%

Vote Guests cannot vote

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Totusi sa nu pierdem traditia a unor astfel de subiecte.

Ce realizari personale si profesionale ati avut in 2018?  Ce va propuneti sa faceti in 2019?
Daca aveti timp dati si un clic in chestionar.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Eu ma voi muta pe un alt post incepand de la 1 februarie, unul pe care mi-l doream de mult. In ianuarie imi luasem liber ca sa zac dar asta nu va iesi. In ultima saptamana din decembrie am decis ca ne mutam in afara Bucurestiului, deci trebuie sa pregatim apartamentul curent pentru vanzare.

Tu ce faci? Ar fi fost frumos sa dai si matale detalii.

#3
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Anul 2018 nu a fost mai bun decat 2017 pentru mine. In 2018 nu am primit nici o mostenire valoroasa, n-a crapat nimeni. Locul de munca l-as schimba daca prind un salariu mai bun. Nu planuiesc nimic altceva decat sa fiu cel putin la fel de sanatos ca pana acum, si sa produc mai multi bani ca pana acum. Cu cat mai mult cu atat mai bine. Posted Image

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAlexEn, on 02 ianuarie 2019 - 11:02, said:

Tu ce faci? Ar fi fost frumos sa dai si matale detalii.
Eu trebuie sa-mi gasesc un alt apartament in care sa stau in chirie. Cam asta e planul meu maret in 2019 :)

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005
Sanatate imi doresc. Cam atat.
In rest pentru 2019 evaluez niste mici renovari exterioare la casa, garaj si barca...chesti de mentenanta.
In rest jobul este ok, nu planuiesc sa ma mut. Copii am 2, insurat sunt si nu intentionez sa divortez.
Masina nu imi cumpar, ca am si sunt multumit. Bebe nu e in plan...ma rezum doar la 2 copii.
De la 2019 imi mai doresc o vreme mai buna. Anul 2018 a fost unul super din punct de vedere al verii....

#6
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Anul 2018 a fost un mic fiasco.

Profesional:
  • gasit job in februarie -> momit cu promisiuni ca o sa faci, o sa dregi, o sa fie super misto, avem planuri mari -> esec total; dupa 10 luni am plecat.
  • gasit job nou in octombrie -> mai bine platit, mai aproape de casa; sper sa nu ma plictisesc si sa nu-mi iau talpasita in urmatoarele 12 luni; mingea e in terenu' angajatorului(apropo, sa mor daca nu-mi place actuala situatie de pe piata de munca --> nu mai e 100 la poarta, 'r-ati ai dracu' sa fiti; the sky is the limit!).
  • am fost chinuit de aia de la CECCAR prea mult; taman cand m-a apucat pe mine pofta de studiat i-a gasit si pe ei pofta de limitat numaru' de experti contabili; le zic doar atat - fuck off!
Personal:
  • am slabit Posted Image
  • pe sfarsit de an luat pumn in cap de la duduie, ridicat in picioare, continuat urmarit duduie; duduie cand da cu pumnu', cand pupa vanataia; io ramas ca prostu' cu gura cascata nepricepand nimic; nu inteleg femeile.. de ce nu poa' sa fie ori alb ori negru? prea multe nuante de gri pentru ochiu' meu de miop.. da' tre' sa recunosc ca-mi place si mie;
Ce-o sa fie in 2019? dracu' stie, da-n mare ar trebui sa se intample urmatoarele:
  • continuat slabit;
  • trecut de la chirie la casa proprietate personala; sunt roman si tre' sa am casa mea cu curte si catel! Posted Image
  • incheiat chinu' cu CECCAR; sper sa-mi iau stampila si apoi 'oi vedea io ce dracu' 'oi face cu ea; daca vor modifica astia legea contabilitatii a.i. sa dispara contabilitatea la gri s-ar putea sa-mi fie destul de utila stampila, altfel.. ramane la si altele;
  • continuat primit pumni si pupaturi de la duduie pana ori mi se ia si-mi bag picioru' sau pana ea, uimita si vrajita de tenacitatea mea, va zice da;
Noi sa fim sanatosi, ca de dus le-om duce pe toate! Realitatea-i ca dracu' stie ce va fi poimaine..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xYpG2kTNqnc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alecsandru010, 02 January 2019 - 12:13.


#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Pentru mine anul 2018 a fost bun din puncte de vedere financiar, am reusit niste profituri bunicele dupa niste investitii cat de cat inteligente. In schimb din punct de vedere familiar a fost un dezastru, datorita problemelor de sanatate ale parintiilor. Asta este sa speram ca va fi mai bine in 2019.

Sper sa imi schimb masina chiar daca nu tin neaparat, sper sa primesc o promovare in job prin partea 2 a anului si sper sa reusesc daca timpul imi permite sa scriu odata un business plan unei idei pe care o am de afacere.

La multi ani la toata lumea!

#8
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Imi doresc un an 2019 mai linistit din toate punctele de vedere! Posted Image

#9
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostAlecsandru010, on 02 ianuarie 2019 - 12:09, said:

...
  • continuat primit pumni si pupaturi de la duduie pana ori mi se ia si-mi bag picioru' sau pana ea, uimita si vrajita de tenacitatea mea, va zice da;
E vorba de colega aia C. la care-ti dadea inima brinci?

#10
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Évidemment. Posted Image

#11
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,801
  • Înscris: 20.10.2015
2018.
Bun.
Anul in care seful a plecat pe alt post si am ramas singur, :)
Anul in care am primit green cardul
Tail of the Dragon cu motocicleta

2019.
Ceva imbunatatiri la casa
Incerc sa deschid ceva pe cont propriu
Newfoundland and Labrador cu motocicleta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate