Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

John Wick.Chapter 3(2019)

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Am fost aseară la film. Sincer, nu mi-a plăcut la fel cum au fost primele doua serii.
Povestea e continuarea la ceea ce a început..
După cum se termina filmul, cred ca o sa fie și un al patrulea film..

Și sper sa fie cum îmi imaginez.. "Baubau" o sa se ducă noaptea după cei din consiliu.. După cum a zis cineva din film.
Vizionare plăcută tuturor!

#20
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 10.04.2009
Vazut in seara asta... nu se ridica la nivelul primelor doua... prea multe scene violente (fata de primele doua) care dau in umor de multe ori...

si eu cred ca vor mai face unul... dupa finalul de tot rasul...

va ajunge ca seria Fast & Furious... cate un film la 2 ani Posted Image

cat de mult l-am asteptat, pe atat de mult m-a dezamagit...

Edited by beavis03, 18 May 2019 - 23:27.


#21
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016

View Postadryan871, on 12 mai 2019 - 20:54, said:

Nu s-ar bate cap in cap cu corectitudinea politica? Posted Image)

Ba babaietzi...m-ati indus in eroare.
Deci omoara si islamisti...toti izmenarii aia pe care-i omoara in Casablanca impreuna cu Halle Berry, deci toti aia sunt islamisti, musulmani etc. Si au casapit vreo 100 de bucati, deci e promitator.
Si da, probabil va urma partea a4a....in care se va duce sa omoare Marele Consiliu, sau cum dracu se intituleaza pesedeul din film....
Filmul e mai slab decat primele 2 parti, dar nu-mi pare rau ptr. cei 15 lei platiti pe bilet la Happy Cinema.

#22
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Lupta cu cîini a fost faină!

#23
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Vazut. Ordinea ramane in continuare 1-2-3 din punctul meu de vedere, cu 3 cel mai slab.

#24
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Visual vomit. Indiferent din ce punct de vedere il analizezi, filmul ramane execrabil. Recomandat doar celor ahtiati dupa violenta maxima.
Prima parte a fost interesanta, partea a doua acceptabila, a treia un esec total.
12-15 minute de lupta continua, tipul nu transpira, nu e obosit, rani superficiale. Pana si Rocket the Racoon e mai credibil in Gardienii Galaxiei.

#25
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostMagicTouch, on 29 mai 2019 - 23:24, said:

,
12-15 minute de lupta continua, tipul nu transpira, nu e obosit, rani superficiale. Pana si Rocket the Racoon e mai credibil in Gardienii Galaxiei.

Imi aduce aminte de un banc din copilarie:badea Ioan povestea la nepoti cum a fost in razboi:si drajilor o venit nemtii si noi trageam cat de tare puteam,una,doua....zece gloante de se inrosea teava de la pusca.Da un nepot intreaba curios: da babu Ioan nu mai incarcati pustile? la care el:da mai aveam timp ma copile.

#26
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
https://www.imdb.com/title/tt2911666/

De cateva minute am terminat vizionarea acestui film extraordinar si ma aflu inca sub imperiul lui. Adrenalina , serotonina, testosteron....toate-s la niveluri maxime in sistemul meu circulator.  Keanu Reeves la 50 de ani face cat 2 de 25 !! Ma bucur enorm ca va urma partea a IV-a ! Este pentru  prima data , cand un film de actiune care-mi place, este apreciat de catre  ,, criticii ''  (  Posted Image  ) de pe Rotten Tomatoes.
Va doresc vizionare placuta.

LE. Scuze c-am facut topic nou. M-am grabit si n-am cautat.

Edited by dalu364, 09 July 2019 - 22:26.


#27
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,858
  • Înscris: 25.01.2002
PAREREA MEA: keanu este un actor bun, cu un mare defect: este unul dintre cei mai putin expresivi actori din citi cunosc.

iar echivalentul lui feminin (ma refer strict la acest "defect") ar fi anna torv. poate v-o aduceti aminte din Fringe.

#28
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Nimeni nu a comentat despre grupul etnic din care apartine John Wick zis Jardani, acest rom alb venit din rusia.

#29
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

View Postalex14dlk, on 12 iulie 2019 - 21:05, said:

Nimeni nu a comentat despre grupul etnic din care apartine John Wick zis Jardani, acest rom alb venit din rusia.
Din ce am inteles, el a fost un copil al strazii adoptat de ei

#30
alex14dlk

alex14dlk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,672
  • Înscris: 28.11.2016
Orfan din tribul lor parca, nu stiu daca a fost un copil al strazii, dar e tot posibilul. Oricum numele Jardani. E fenomenal, bine ca nu l-au numit Giani Baros.

#31
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,444
  • Înscris: 02.09.2016
Jardani Jovanovich (copil orfan...) din Belarus ... cand sta de vorba/la masa  cu Anjelica Huston/The Director.
Din cele trei filme : John Wick/2014, John Wick Chapter Two(2017), John Wick.Chapter 3(2019) are cele mai mari incasari.Productia din 2019 a adunat mai mult ca primele doua luate impreuna.
In ceea ce priveste Chapter 4 :
,,... You have served. You will be of service. John Wick: Chapter 4 is coming—May 21, 2021 ...''

Edited by adisluc, 13 July 2019 - 17:49.


#32
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am reusit sa vad si eu filmu
Ce am observat eu este ca loviturile lui keanu reeves sunt foarte anemice,e posibil ca deja sa se fie plictisit de rolul asasinului dar si incapatanat ca nu a lasat un cascador sa toarne scenele de lupta....

#33
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Voi va dati seama ca acest film, ajuns la partea a 3-a, are la baza dragostea unui om pentru un caine? Nu ca ar fi ceva bun in asta, ca si eu iubesc animalele. Dar de la prima parte se vede ca subiectul e penibil din start. Nu mai zic de efectele speciale penibile. Zic doar ca e pacat de prietenul meu Keanu.

Edited by Puferiu_, 09 January 2020 - 20:53.


#34
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,444
  • Înscris: 02.09.2016
Prapaditii aia i/au furat masina si i-au omorat canele.Masina, masina ca masina dar cainele era darul primit de la Helen.
Ii ramasese bineinteles amintirile, dragostea dar mai ales singuratatea/suferinta/trecutul lui Jhon dupa ce Helen nu a mai fost iar canele era ,,legatura,, amintirea, prezentul dar si trecutul.
Moartea lui Daisy l/a readus la viata pa Baba Yaga care i/a tocat marunt  pa stimabili.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce ii asteapta pa ceilalti stimabili in Jhon Wick 4 ... la sfarsit, chiar la sfasrit il intreaba King, Bower King :
- So, let me ask you, John. How do you feel ? Because I am really pissed off. You pissed, John ?  Hm ... Are you ?
John Wick : Yeah.
Ramane de vazut cum se dezvolta situatiunea/actiunea in ceea ce priveste The High Table (in seria IV ) dar macar pa stimabila Adjudicator sa puna mana ...

Edited by adisluc, 09 January 2020 - 21:47.


#35
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 08.05.2017

View PostMalus_Dacus, on 14 ianuarie 2019 - 14:57, said:

Si mie mi-au placut primele 2 parti, am platit bilet sa le vad.
Dar ma intreb ce naiba mai are de omorat, ca a terminat mafia ruseasca si ceva asasini platiti...
Se apuca de omorat islamisti?

Islamisti la inceput, dupa care feministe, homo si evrei.

In sfarsit o serie de actiune calumea. Ca poveste n-are, n-are. Dar nu asta vrea filmul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate