Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Lucifer si Prometeu - aducatorii progresului, dar oprimati de zeii supremi

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
190 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 diegodanny, on 27 decembrie 2018 - 15:12, said:

Mai eu ma refeream la unele traditii pagane care s-au suprapus cu cele crestine: paste, craciun etc. daca te uiti mai atent ai sa vezi ca zamolxismul era oarecum asemanator cu crestinismul de aia crestinismul s-a impacat bine cu dacii, s-a inlocuit doar zeul si cateva traditii.
ok, toate zeitatile sunt de cacat, afara de Dumnezeu lu Israel. Astazi, cine se pune rau cu Israelu, merge preventiv in iad...Posted Image

doar scrierile crestine apocaliptice iti pot destainui si aceasta mare taina, cum ca unei tari atat de mici cu atatia dusmani declarati si nedeclarati, i se inchina chiar scrasnind din dinti, tot pamantu. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:20.


#20
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:15, said:


Allah e unul si acelasi cu Dumnezeul crestin si Yahwhe, zeul iudaic, asa ca nu as avea de ce sa mai scriu si despre el.
Nu sunt aceeasi zei, religia musulmana este o religie care se bazeaza pe razboi iar femeile sunt un fel de sclave pe cand la crestini femeile au acelasi drepturi cu barbatii iar despre razboi in toata istoria crestinilor a fost in defensiva iar traditiile sunt oarecum aceleasi traditii precrestine din europa iar la zeul iudaic este oarecum asemanator cu cel crestin doar ca au alte traditii.

#21
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 Dude_2nd, on 27 decembrie 2018 - 15:16, said:

ok, toate zeitatile sunt de cacat, afara de Dumnezeu lu Israel. Astazi, cine se pune rau cu Israelu, merge preventiv in iad...Posted Image
Mda, si uite cum domini cinematografia, bancile,  clasele politice, corporatiile, mass-media, te pretinzi ca esti "popor ales".

Stiai insa ca majoritatea celor care se pretind evrei sunt de fapt oameni de alte nationalitati si etnii?
E la moda acum dupa Holocaustul nazist sa te declari "evreu", deci oprimat,  asa ca societatea occidentala ti-e datoare sa-ti ofere totul pe tava mai mult decat le confera nativilor "crestini"  de alte etnii.  

Ca vai, esti "alesul lui Dumnezeu".

Fi-mi-ar scarba de oameni parveniti care se folosesc de religie ca sa se imbogateasca si dupa aia se dau mari moralisti si ne pun pe noi, NPC-urile, sa ne strangem cureaua!  Posted Image
La fel si preotii ortodocsi si catolici si pastorii protestanti care cersesc donatii pentru catedrale, ba indulgente ca sa  li se ierte pacatele, ba donatii ca pastorul sa-si cumpere avion, ba se declara "evreu" ca sa muste o functie de CEO.



Singura religie acceptabila din lumea asta cred ca este Budismul. Si nici macar nu  e o religie.
Si oarecum confugianismul, taoismul.....



 diegodanny, on 27 decembrie 2018 - 15:18, said:

Nu sunt aceeasi zei, religia musulmana este o religie care se bazeaza pe razboi iar femeile sunt un fel de sclave pe cand la crestini femeile au acelasi drepturi cu barbatii iar despre razboi in toata istoria crestinilor a fost in defensiva iar traditiile sunt oarecum aceleasi traditii precrestine din europa iar la zeul iudaic este oarecum asemanator cu cel crestin doar ca au alte traditii.
Da, sigur.
De aia e blestemul lui Dumnezeu de la inceput cand femeia este automat catalogata drept vinovata pentru Pacatul Stramosesc si e pusa sa nasca in chinuri.

De aia multe femei n-au dreptul sa se faca preotese.

Si sunt obligate sa stea in gospodarie sa creasca copii in timp ce barbatul face treburile mai dificile si  se distreaza.

Parca in Biblie spune ceva despre cum barbati si-au omorat copii si femeile ca erau pacatosi si venerau alti zei.

Despre femeile omorate cu pietre pentru adulter ce zici?

Ti se pare ok sa omori un om ca e pacatos, avand in vedere porunca a sasea?

Edited by WIRUS1111, 27 December 2018 - 15:27.


#22
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:24, said:

Da, sigur.
De aia e blestemul lui Dumnezeu de la inceput cand femeia este automat catalogata drept vinovata pentru Pacatul Stramosesc si e pusa sa nasca in chinuri.

De aia multe femei n-au dreptul sa se faca preotese.

Si sunt obligate sa stea in gospodarie sa creasca copii in timp ce barbatul face treburile mai dificile si  se distreaza.

Parca in Biblie spune ceva despre cum barbati si-au omorat copii si femeile ca erau pacatosi si venerau alti zei.
LOL, tu nu ai ce face decat sa aiurezi ?

Edited by diegodanny, 27 December 2018 - 15:36.


#23
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:24, said:

Mda, si uite cum domini cinematografia, bancile,  clasele politice, corporatiile, mass-media, te pretinzi ca esti "popor ales".
asta e una din promisiunile facute parintilor celor(evreilor) de astazi, de care vor avea parte:
"Toate popoarele vor vedea ca tu porti Numele Domnului si se vor teme de tine....Domnul te va face sa fii cap, nu coada; intotdeauna vei fi sus, si niciodata nu vei fi jos,"

toate celelalte popoare, cu zeitatile lor de cacat sunt sub papucu Israelului. Iar asta e una din dovezile irefutabile a superiotitatii Divinitatii evreilor asupra divinitatilor de cacat ale celorlalte popoare. Posted Image Pe principiu: spune-mi carei divinitati te inchini ca sa-ti spun cine esti... :)


 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:24, said:

Ca vai, esti "alesul lui Dumnezeu".
intocmai la litera cum scrie in Cartea aia "primitiva". Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:33.


#24
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 diegodanny, on 27 decembrie 2018 - 15:27, said:

LOL, nu ai ce face decat sa aiurezi ?
Eu am femeia bisericoasa si nu am auzit-o niciodata sa vorbeasca ineptiile pe care le spui tu.
Ia citeste mai atent in Biblie.
Scrie clar ceva despre femeile omorate cu pietre pentru adulter.

E amuzant cum iudaismul se contrazice, adica  porunca a sasea spune sa nu ucizi, dar Moise si Yahweh  spun ca e ok sa omori pacatosi.

Ca pe urma sa vina Isus, sa se declare fiul lui Dumnezeu si sa zica ca gata, nu mai e ok sa omori femeile pentru adulter cu pietre.


Acum  el ameninta ca orice suflet de pacatos va ajunge in IAD.
Si ca el va extermina planeta la Apocalipsa.



Contraziceri peste contraziceri.

#25
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:24, said:

Despre femeile omorate cu pietre pentru adulter ce zici?

Ti se pare ok sa omori un om ca e pacatos, avand in vedere porunca a sasea?
Unde naiba ai vazut tu asa ceva in europa ? treaba aia se intampla la arabi si africani.

Edited by diegodanny, 27 December 2018 - 15:30.


#26
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,239
  • Înscris: 24.06.2006

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 14:59, said:

Lucifer si Prometeu
maestre, ce sa spun, mare-i gradina ... ai o imaginatie! totusi este bine ca exista forumul, sa-ti poti da drumul, altfel cine stie ce tragedii se pot intampla cu asa minte

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
EDIT. :)

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:32.


#28
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:30, said:

Ia citeste mai atent in Biblie.
Scrie clar ceva despre femeile omorate cu pietre pentru adulter.
Ca pe urma sa vina Isus, sa se declare fiul lui Dumnezeu si sa zica ca gata, nu mai e ok sa omori femeile pentru adulter cu pietre.
Mai omule crestinismul este noul testament, ce treaba sa aiba cu obiceiurile musulmanilor si ale iudeilor ?

#29
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 Dude_2nd, on 27 decembrie 2018 - 15:29, said:

asta e una din promisiunile facute parintilor celor(evreilor) de astazi, de care vor avea parte:
"Toate popoarele vor vedea ca tu porti Numele Domnului si se vor teme de tine....Domnul te va face sa fii cap, nu coada; intotdeauna vei fi sus, si niciodata nu vei fi jos,"

toate celelalte popoare, cu zeitatile lor de cacat sunt sub papucu Israelului. Iar asta e una din dovezile irefutabile a superiotitatii Divinitatii evreilor asupra divinitatilor de cacat ale celorlalte popoare. Posted Image
Aha....sigur.

Nu-i de mirare ca au  acaparat tot printr-o MINCIUNA.
Si romanii si babilonienii si egiptenii si grecii se credeau centrul lumii, dar nu au supravietuit din cauza declinului.
Evreii, sau secta crestina a iudaismului  , fiind nomazi semiti si supravietuitori supremi in declinul multor civilizatii, au profitat sa se pretinda drept claditorii civilizatiei medievale-faustiene.

Hitler avea intr-un fel dreptate, elitele evreiesti sunt pline de parveniti care se considera "alesi ai unui zeu imaginar"  ca sa acapareze tot.
Pacat insa ca metodele sale s-au dovedit gresite fiindca Holocaustul n-a insemnat decat ca evreii sa acapareze si mai multa putere prin a se autovictimiza excesiv, chiar si la 70 de ani dupa.

Eu daca as ajunge la putere, as interzice fanatismul religios si as opri avansarile in grad dupa religie si  as desfiinta bisericile ca sa nu se mai imbogateasca niste sarlatani si parveniti care se pretind preoti.  


Mi se pare imoral ca in secolul 21 sa te mai declari "alesul unui zeu" ca sa poti acapara bogatii si functii, nu crezi?

Edited by WIRUS1111, 27 December 2018 - 15:41.


#30
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:32, said:

Aha....sigur.

Nu-i de mirare ca ati acaparat tot.
Hitler avea intr-un fel dreptate, elitele evreiesti sunt pline de parveniti care se considera "alesi ai unui zeu imaginar"  ca sa acapareze tot.
Pacat insa ca metodele sale s-au dovedit gresite fiindca Holocaustul n-a insemnat decat ca evreii sa acapareze si mai multa putere prin a se autovictimiza excesiv, chiar si la 70 de ani dupa.
nu fi antisemit. Posted Image aia nu e o solutie. :)
ca sa vezi cum iesi din aceasta matrice, ceteste si crede ...Apocalipsa. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:34.


#31
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 Dude_2nd, on 27 decembrie 2018 - 15:34, said:

nu fi antisemit. Posted Image
ca sa vezi cum iesi din aceasta matrice, ceteste si crede ...Apocalipsa. Posted Image
Pai cred ca vor supravietui si in prabusirea civilizatiei actuale.

Mi se pare trist totusi ca si in viitor cand vom coloniza Luna si Marte sa ajungem sa mai folosim religia pentru a ne imbogati.
Nu cred totusi ca evreii sunt realmente un popor mai special decat altii.
Toate popoarele sunt speciale in felul lor.  Niciunul nu e superior "spiritual" in ciuda catorva diferente biologice, culturale si tehnologice.  


Serios, ar trebui macar tu sa te uiti in oglinda daca preotii mincinosi si parveniti nu pot sa faca asta.

 diegodanny, on 27 decembrie 2018 - 15:30, said:

Unde naiba ai vazut tu asa ceva in europa ? treaba aia se intampla la arabi si africani.
Crestinii care ardeau femeile pe rug iti spun ceva?
Ioana d'Arc?
Toate vrajitoarele arse pe rug sau condamnate pentru ca efectuau leacuri medicinale si naturiste in Evul Mediu?

Edited by WIRUS1111, 27 December 2018 - 15:36.


#32
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:35, said:

Pai cred ca vor supravietui si in prabusirea civilizatiei actuale.
faci cumva referire la "al treilea vai"(WW3) - (Apoc. 9:12; Apoc.11:14)  ?

Posted Image

ca sa afli raspunsu, trebe sa cetesti. si sa crezi. Posted Image
o alta iesire din matrice, NU exista. Posted Image

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:37, said:

Mi se pare trist totusi ca si in viitor cand vom coloniza Luna si Marte
vise...taica. Posted Image
vise. Posted Image

visarea NU este nici ea o iesire din matrice. :)

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:39.


#33
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018
Hai ca mi se face sila sa mai tot vad atata ipocrizeala habotniceasca  si cred ca ies de pe topicul asta. Posted Image

Va las pe voi doi sa debitati cat vreti despre zeul vostru fals si religia voastra ipocrita care se autocontrazice mereu  si preotii vostri parveniti care profita de pe urma voastra.

Am crezut ca sunt pe aria de Polemici Spirituale unde ateii pot discuta decent.

#34
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:37, said:

Crestinii care ardeau femeile pe rug iti spun ceva?
Ioana d'Arc?
Toate vrajitoarele arse pe rug sau condamnate pentru ca efectuau leacuri medicinale si naturiste in Evul Mediu?
In europa nu se intampla de mult asa ceva iar in Romania nu stiu daca au fost cazuri.
Trebuirile alea se mai intampla in africa si o.m , la crestini nu.
Eu nu sunt bisericos :) dar imi plac traditiile Posted Image

Edited by diegodanny, 27 December 2018 - 15:42.


#35
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 WIRUS1111, on 27 decembrie 2018 - 15:32, said:

Pacat insa ca metodele sale s-au dovedit gresite fiindca Holocaustul n-a insemnat decat ca evreii sa acapareze si mai multa putere prin a se autovictimiza excesiv, chiar si la 70 de ani dupa.
suferinta lor a fost una reala, si probabil nici un alt popor nu a indurat o astfel de prigoana. Posted Image
tu ai inteles ca umblau aia pe strazi cu compasu sa le masoare curbura nasului suspectilor, pe baza caror masuratori ii trimiteau la moarte? Posted Image
asa ceva n-a fost in istorie, dar va mai fi. Caci omu NU invata din greseli niciodata, nefiind capabil sa faca diferenta dintre bine si rau, din pomu a carui rod a gustat odinioara.

Edited by Dude_2nd, 27 December 2018 - 15:43.


#36
WIRUS1111

WIRUS1111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 22.12.2018

 diegodanny, on 27 decembrie 2018 - 15:41, said:

In europa nu se intampla de mult asa ceva iar in Romania nu stiu daca au fost cazuri.

Cazul de crima de la Tanacu iti spune ceva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate