Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Afaceri la cheie de vanzare

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018
Salutare. Nu stiu cu siguranta daca s-a mai adus in discutie acest topic sau nu; caci nu am stat sa verific cele 57 de pagini ca sa vad ce si cum. Oricum, sa trec la subiect; sunt noob in ceea ce priveste domeniul de bussines. Ce parere aveti despre astfel de afaceri deja facute si unele dintre ele care produc in continuare (unele nu sunt vandute din pricina esecului sau scaderii profitului fiind demonstrat profitul prin documente)? Adica noah, conform logicii as zice ca ala o vinde tocmai fiindca nu mai scoate profit, ori ceva probleme de sanatate, insuficient timp si un posibil declin al afacerii aparand mai multi competitori. Luminati-ma si pe mine.

#2
james_tont89

james_tont89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 25.11.2015
Nu e suficient ca avem un Trump in lume trebuie sa mai apara si al 2-lea

#3
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018

View Postjames_tont89, on 28 decembrie 2018 - 18:00, said:

Nu e suficient ca avem un Trump in lume trebuie sa mai apara si al 2-lea

View Postjames_tont89, on 28 decembrie 2018 - 18:00, said:

Nu e suficient ca avem un Trump in lume trebuie sa mai apara si al 2-lea

Nu vad ce legatura are intrebarea pusa cu raspunsul tau.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostLaisser_Alller, on 28 decembrie 2018 - 17:47, said:

Adica noah,... .Luminati-ma si pe mine.

Cumpara-ti o lanterna Posted Image

#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
O afacere buna nu se vinde !
Dar pt unii care inca mai cred in Alba ca Zapada si cei 7 Pitici , orice e posibil ....

#6
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018

View PostTruculMagic, on 28 decembrie 2018 - 18:02, said:


Cumpara-ti o lanterna Posted Image


Arata-mi un truc magic si dispari =)) Coane, nu ai altceva mai bun de facut? sarcasmul iti este vital existentei?

#7
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016

Quote

Afaceri la cheie de vanzare

tepe la cheie de vanzare .......

View PostBaxon, on 28 decembrie 2018 - 18:05, said:

O afacere buna nu se vinde !


BINGO!

#8
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018
Bine de stiut ca sunt tepe; atat voiam sa aud =))

#9
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018
De exemplu eu personal dezvolt o afacere. Însă chiar dacă această afacere este profitabilă, ea îmi răpește prea mult timp și nu pot duce o viață normală. Prin urmare mai devreme sau mai târziu probabil o voi pune în vânzare aici https://flippa.com/ iar firme/companii care au o echipă pregătită și o strategie de marketing va putea să o cumpere deoarece repet este profitabilă și are un potențial enorm. Altcineva am văzut că dezvoltă idei de afaceri, le pun în aplicare și după ce încep să aibă un venit, vând idea lor. Altcineva are o afacere neprofitabilă dar o prezintă ca profitabilă și încearcă să o vândă.

Edited by zalyx, 28 December 2018 - 18:12.


#10
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
NIMENI  nu vinde o afacere PROFITABILA!

trust me Posted Image

cunosc persoane care s-au ars bine de tot cumparand astfel de afaceri

multe persoane inainte sa-si inchida afacerile datorita lipsei profiturilor incearca sa le vanda la fraieri .... ca super profitabile, etc

si unii chiar reusesc sa gaseasca fraieri .....

Edited by truthwarrior, 28 December 2018 - 18:18.


#11
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018

View Postzalyx, on 28 decembrie 2018 - 18:11, said:

De exemplu eu personal dezvolt o afacere. Însă chiar dacă această afacere este profitabilă, ea îmi răpește prea mult timp și nu pot duce o viață normală. Prin urmare mai devreme sau mai târziu probabil o voi pune în vânzare aici https://flippa.com/ iar firme/companii care au o echipă pregătită și o strategie de marketing va putea să o cumpere deoarece repet este profitabilă și are un potențial enorm. Altcineva am văzut că dezvoltă idei de afaceri, le pun în aplicare și după ce încep să aibă un venit, vând idea lor. Altcineva are o afacere neprofitabilă dar o prezintă ca profitabilă și încearcă să o vândă.


Inteleg. Eu am descoperit treaba asta recent pe un site, nu am cunostintele necesare pentru a sti daca este "simfonie placuta urechii" sau teapa. Uite pe site-ul asta ma uitam: https://www.piataafa...afaceri/j-sibiu

Pe o parte mi se pare dubios  sa vinzi o afacere profitabila in Romania unde criza de bani este destul de consistenta. Totusi, am citit ca sunt oameni care o vand fiindca sunt bolnavi, batrani sau cine stie ce motive mai au si eu; altii ziceau ca pot demonstra prin acte profitul scos si se poate tine sub observatie cateva zile pentru a observa profitul acumulat.

#12
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018
Cumpărarea de afaceri la cheie este foarte riscantă. Peste 95 % din cei care plătesc pentru o afacere online/site web nu au o viziune clară despre cum vor administra afacerea cumpărată pentru a avea succes. Și din acest motiv sunt în pierdere. La fel se poate spune despre orice afacere. Sunt necesare cunoștințe în domeniu și o studiere profundă a cererii de servicii pe care le oferă afacerea.

#13
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
multe dintre ele sunt super tepe ........ grija mare Posted Image

se dau tepe la greu ..... nimeni nu vinde o afacere profitabila

Edited by truthwarrior, 28 December 2018 - 18:21.


#14
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018
Acum stiti vorba aia, nu intotdeauna informatia citita se pupa cu realitatea.

Da, da am vazut ca unii ofera si training pana deprinzi tu ceva-ceva; de asta mi se pare putin dubios :))

#15
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016

View PostLaisser_Alller, on 28 decembrie 2018 - 18:21, said:

Da, da am vazut ca unii ofera si training pana deprinzi tu ceva-ceva; de asta mi se pare putin dubios Posted Image)

incearca si o sa vezi Posted Image

asigura-te macar inainte ca stai bine cu sanatatea ......

Edited by truthwarrior, 28 December 2018 - 18:23.


#16
Laisser_Alller

Laisser_Alller

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2018
De exemplu aici mi se pare ciudat ca o vinde cu 30000 cand el scoate 20000 profit; am inteles ca se plateste si chirie dupa vinderea afacerii sau ceva de genul. https://www.piataafa...-casa-de-amanet

As incerca, dar pentru mine a fost mai mult o curiozitate ca tot am gasit informatia pe net, ca tot omul vezi ce afaceri se pot face in Romania :))

#17
zalyx

zalyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.12.2018

View PostLaisser_Alller, on 28 decembrie 2018 - 18:19, said:

Totusi, am citit ca sunt oameni care o vand fiindca sunt bolnavi, batrani sau cine stie ce motive mai au si eu; altii ziceau ca pot demonstra prin acte profitul scos si se poate tine sub observatie cateva zile pentru a observa profitul acumulat.

Ăstea sunt povești pe care le povestesc și cei care vând apartamente, mașini, etc. Ținut sub observație înseamnă zero. Eu de exemplu în domeniul în care activez știu exact ce să fac pentru a avea profit datorită experienței acumulate. Eu am făcut cadou surse de venit, dar nu au reușit să genereze profit.

#18
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016

View PostLaisser_Alller, on 28 decembrie 2018 - 18:23, said:

De exemplu aici mi se pare ciudat ca o vinde cu 30000 cand el scoate 20000 profit; am inteles ca se plateste si chirie dupa vinderea afacerii sau ceva de genul. https://www.piataafa...-casa-de-amanet

nu scoate nici macar banii de chirie ...... ce sa mai vb de profit

eu nu as lua nici GRATIS asa ceva Posted Image

Edited by truthwarrior, 28 December 2018 - 18:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate