Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Recomandare BOXE de podea

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
Pe mine unul m-au convins să îmi iau Dynavoice, deși nu cred că erau cea mai bună soluție pentru mine, deci, cred că sunt.

#38
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008

View Posteddy_teer, on 06 ianuarie 2019 - 10:43, said:

Pe mine unul m-au convins să îmi iau Dynavoice, deși nu cred că erau cea mai bună soluție pentru mine, deci, cred că sunt.
.ideea e asa: m65 sunt mai mult decat ai nevoie la 20 mp.
df-8 sunt de putere mai mare.

eu am dat 2000 lei pe m65,sper ca nu dai mai mult. in rest, iti urez auditie placuta!
dar atentie si la sursa si la cabluri

#39
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,720
  • Înscris: 31.12.2013
La mine a fost cu totul altă mâncare de pește,  nici nu se pune problema unor boxe de podea, spun doar că cei de la Stereomag deși sunt băieți de treabă, insistă mult cu Dynavoice.

#40
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015
Am inteles ... deci clar, fiecare recomanda ce importa :) Si deci pana la urma eu pe ce sa merg din toate modelele enumerate in topic ? :) :) :) as cam vrea zilele acestea sa le comand, dar nu stiu ce ...

View Postmariusc_alexandru, on 06 ianuarie 2019 - 11:58, said:

.ideea e asa: m65 sunt mai mult decat ai nevoie la 20 mp.
df-8 sunt de putere mai mare.

eu am dat 2000 lei pe m65,sper ca nu dai mai mult. in rest, iti urez auditie placuta!
dar atentie si la sursa si la cabluri


Tot asa am gasit si eu acuma m65, in jur de 2000 lei ... multumit de ele?! Ce amplificator folosesti? Cum sta pe partea de bass la volum mic? Ideea e ca doresc niste boxe care sa aiba pe langa un sunet bun, si un bass decent, la volum nu foarte ridicat. Ms!

#41
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
Tot asa am gasit si eu acuma m65, in jur de 2000 lei ... multumit de ele?! Ce amplificator folosesti? Cum sta pe partea de bass la volum mic? Ideea e ca doresc niste boxe care sa aiba pe langa un sunet bun, si un bass decent, la volum nu foarte ridicat. Ms!


eu sunt foarte multumit. am harman kardon 3490, cablu boxe van de hull twin, ascult mai mult de pe tv, prin cablu optic, spotify, dar uneori si youtube.

nu stiu ce inseamna bass la volum mic, fiecare cu urechea lui, dar pentru mine sunt exact conform prescriptiei medicului:))

daca esti din iasi, cu mare drag poti veni si te convingi

#42
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
De la tv nu ai sa asculti niciodata muzicacu calitate sonora iar investitia in aparatura audio scumpa pt asa ceva e inutila.
Eu detin boxe q aucustis de care sunt f multumit pt pretul care l-am platit,calitatea sunetului e incredibil iar pt bass la volum mic folosesc optiunea super bass de la amplificator care ajuta f mult

#43
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015

View Postmariusc_alexandru, on 06 ianuarie 2019 - 15:40, said:

Tot asa am gasit si eu acuma m65, in jur de 2000 lei ... multumit de ele?! Ce amplificator folosesti? Cum sta pe partea de bass la volum mic? Ideea e ca doresc niste boxe care sa aiba pe langa un sunet bun, si un bass decent, la volum nu foarte ridicat. Ms!


eu sunt foarte multumit. am harman kardon 3490, cablu boxe van de hull twin, ascult mai mult de pe tv, prin cablu optic, spotify, dar uneori si youtube.

nu stiu ce inseamna bass la volum mic, fiecare cu urechea lui, dar pentru mine sunt exact conform prescriptiei medicului:))

daca esti din iasi, cu mare drag poti veni si te convingi

Multumesc de invitatie, sunt tocmai din Oradea :) M-am gandit si eu sa cumpar si cabluri de calitate pentru imbunatatirea sunetulului, iar ca amplificator am de ales intre Denon, Pioneer sau JVC, toate fiind generatia anilor '90, dar la nevoie cumpar si alt amplificator ... Ideea e ca daca de exemplu ascult muzica house la 12 noaptea, vreau sa boxele sa imi ofere  si ceva bass la ele, date la nivelul sonor la care se pot da niste boxe in miez de noapte la apartament :)

View Postnick_style, on 06 ianuarie 2019 - 16:40, said:

De la tv nu ai sa asculti niciodata muzicacu calitate sonora iar investitia in aparatura audio scumpa pt asa ceva e inutila.
Eu detin boxe q aucustis de care sunt f multumit pt pretul care l-am platit,calitatea sunetului e incredibil iar pt bass la volum mic folosesc optiunea super bass de la amplificator care ajuta f mult

Ce model de q aucustis ai achizitionat? Si ce amplificator folosesti? Sursa sunetului va fi la mine indeosebi de pe caseta audio poate uneori chiar vinyl. Multumesc!

#44
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
ca si idee,eu am bass-ul la 0, nu e amplificat deloc, deci este loc daca vreau mai mult

#45
Slayermtg

Slayermtg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 31.12.2012
Draga mario, in miez de noapte foloseste casti la ce nivel sonor vrei tu :) ( cred ca sunt in asentimentul vecinilor tai cand spun asta)

#46
Calinuus

Calinuus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 29.03.2006
Dynavoice la 20 de mp e cun pic cam mult dar, poti sa nu dai volumul tare. Eu am ascultat la un prienten DF-6 insa are un living de peste 30mp.

Mai bine boxe de raft cu standuri.

#47
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
Mi-au plăcut fff mult Dali zensor3. Doar că la alea mai trebuia și un subwoofer. Daca vrei să investești și în așa ceva, cred că e soluția câștigătoare pt 20 mp

#48
Lukaslilea

Lukaslilea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.01.2019
Buna seara, am și eu o întrebare, are cineva un sistem audio sau a ascultat ceva de genul: amplif. Yamaha A S801, streamer Yamaha N Sp303, legate la boxe Davis Aqustics Hera200 și subwoofer davis Basson 77.Doresc o părere sinceră. Va mulțumesc!

#49
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmario2015, on 06 ianuarie 2019 - 18:24, said:


Multumesc de invitatie, sunt tocmai din Oradea Posted Image M-am gandit si eu sa cumpar si cabluri de calitate pentru imbunatatirea sunetulului, iar ca amplificator am de ales intre Denon, Pioneer sau JVC, toate fiind generatia anilor '90, dar la nevoie cumpar si alt amplificator ... Ideea e ca daca de exemplu ascult muzica house la 12 noaptea, vreau sa boxele sa imi ofere  si ceva bass la ele, date la nivelul sonor la care se pot da niste boxe in miez de noapte la apartament Posted Image



Ce model de q aucustis ai achizitionat? Si ce amplificator folosesti? Sursa sunetului va fi la mine indeosebi de pe caseta audio poate uneori chiar vinyl. Multumesc!
Am modelul 2050i si un amplificator Technix SU-X302 plus DAC extern

#50
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015
Si tot am studiat pe toate partile problema, si cred ca singura varianta viabila din lista pusa de mine aici, sunt boxele Indiana Line ... motivul?! Ca sa le pot pune la o distanta mai mare una fata de cealalta , macar 1,5 m, sunt nevoit sa le pun lipite de perete, si singurele care au bass reflexul in fata sunt Indiana Line. Daca le-as pune in locul unde le pot pozitiona la ceva distanta fata de perete, ar trebui sa le pun cam una lipita de cealalta, iar asta nu e in regula, zic bine?! Ma refer la calitatea sunetului ...

View Postmariusc_alexandru, on 09 ianuarie 2019 - 18:11, said:

Mi-au plăcut fff mult Dali zensor3. Doar că la alea mai trebuia și un subwoofer. Daca vrei să investești și în așa ceva, cred că e soluția câștigătoare pt 20 mp

Spune-mi te rog, la ce distanta fata de perete le-ai pozitionat boxele Dynavoice (distanta din spatele lor) ?! Mersi fain!

Edited by mario2015, 13 January 2019 - 19:43.


#51
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Si daca au bass reflexu in fata tot nu poti sa le lipesti de perete, trebuie sa le pozitionezi in asa fel sa sune bine, si asta doar tu iti poti da seama dupa ce le achizitionezi, eu am magnat-urile cu port pe spate si distanta este de 30cm, dar am si Triangle cu port pe fata si distanta e cam de 26cm, altfel suna cam aiurea, bas deranjant

In cazul tau e mai indicat cu port pe fata.

Edited by FloriN_83, 13 January 2019 - 21:57.


#52
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
Fata de spate cam 40-50 cm, iar de lateral cam 50-60 cm

#53
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postmario2015, on 30 decembrie 2018 - 00:52, said:


M-am uitat si la modelul ce mi l-ai recomandat, ajunge la 3300 lei intr-adevar ... cele din lista mea una singura e spre 2500 lei (Indiana Line Diva 552), iar majoritatea sunt in jur de 2000 lei (eu am gasit mai ieftin fata de preturile din linkurile atasate), si am zis ca as cam dori sa ma incadrez in 2000-2500 lei. Inainte de a achizitiona wharfedale diamond 11.5 ai mai testat si altceva?! Ce amplificator folosesti la ele?

Vezi că sunetul Wharfedale Diamond 11 e cu medii f. calde, mid bași impreciși și calzi, s-ar putea să nu-ți placă. Am returnat o pereche din acest motiv, se auzeau de parcă aveau o pătură aruncată peste ele. Muzica lui J. Michel Jarre părea că vine dintr-un pub de cartier, nu din spațiul cosmic.

#54
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

View Postzavalita, on 18 ianuarie 2019 - 11:37, said:


Vezi că sunetul Wharfedale Diamond 11 e cu medii f. calde, mid bași impreciși și calzi, s-ar putea să nu-ți placă. Am returnat o pereche din acest motiv, se auzeau de parcă aveau o pătură aruncată peste ele. Muzica lui J. Michel Jarre părea că vine dintr-un pub de cartier, nu din spațiul cosmic.
Precizia bass-ului e functie de ce amplificator conduce boxele , idem sunetul obtinut. In alta combinatie sunt convins ca boxele respective se vor auzi mult mai bine. Corect ar fi sa ne spui si pe ce amplificator ai ascultat boxele respective ?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate