Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

România deține Președinția semestrială a Consiliului Uniunii Europene de la 1 ianuarie

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
216 replies to this topic

#1
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,331
  • Înscris: 29.07.2013
Toata lumea politica se intreba, in legatura cu fotografia de mai jos, ce vrea sa insemne "inlantuirea mainilor" lui Junker si ale Vioricai noastre dragi.

[ https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTA3dHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMiUyRjA2JTJGMTAxNDgxOF8xMDE0/ODE4X1Zpb3JpY2EtSnVuY2tlci1zdXJz/YS1TdGlyaXBlc3Vyc2UuanBnJnc9ODAw/Jmhhc2g9YzExYzE2Yjc0OTgyZTk2MjdhMThmMDdjMWIzYmJiNDQ=.thumb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Presa obedienta pesedeului si laudacii inependenti dadeau cu pronosticuri care mai de care mai infloritoare despre "bunele relatii" incoltite intre cele doua personaje, un succes rasunator al Viorichii noastre la Brussel.

Insa, asa cum bomboana pe coliva se aseaza ultima :

Cu numai trei zile înainte ca România să preia oficial Președinția Consiliului UE, președintele Comisiei Europene Jean-Claude Juncker se îndoiește că autoritățile de la București au înțeles pe deplin ce înseamnă acest mandat. Liderul de la Bruxelles este îngrijorat de tensiunile care divizează lumea politică românească: ”Pentru a putea vorbi de unitatea Europei, este nevoie de unitate la tine acasă,” avertizează Juncker
.
Reactiile n-au intarziat sa apara:

Fostul ministru pentru Afaceri Europene, Victor Negrescu:

”În ciuda bunei pregătiri tehnice a momentului începute acum aproape doi ani, ne pregătim pentru o președinție lipsită de ambiție din cauza conflictelor politice interne.
Declarațiile recente ale liderilor europeni și relatările presei internaționale din păcate confirmă acest lucru.
Alegerile pentru Parlamentul European, dar mai ales alegerile prezidențiale pun deja în plan secund acest moment istoric pentru România.
Avem persoane care și-au anunțat candidatura, iar altele ambiția de a candida la funcția de Președinte al României.
Se vorbește prea puțin de ce își propune concret România privind Președinția Consiliului UE. Probabil tehnic vom avea rezultate, m-am asigurat de acest lucru pe perioada mandatului meu, dar politic, România trebuie să demonstreze că este capabilă de finalizeze mai multe dosare europene pentru care s-a angajat deja de mai multe ori”

Europarlamentarul PNL Siegfried Mureșan:

”Declarațiile președintelui Juncker confirmă că UE nu mai are pic de încredereîn guvernul Dăncilă din trei motive:
- datorită încercărilor de a slăbi Justiția,
- datorită modului în care gestionează economia și
- datorită modului în care se raportează la propriul popor.
Eu nu am văzut niciodată în Uniunea Europeană un prim-ministru să-și vorbească de rău propriul popor, așa cum o face Viorica Dăncilă.

Președintele PMP Eugen Tomac:

”Ultimul semnal de alarmă vine de la președintele Comisiei Europene, Jean Claude Juncker, care spune că Guvernul de la București încă nu a înțeles deplin ce înseamnă prezidarea țărilor Uniunii Europene. În traducere liberă, el acuză Executivul de incompetență și analfabetism funcțional și confirmă faptul că liderii europeni nu mai au niciun fel de încredere în cei care s-au cocoțat în fruntea țării. E momentul ca fiecare dintre noi să conștientizeze cât de important este să mergem la vot și să alegem ca valorile europene să ne ghideze în continuare,”

Eu nu cred ca vom fi chiar un rateu la conducerea semestriala a CUE dar impresia proasta pe care o lasam ca tara membra a UE, impresie datorata haosului economic si politic in care ne balacim de doi ani de zile, sub luminata ocarmuire pesedista ne manjeste cu rahat ca tara si ca natie.

O guvernare sub deviza "Pentru ca putem" nu are cum sa aduca la masa verde toti reprezentantii alesi ai poporului, macar pentru a simula in afara o palida imagine de unitate nationala, in problemele internationale in care suntem implicati.

Reusim cu indemanare sa ne facem de rahat in mod perpetuu!

#2
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Si nu va face decat sa urmeze instructiunile de pe foaie venite de la aia ce conduc cu adevarat ue.
Presedentia ue este mai mult simbolica:
http://www.romaniatv...urz_453413.html

#3
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Urmariti-le pagina de Facebook. Au dat-o pe mancare, ca tot se plangea Viorica ca nu mai are timp sa gateasca!

#4
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Fiecare face declarația care să-i aducă un capital; cel mai dubios este navetistu' care susține -pas cu pas- că Ro nu este pregătită pentru președinția CE. N-am văzut/auzit până acum pe unu' care să zică în gura mare că familia/casa/grădina lui e de cacao. Sau poate că RO nu e "CASA" lui.

#5
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016
Președinția UE este un circ trist. Germania Franța și Belgia întotdeauna vor conduce UE.
Junker sa vadă de corupție în propria-i ogradă , sau la vecinii lui , un exemplu ar fi vw / Audi care a și luat o amendă record. Desigur că despre asta nu deschide gura.
Viorica Dancila clar nu are alură pentru ce va urma dar e o servanta excelentă a lui Dragnea în lupta cu multinaționalele și băncile care acolo în inima UE plătesc taxe în mod corect și pt asta pot sa trec cu vederea.

#6
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Are dreptate junker. Maimutele din usr si pnl ar face bine sa-si dea dimisia in masa, ca doar ne fac de ras.

#7
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Orice ai incerca sa faci penibila aia o sa te incurce, pare ca au luat o casiera de la posta si-au facut-o prim-ministru. Chiar n-au reusit sa gaseasca pe cineva mai competent prin beci ?

#8
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,941
  • Înscris: 18.10.2007
momentul acela cand diegodanny iti da like ...

#9
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
este momentul ca aia de la Bruxeles sa invete sa zica "saru¨mana duamna" ! ...
ptr mai mult este nevoie sa te abtii sa-ti saluti fratii europeni in genunchi !

Edited by realduc, 30 December 2018 - 16:01.


#10
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009

 jobist, on 30 decembrie 2018 - 15:42, said:

Fiecare face declarația care să-i aducă un capital; cel mai dubios este navetistu' care susține -pas cu pas- că Ro nu este pregătită pentru președinția CE. N-am văzut/auzit până acum pe unu' care să zică în gura mare că familia/casa/grădina lui e de cacao. Sau poate că RO nu e "CASA" lui.
Mai ușor cu pianul pe scări! Toți cei ce au opinia asta se referă la guvernanți, nu la țară în ansamblu, că nu voi conduce eu UE, nici tu, nici argonaut sau nu știu cine! Avem la putere un grup de penali care-au scos la înaintare o persoană cu nevoi speciale, care nu-i capabilă să conducă o asociație de bloc!
Oricum am da-o la întors, țara asta e de rahat, avem guvern de rahat, parlament de rahat, instituții publice de rahat, sistem de educație de rahat, sistem sanitar de rahat, infrastructură de rahat, majoritatea populației cu mentalitate de slugă de rahat! Dac-aș avea în familie un retardat n-aș avea tupeul să pretind că-i genial și să-i încredințez finanțele familiei, darămite ale unui oraș. Sau doamne apără și păzește, conducerea unei țări.

#11
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,331
  • Înscris: 29.07.2013

 TruthHurts, on 30 decembrie 2018 - 15:55, said:

Are dreptate junker. Maimutele din usr si pnl ar face bine sa-si dea dimisia in masa, ca doar ne fac de ras.

Quote

”Cred că guvernul de la Bucureşti nu a înţeles pe deplin ce înseamnă să conduci ţările UE,”

Cred ca bati oleaca campii, Guvernul e plin de maimute de alta culoare :D

#12
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Privita partea buna a lucrurilor: or sa fie 6 luni vesele.

#13
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 argonaut, on 30 decembrie 2018 - 16:13, said:


Cred ca bati oleaca campii, Guvernul e plin de maimute de alta culoare Posted Image
Crezi prost.

Este nevoie de unitate la tine acasa nu se refera la guvern, care-i destul de unit. Se refera la maimutele scandalagioaice din usr care au transformat parlamentul in circ(pai ce stiu maimutele altceva?)

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,823
  • Înscris: 13.07.2011
cred ca poza asta reprezinta faptul ca Junker a luat-o pe Viorica in camera lui si i-a rupt cocoasa ce altceva poate sa insemne.

Si faptul ca noi preluam presedintia consiliului UE nu reprezinta nimic pentru ca nu avem putere de exprimare si vom face ce ni se spune. Cand bulgarii au detinut presedintia am auzit ceva ca s-ar fi schimbat sau stiu eu ce, nu la fel ca si noi taci si inghit. Doar tarile cu putere au dreptul sa mute piesele de sah.

#15
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

 clasique, on 30 decembrie 2018 - 15:52, said:

Președinția UE este un circ trist. Germania Franța și Belgia întotdeauna vor conduce UE.

:lol:
Corect, sau trebuia sa astepte pe infractor sa preia conducerea Europei?
Crezi ca Consiliul Europei si cei care-si trimit oamenii acolo sunt de nivelul electoratului pesede?
:lol:
Nu m-ar mira sa crezi asta

 TruthHurts, on 30 decembrie 2018 - 15:55, said:

Are dreptate junker. Maimutele din usr si pnl ar face bine sa-si dea dimisia in masa, ca doar ne fac de ras.

Cum ar fi insa sa se retraga infractorul nr 1 al tarii?
Nici nu au stiut Europenii pe cine invita?
Oameni atat de inteligenti incat isi voteaza infractionalitatea sa ii conduca.

Acum normal e sa va fie rusine de nivelul de inteligenta afisat, sau mai corect, de nivelul de lipsa de inteligenta, moralitate si integritate.
:lol:

#16
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
De pe net ..

Attached File  Clipboard01.jpg   64.26K   8 downloads

 TruthHurts, on 30 decembrie 2018 - 16:34, said:

Se refera la maimutele scandalagioaice din usr

io zic sa-ti vezi barna si in acelasi timp de drum ca daca ne uitam la istoricul tau, esti la fel de scandalagiu


05.12.2018 Limbaj nepotrivit / jigniri
28.10.2018 Limbaj nepotrivit / jigniri

#17
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 argonaut, on 30 decembrie 2018 - 15:26, said:

Toata lumea politica se intreba, in legatura cu fotografia de mai jos, ce vrea sa insemne "inlantuirea mainilor" lui Junker si ale Vioricai noastre dragi.

[ https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTA3dHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYxMiUyRjA2JTJGMTAxNDgxOF8xMDE0/ODE4X1Zpb3JpY2EtSnVuY2tlci1zdXJz/YS1TdGlyaXBlc3Vyc2UuanBnJnc9ODAw/Jmhhc2g9YzExYzE2Yjc0OTgyZTk2MjdhMThmMDdjMWIzYmJiNDQ=.thumb.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Presa obedienta pesedeului si laudacii inependenti dadeau cu pronosticuri care mai de care mai infloritoare despre "bunele relatii" incoltite intre cele doua personaje, un succes rasunator al Viorichii noastre la Brussel.

Insa, asa cum bomboana pe coliva se aseaza ultima :

Zici c-o ia sa urce-n camera de hotel pentru....

#18
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 argonaut, on 30 decembrie 2018 - 15:26, said:

Toata lumea politica se intreba, in legatura cu fotografia de mai jos, ce vrea sa insemne "inlantuirea mainilor" lui Junker si ale Vioricai noastre dragi.


Politic nu inseamna nimic.....Europarlamentar de asemeni nu inseamna nimic.
cine l-a urmarit putin pe Junker a vazut ca are obiceiul sa  "pipaie " discret interlocutorii si pe cei din jur, barbati sau femei....

Attached File  media-154402332495124900.jpeg   41.21K   14 downloads

In Ianuarie vine cu toata echipa sa deschida oficial presedentia rotativa si sa vada Atheneul in cadrul unui spectacol.

asta dupa ce:
- a afirmat ca Romania e pregatita tehnic sa preia presedentia rotativa
- a afirmat apoi ca guvernul de la București nu a înțeles încă întru totul ce semnifică să prezideze țările din UE
Mai pe sleau, lasati frecusurile intre voi ca va dauneaza voua in primul rand....

Daca UE ar fi fost ca o intreprindere unita si compacta, practic nu conteaza daca 6 luni este condusa amatorist si necorespunzator,
functioneaza in virtutea inertiei....
Dar....nu este ca o intreprindere compacta si nici unita
Ca atare romanii vor avea mereu dublura in spate sa nu faca gafe....
Asa ca,  sa stam linistiti....afara din UE nu ne vor da....

Edited by vio69a, 30 December 2018 - 17:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate