Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Huawei Mate 20 Lite sau Nokia 7 Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#37
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004
Chestia cu petele pe ecran am citit-o si pe topicul dedicat, plus blocari sau probleme legate de incarcarea cu un alt incarcator. Altora vad ca le-a murit brusc telefonul, fara sa dea vreun semn inainte. Vad ca pe fiecare pagina e cate un user care se plange de cate ceva.

#38
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

View Postjames_tont89, on 28 decembrie 2018 - 16:26, said:




MICROSOFT A CUMPĂRAT NOKIA!

Compania Microsoft a decis să cumpere divizia de telefoane şi cea de patente ale companiei Nokia pentru suma de 5,4 miliarde de euro, iar comoania finlandeză iese astfel dintr-un business pe care l-a dominat ani de-a rândul.
A si vandut-o intre timp. Acum apartine HMD Global si se fac in China. Nu ca ar fi un lucru rau, ca si Apple si Huawei si Xiaomi se fac tot in China, dar, la alte standarde, deci...

Edited by Magicwisewolf, 28 December 2018 - 16:40.


#39
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
De incarcator pot sa confirm ca nu vrea sa ia curent cu incarcatorul de la Note 9 (telefonul sotiei).
Daca il bag la cel original sau la cel de Note 4 cu cablu de la Note 9 incarca fara tuseasca.

Edited by iliemirea, 28 December 2018 - 16:36.


#40
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 16:29, said:

Chestia cu petele pe ecran am citit-o si pe topicul dedicat, plus blocari sau probleme legate de incarcarea cu un alt incarcator. Altora vad ca le-a murit brusc telefonul, fara sa dea vreun semn inainte. Vad ca pe fiecare pagina e cate un user care se plange de cate ceva.
Parerea mea e ca ai alte variante mai bune in acel pret.
Cat despre cele 2 strict, gandeste-te ca e vorba intre un brand locul 3 mondial, daca nu chiar 2 (ma refer la Huawei), vs locul X (dracu stie cat) pentru Nokia.
Si eu am fost fan acum multi ani, dar au ramas o stafie a celor ce au fost demult...

#41
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004

View PostMagicwisewolf, on 28 decembrie 2018 - 16:37, said:

Parerea mea e ca ai alte variante mai bune in acel pret.
Cat despre cele 2 strict, gandeste-te ca e vorba intre un brand locul 3 mondial, daca nu chiar 2 (ma refer la Huawei), vs locul X (dracu stie cat) pentru Nokia.
Si eu am fost fan acum multi ani, dar au ramas o stafie a celor ce au fost demult...
Si care sunt variantele alea?

Daca il cumpar de la Altex, din magazinul fizic, pot face retur in caz ca nu imi place sau nu sunt multumita? Sau doar la comenzile online poti returna produsul?

#42
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 16:38, said:


Si care sunt variantele alea?
Xiaomi Pocofone sau Mi Mix 2, Mi Max 3, Mi 8 Lite de 128 Gb Rom cu 6 Gb Ram, Samsung A8 sau A7 (care e scos de cateva luni) cu 64 Gb Rom si 4 Gb Ram, octa core, etc.

https://www.pcgarage...ra-aurora-blue/

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Huawei, Nokia sunt slabe si la semnal.

Toate sau majoritatea telefoanelor Nokia cu Android cam au bube, de acolo si multe reduceri la ele.

#44
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ne dai și nouă niște date oficiale sau ?

#45
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004

View PostMagicwisewolf, on 28 decembrie 2018 - 16:48, said:

Xiaomi Pocofone sau Mi Mix 2, Mi Max 3, Mi 8 Lite de 128 Gb Rom cu 6 Gb Ram, Samsung A8 sau A7 (care e scos de cateva luni) cu 64 Gb Rom si 4 Gb Ram, octa core, etc.

https://www.pcgarage...ra-aurora-blue/
Nu mai vreau Xiaomi, atat al sotului cat si al meu, au pete mari galbene pe ecran, aparute cand ne-am aflat in zone cu semnal mai slab GPS si telefonul s-a supraincalzit. A8- ul are ecranul prea mic iar A7-le am inteles ca nu duce prea mult ca baterie, ca are autonomie slaba.

Edited by maimu, 28 December 2018 - 16:53.


#46
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 16:45, said:


Si care sunt variantele alea?

Daca il cumpar de la Altex, din magazinul fizic, pot face retur in caz ca nu imi place sau nu sunt multumita? Sau doar la comenzile online poti returna produsul?
Du-te in magazin, vezi cum arata de aproape, cum ti se pare si apoi comanda-l online. Cele cumparate din magazinul fizic nu prea se pot returna. Se supun altor politici si reguli. Online-ul e sfant in caz de retur.

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 16:52, said:


Nu mai vreau Xiaomi, atat al sotului cat si al meu, au pete mari galbene pe ecran, aparute cand ne-am aflat in zone cu semnal mai slab GPS si telefonul s-a supraincalzit. A8- ul are ecranul prea mic iar A7-le am inteles ca nu duce prea mult ca baterie, ca are autonomie slaba.
Ce modele ? Am detinut un Redmi 4x si acum detin un Redmi S2 si nici vorba de asa ceva. Vezi ca Xiaomi a evoluat f mult in ultimii 2-3 ani, nu am mai auzit de astfel probleme de curand.

Edited by Magicwisewolf, 28 December 2018 - 16:58.


#47
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004

View PostMagicwisewolf, on 28 decembrie 2018 - 16:56, said:

Du-te in magazin, vezi cum arata de aproape, cum ti se pare si apoi comanda-l online. Cele cumparate din magazinul fizic nu prea se pot returna. Se supun altor politici si reguli. Online-ul e sfant in caz de retur.


Ce modele ? Am detinut un Redmi 4x si acum detin un Redmi S2 si nici vorba de asa ceva.
Eu am Redmi Note 3 (MTK) iar sotul Redmi 3S. Al meu e luat de pe gearbest iar al lui din Romania.

Edited by maimu, 28 December 2018 - 16:58.


#48
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,049
  • Înscris: 29.01.2016

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 16:57, said:


Eu am Redmi Note 3 (MTK) iar sotul Redmi 3S. Al meu e luat de pe gearbest iar al lui din Romania.
Au mai evoluat intre timp. Au ajuns chiar pe locul 4 sau 5 mondial. Si au scos niste modele middle range in ultimii 2 ani, de nu prea au concurenta dpdv raport calitate-pret.
Eu unul as ramane la Huawei sau Xiaomi sau Samsung.

Edited by Magicwisewolf, 28 December 2018 - 17:03.


#49
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Care e scopul seriei Honor pana la urma? E ceva in genul Pocophone?

#50
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Votez Huawei, dar nu la 1550. Am luat unul cu 1200 inca de acum 2 luni, de la cineva care il luase de 2 zile de la fidelizare Orange, cel pe albastru. Are garantie.

Edited by arab, 28 December 2018 - 17:26.


#51
maimu

maimu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 12.05.2004

View Postarab, on 28 decembrie 2018 - 17:25, said:

Votez Huawei, dar nu la 1550. Am luat unul cu 1200 inca de acum 2 luni, de la cineva care il luase de 2 zile de la fidelizare Orange, cel pe albastru. Are garantie.
Am vazut si eu pe OLX, dar astea de la Orange nu sunt codate in retea? Nu prea am incredere in OLX.

#52
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu e codat! Cauti unul cu factura si luat de foarte putin timp. Nu prin curier sau posta insa.

Edited by arab, 28 December 2018 - 17:34.


#53
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,104
  • Înscris: 22.11.2011
Vezi ca LG G7 e 1647 de lei resigilat la PcGarage...V30 are iar pret bun si o baterie excelenta...

#54
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,904
  • Înscris: 17.03.2005

View PostMagicwisewolf, on 28 decembrie 2018 - 17:02, said:


Au mai evoluat intre timp. Au ajuns chiar pe locul 4 sau 5 mondial.
Xiaomi a fost pe locul 3 mondial la număr de telefoane vândute, in general au probleme cu softul. Eu din ce am întâlnit sunt limitate în Google play la viteza de descărcare a aplicațiilor mari, nu merg cu mai mult de câteva sute de Kb sau nu poți bloca un număr sa te mai sune (degeaba îl bagi la black list).
Sunt pline forumurile de persoane care se plâng de Xiaomi.
EU am trecut de la Xiaomi la Nokia 5.1 Plus si sunt foarte mulțumit, bateria tine 4 zile și jumătate cu 5 h 30 min de Youtube.
Am mai avut Samsung și Nokia dar nu as lua altceva decât Nokia cu android.

View Postmaimu, on 28 decembrie 2018 - 17:29, said:


Am vazut si eu pe OLX, dar astea de la Orange nu sunt codate in retea? Nu prea am incredere in OLX.
Cumpără online Nokia și vezi cum este câteva zile, o sa te facă să nu-l mai dai din mana și nici să îl înapoiezi.
După Apple cu al sau IOS, Nokia cu al sau Android curat face toți banii...
Încearcă lucrurile simple, ca Android curat !

Edited by alseeme, 28 December 2018 - 18:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate