Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Traseu prin Ro de la Suceava catre Budapesta

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007
Ba da . Waze si gmaps sunt aiurea la faza asta. Corect e dej baia mare satu mare

#20
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Drumul intre Bistrita-Dej-Baia Mare si apoi Satu Mare este foarte foarte ok, nu sunt gropi si e asfalt bun. Drumul prost e intre Petea si autostrada din Ungaria, dar si ala a fost remediat recent (de cateva luni).

Nu inteleg de ce iti faci griji ca o sa fie coada la vama, din moment ce toti au saptamana prelungita si merg acasa joi-vineri-sambata-duminica. Tu ai sa mergi marti ceea ce inseamna zero trafic, nici macar samsarii de masini nu o sa fie in vama.

De la urcarea pe autostrada in Ungaria si pana la Budapeste ai 200km+ de autostrada. E mult mai buna varianta asta decat mers pe la Oradea sau alta vama.

#21
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Joi pe 3 plec si eu. Nu vrei sa stii ce a fost de la Salzburg pana la Budapesta inainte de Craciun (23 dec), la Iesirea din Viena era coada pana spre Pardorf iar prin Ungaria am mers mai mult pe Dn uri la cate blocaje erau anuntate pe autostrada pana la Budapesta.
Pentru drumul asta va bat la cap ptr ca nu am fost niciodata prin Transilvania prin acele locuri si mai ales venind din Moldova si ma intereseaza sa aleg traseu cu gropi putine chiar daca fac vreun mic ocol.
Am luat in vacanta asta gropi in Bucuresti cat pentru inca un an.

#22
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Revin sa va spun ca sfaturile voastre mi-au fost foarte utile, traseul a fost tehnic bun (asfalt bun) insa f aglomerat si astfel mi-a luat destul de mult sa ies din tara (9 ore Botosani-frontiera vest). A fost f util pontul cu Sigmir pentru ca deja europeanul devenise tare aglomerat.
Dat fiind ca se anuntau cozi mari in Petea (minim 2h 1\2 timp asteptare) am luat-o pe Tasnad-Carei si am iesit pe la Urziceni unde erau 4-5 masini la fiecare punct de control. Drumurile, chiar si cele secundare de prin Salaj surprinzator de bune, cred ca proaspat reasfaltate cu exceptia ultimilor 70km inainte de Carei si Urziceni. Prin Ungaria de asemenea drumul pana la intrarea pe autostrada a fost ok.

Edited by atupi, 08 January 2019 - 18:19.


#23
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
mai bine mergeai la cuseta cu trenul.

#24
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Probabil voi folosi exclusiv avionul la viitoarele vizite in Ro.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate