Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Action Camera

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CircuViorel

CircuViorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.01.2015
An nou fericit!
De cateva zile ma chinui sa gasesc o camera low budget cu stabilizator, de preferabil sa filmeze 1080p la 120-60 frame.
Imi trebuie sa o pun pe casca, pentru plimbari cu, crossul.
Am gasit cateva.. dar fiind prima camera  pe care o voi achizitiona, am nevoie de sfaturi de la cine se pricepe Posted Image
YI 4K sau Firefly 6S sau Eken h6s/h7s sau SJCAM SJ5000+
Daca  stiti si altele  pana in 400 de lei...  multumesc!

Edited by CircuViorel, 01 January 2019 - 16:30.


#2
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
nu stiu care-i mai buna dar ce pot sa-ti spun este ca le gaseti pe toate de ebay in jur de 100 lei....mai conteaza? ia-le pe toate si probeaza-le. Oricum iesi mai ieftin

#3
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
https://www.emag.ro/...k/pd/DQ5KYVBBM/

#4
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Gitup G3. Eu am Gitup Git 2 si sunt multumit asa ca ma gandesc ca G3-ul e cel putin la fel de bun.

View Postalexpet, on 01 ianuarie 2019 - 17:12, said:

nu stiu care-i mai buna dar ce pot sa-ti spun este ca le gaseti pe toate de ebay in jur de 100 lei....mai conteaza? ia-le pe toate si probeaza-le. Oricum iesi mai ieftin
100 de lei ? Eventual 100 de dolari...

Off topic: Ai grija ce suport de casca folosesti.. Eu am camera de 3 ani insa anul acesta am folosit o prindere adeziva care nu a fost prea buna si se misca putin prinderea J Hook (nu ma gandeam sa afecteze asa tare filmarea). Cand am venit acasa dupa o saptamana la ski am vazut ca filmarile de pe casca au iesit foarte miscate.. Posted Image Posted Image Deci in concluzie... Cat de putin s-ar misca camera, schimba prinderea Posted Image Posted Image

Ai aici cateva filmulete cu Git 2 :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/porZAfep3m8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Y8a0xFcITvo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/q8QXKPELivw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wzTcyy2ioDE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Razvan125, 01 January 2019 - 17:51.


#5
CircuViorel

CircuViorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.01.2015
Cred ca G3-ul este mai bun ca tot ce am gasit eu pana acum.
Multumesc, mai astept 2 zile pareri, mai caut si eu, apoi ma decid.

#6
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postalexpet, on 01 ianuarie 2019 - 17:12, said:

nu stiu care-i mai buna dar ce pot sa-ti spun este ca le gaseti pe toate de ebay in jur de 100 lei....mai conteaza? ia-le pe toate si probeaza-le. Oricum iesi mai ieftin
Alea la 100 de lei au rezoluții native VGA, cel mult 720p. Niște ciurucuri.

#7
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Pe youtube am observat ca nu se vad asa bine filmarile. Daca vrei iti trimit pe google drive niste filmari brute de pe camera

#8
CircuViorel

CircuViorel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.01.2015
Yi4k sau ThiEYE T5 Edge sau Firefly 8S

Edited by CircuViorel, 03 January 2019 - 03:01.


#9
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Gitup stau cel mai bine la stabilizarea video dintre camerele non-Gopro. Și sfatul meu este tot Gitup Git2 sau Gitup G3, au multe opțiuni folositoare în meniu. Ambele sunt cu senzori de imagine Sony!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate