Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Recomandare BOXE de podea

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
Dynavoice m65. Doar că bass reflex-ul e in spate.

#20
userincognito

userincognito

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 30.07.2018
Eu pentru 20m as negocia la sânge o pereche de http://true-sound.ro...-s2-fp35343-110 (mai ales ca acest model este înlocuit de unul mai nou acum). Daca as mai dori bas as cumpara in viitor și un sub ( cu toate ca la 30cm de perete e posibil sa nu mai fie nevoie).

#21
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011

View Postmario2015, on 30 decembrie 2018 - 00:52, said:


M-am uitat si la modelul ce mi l-ai recomandat, ajunge la 3300 lei intr-adevar ... cele din lista mea una singura e spre 2500 lei (Indiana Line Diva 552), iar majoritatea sunt in jur de 2000 lei (eu am gasit mai ieftin fata de preturile din linkurile atasate), si am zis ca as cam dori sa ma incadrez in 2000-2500 lei. Inainte de a achizitiona wharfedale diamond 11.5 ai mai testat si altceva?! Ce amplificator folosesti la ele?
pai atunci cumpara wharfedale diamond 230. si alea sunt acum in promotie. eu de acelea am avut 1 an pana am luat diamond 11.5 . eu le folosesc cu yamaha rx 797 ca preamp si yamaha mx630 power amp. sunt f multumit de sunet. si diamond 230 au portul de bass reflex in jos orientat, e usor sa le pozitionezi

#22
flightcrank

flightcrank

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 18.01.2008
Ramai cu Indiana Line ,Tesi sau Diva raport pret/calitate,sunet echilibrat.Wharfedale 230 pe mine unul m-au dezamagit crunt pe partea de sunet.

#23
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015

View Postflightcrank, on 30 decembrie 2018 - 14:15, said:

Ramai cu Indiana Line ,Tesi sau Diva raport pret/calitate,sunet echilibrat.Wharfedale 230 pe mine unul m-au dezamagit crunt pe partea de sunet.

Ai ascultat cumva Indiana Line Tesi sau Diva? Daca da, cum ti s-au parut? Dupa cum mai sus ziceam, comparate cu pretul, cei de la avmall aveau numai cuvinte de lauda legat de Tesi 561, 542. Multumesc!

#24
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Aveau cuvinte de lauda pentru ca ei le importa si vand, doar nu vrei sa laude concurenta.

#25
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015

View PostFC72, on 30 decembrie 2018 - 17:29, said:

Aveau cuvinte de lauda pentru ca ei le importa si vand, doar nu vrei sa laude concurenta.

Nu stiu ce sa zic ... pret ca cei de la avmall am gasit in mai multe locuri,deci nu cred ca sunt singurii care importa Indiana Line.  Plus ca au zeci de modele in jurul sumei alocate de mine, deci nu stiu ce sa zic ... eu le-am spus ce am nevoie de la boxe si cam ce suprafata are camera, detalii dintr-acestea. Ca si castig ma gandesc ca procentual cam la toate au cam acelasi castig, ca aleg Indiana Line, ca aleg altceva, caci sunt importatori pentru foarte multe marci ! Oricum daca le comand si nu sunt ceea ce cautam, categoric le returnez, iar daca sunt multumit de ele, cu siguranta le voi pastra.

#26
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Producatorii de echipamente audio lucreaza, de regula, cu un singur importator. La randul lui importatorul respectiv le poate vinde direct clientilor finali sau poate sa vanda catre alte magazine, prin asigurarea unui adaos comercial minim. In acest fel pretul unui produs va fi aproximativ acelasi la toti vanzatorii, cu exceptia perioadelor de reduceri.

Majoritatea magazinelor nu au pe stoc produsele vandute. Ele pleaca din depozitul importatorului dupa ce faci tu comanda catre magazin.

Din cate siu eu AvMall sunt cei care aduc astazi Indiana Line in Romania, dupa ce jack a renuntat la contractul cu ei.

In fine,nu cred ca sunt foarte relevante aceste aspecte pentru calitatea in sine a produselor.

Edited by razor01, 30 December 2018 - 19:30.


#27
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
https://www.emag.ro/av-sound/865/v
Vezi aici cine le importa, nu exista niciodata mai multi importatori.Orice vanzator va avea zeci de modele doar in oferta dar va dori sa vanda ce importa, unde castiga de 2-3 ori mai mult decat ce poate lua si revinde de la altii.Apoi cand importa ceva nu aduc chestii concurentiale, adica acopera segmente de pret cu anumite produse pe care le recomanda ca fiind cele mai bune.

#28
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Ca o precizare importanta: nu inseamna ca o recomandare a unui magazin, facuta din ratiuni de marketing, este automat una proasta. Poate sa fie un produs bun. De exemplu AvStore promoveaza subwooferele SVS dar acestea chiar sunt de o calitate foarte buna. Asta nu inseamna, desigur, ca toate reclamele lor trebuie luate de bune.

Edited by razor01, 30 December 2018 - 19:35.


#29
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015
De Dynavoice Definition DF-8 stiti ceva?! https://www.avmall.r...ition-df-8.html

Am gasit la pret destul de bun undeva (noi)

#30
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008

View Postmario2015, on 03 ianuarie 2019 - 04:15, said:

De Dynavoice Definition DF-8 stiti ceva?! https://www.avmall.r...ition-df-8.html

Am gasit la pret destul de bun undeva (noi)

https://www.stereoma...ition-df-8-7487

cred ca e mai ok aici pretul...

#31
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015

View Postmariusc_alexandru, on 03 ianuarie 2019 - 11:43, said:

https://www.stereoma...ition-df-8-7487

cred ca e mai ok aici pretul...

Am gasit la o firma in Bucuresti la 3300 lei, 2 ani garantie. Ce stiti despre ele?

Si tot studiind, am mai dat de DALI Specktor 6. Pareri?!

https://www.avmall.r....html/black-ash

Edited by mario2015, 03 January 2019 - 12:57.


#32
mariusc_alexandru

mariusc_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 18.04.2008
personal, as merge pe df-8.
eu am M65 si sunt superbe. sunt absolut convins ca DF-8 sunt si mai ok.

#33
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015
Aveti cumva idee, cei de la Stereomag sunt importatori Dynavoice?! intreb deoarece ei mi-au recomandat Dynavoice M65, si spuneau sa sunt mult mai potrivite pentru nevoile mele comparativ cu Indiana Line seria Tesi :) Si am mai gasit ceva ... Wharfedale Diamond 240  https://www.avstore....e-diamond-240/. Problema e ca nu am posibilitatea sa le ascult ... ce parere aveti de aceste modele?!

#34
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Care sunt acele ,,nevoi''? Ce astepti de la sistemul audio, ce fel de muzica asculti, cat de mare este camera, ce buget maxim ai?

Treaba asta cu mai potrivit pentru ,,nevoiele'' cuiva se poate afla dupa ce cunosti cu exactitate datele de mai sus.

#35
mario2015

mario2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.07.2015

View Postrazor01, on 06 ianuarie 2019 - 01:51, said:

Care sunt acele ,,nevoi''? Ce astepti de la sistemul audio, ce fel de muzica asculti, cat de mare este camera, ce buget maxim ai?

Treaba asta cu mai potrivit pentru ,,nevoiele'' cuiva se poate afla dupa ce cunosti cu exactitate datele de mai sus.


Camera 20 mp, buget intre 2000 si 3000 lei, ascult indeosebi muzica anilor '90, eurodance.

#36
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Ce iti scriam mai sus? fiecare iti recomanda ce importa, fara legatura cu necesitatile tale, este vorba de nevoile lor.

Edited by FC72, 06 January 2019 - 09:25.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate