Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Monitor LG

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Despre LG 25UM58-P 25 e vorba.
Îl iau pentru fiu-miu și va fi folosit pentru CS:GO, LOL și ce draci o mai juca pe acolo.
Credeți că e ceva de capul monitorului?
Mie îmi place forma lată.

A, prețul e fabulos, aprox. 600 lei.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

Pro:
Ecran luminos de foarte buna calitate
Software ce iti permite ajustarea setarilor fara a mai atinge butonul fizic
Software ce permite impartirea ecranului (personal pe Windows 10 functioneaza foarte bine)
Aspectul 21:9 ofera o experienta unica, atat in vizionarea unui film cat si in jocuri, birotica (se pot pune 2 Word-uri unul langa altul de exemplu), editare foto/video (Camtasia ca de exemplu).
Contra:
Nimic de reprosat
Altele:
M-am obisnuit repede cu el. Pentru biroul meu si o distanta de circa 1 metru fata de el, e perfect ca dimensiuni. Am setat scrisul si iconitele de windows la 125% (din cauza rezolutiei pentru tatal meu era cam mic scrisul)


#3
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Am avut fix modelul asta si am fost multumit in mare parte de el. Din pacate nu m-am jucat prea mult pe el, stiu ca incercasem GTA V si HUD-ul era ca pe un monitor 16:9, aveam harta la 1/3 in partea stanga, in rest, experienta a fost foarte buna. In CS:GO ar putea sa-l ajute putin, vezi clipul acesta pentru mai multe detalii. Eu l-am dat pentru ca am 3 monitoare la PC si acesta era in mijloc, ceea ce le facea pe cele din stanga/dreapta sa fie foarte departe de mine. In rest am fost foarte multumit de calitatea lui si mi-am propus ca in viitorul apropiat sa renunt la setup-ul de 3 monitoare si sa cumpar doua ultrawide de 29" sau mai mari.
Totusi, iti recomand sa cauti pe net sa vezi daca timpul de raspuns de 5ms nu deranjeaza in CS:GO, fiind un joc competitiv, cred ca ar putea sa-l afecteze timpul de raspuns ridicat. (zic si eu)
Stiu ca la jocurile astea sunt recomandate monitoare cu timp de raspuns mic (1ms) si frecventa mare (>120Hz) de genul acestuia.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 08.02.2011
Mai bine il vezi pe viu inainte sa il cumperi, in realitate e foarte mic pe inaltime, s-ar putea sa nu iti placa.

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postericmario, on 27 decembrie 2018 - 10:31, said:

Credeți că e ceva de capul monitorului?
...
A, prețul e fabulos, aprox. 600 lei.

Sincer îl consider cam mic și orientat spre office mai mult decât spre gaming dar la prețul ala e bun la orice :)

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Inițial m-am gândit la ăsta, dar pe urmă am zis să economisesc niște bani. Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate