Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Driver Booster pro Giveaway

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Doar azi, Softpedia are giveaway pentru Driver Booster pro.

Quote

CHRISTMAS GIVEAWAY!
For one day only (December 25th, 2018), Softpedia and IObit are giving away 1-year licenses for Driver Booster 6 PRO to all our users!

Download the trial version from this page, install and use code B8762-11185-02A55-8EBB6 to activate your license. Note: Registration must be done by the end of January 8th, 2019.


Descarcati si instalati!

Recomand sa instalati manual, unul cate unul, driverele noi gasite.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
AVG raporteaza ca este virusat si il baga in carantina.
Nu mi se pare OK sa postati link fara sa verificati inainte.

#3
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 29.09.2010
De obicei, Adware prin ofertele lor de instalare incluse, toolbars si altele.
Nu este malitios programul, AVG fiind un pic mai agresiv cu trierea, este safe atata vreme cat nu dai click next-next-next si debifezi chestiile inutile.

View Postviceroy56, on 25 decembrie 2018 - 13:18, said:

Carantinarea se face de la descarcare, nu lansezi installer-ul!
Deci "malware" care posibil sa se ascunda o data cu instalarea programului legitim, chiar daca debifezi toate "cadourile" atasate.
True, nu zic nu.
Se intampla si la case mai mari treaba, chiar daca zici ca softul respectiv a avut o reputatie buna de-a lungul timpului.

Edited by Morphinus, 25 December 2018 - 13:20.


#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Cativa AV detecteaza ca ar contine ceva cod malitios - https://www.virustot...dc661/detection - dar cred ca e doar ceva false positive.

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Carantinarea se face de la descarcare, nu lansezi installer-ul!
Deci "malware" care posibil sa se ascunda o data cu instalarea programului legitim, chiar daca debifezi toate "cadourile" atasate.

#6
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
avast antivirus free Win32:malware-gen programele astea giveway vin cu adware..avast a dus in carantina instalerul programul e total aiurea..de multe ori aveam drivere mai noi decat cela sugerate de drivere booster..l-am instalat de multe ori ca si giveway pe ultimul windows 7..4 ani de zile ultimul sistem de operare..

Edited by miha90, 25 December 2018 - 13:43.


#7
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
fee version 6 e curat, instalerul, pro version 5 e ala cu probleme, dar pe https://www.virustot...3fe2e/detection
un program legitim legal nu ar trebui sa fie detectat ca si ceva riscant..

Edited by miha90, 25 December 2018 - 13:55.


#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Dupa ce ca programul e oricum inutil ( te face sa crezi in mod fals ca ti-ar mari performanta in jocuri din descrierea aia ) mai e si burdusit cu adware. De ce ti-ar trebui asa ceva, chiar si gratis ? Nvidia, AMD si ceilalti producatori au deja propriile programe prin care te anunta ca exista drivere noi pentru placile lor video ( chiar si prin windows update ).

#9
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View PostCourage, on 25 decembrie 2018 - 12:57, said:

Doar azi, Softpedia are giveaway pentru Driver Booster pro.
Descarcati si instalati!
Cel mai bun boost este windows original licentiat cu updateurile la zi.Ia sa vezi acolo performanta bruta.

#10
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Daca il aveti deja instalat puteti folosi codul fara a mai descarca acel executabil B8762-11185-02A55-8EBB6

#11
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View PostBraviaAmpero, on 25 decembrie 2018 - 14:33, said:

Cel mai bun boost este windows original licentiat cu updateurile la zi.Ia sa vezi acolo performanta bruta.
Atat actualizarile de la Microsoft cat si cele de la Driver Booster iti pot pune in cap sistemul fara nici o problema.Posted Image

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

View Posttigerheart, on 25 decembrie 2018 - 14:43, said:

Atat actualizarile de la Microsoft cat si cele de la Driver Booster iti pot pune in cap sistemul fara nici o problema.Posted Image

In viata mea de IT-ist entuziast si etern amator doar cel de-al doilea mi-a facut probleme.

ps.
Si un fapt foarte curios legat de Windows si ale sale update-uri.Eu am trecut inca din octombrie la versiunea 1809 a win 10.mai exact din 04.10.2018.Functioneaza fara problema.

#13
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View Posttigerheart, on 25 decembrie 2018 - 14:43, said:

Atat actualizarile de la Microsoft cat si cele de la Driver Booster iti pot pune in cap sistemul fara nici o problema.Posted Image
N-am avut nici o problema cu actualizarile Microsoft atat timp cat am o licenta corecta cumparata si activata.Din contra sistemul merge extrem de bine ,este foarte rapid si nici nu-ti dai seama
ca e acolo. Este exact cum trebuie sa fie un OS.

#14
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
Mama, doar meseriasi pe aici, carora hackerii vor sa le fure milioanele (de USD, desigur).
Mor de nervi cand vad cat de indaratnici sunteti.
Povestea aia cu "moi is posmagii?" e eterna la romani.

1. Scrie clar sa descarci versiunea TRIAL, nu free/adware.
2. Virustotal raporteaza "ceva", dar vedeti ca in mare parte sunt raportari de AV balarii, nu cele cunoscute.

Attached Files



#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Eu am versiunea Free, azi am facut update la 6.2, si am activat-o cu codul de pe pagina de descarcare softpedia.

[ https://i.imgur.com/MPE8gqi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006

View PostAdm, on 25 decembrie 2018 - 15:22, said:

Mama, doar meseriasi pe aici, carora hackerii vor sa le fure milioanele (de USD, desigur).

1. Scrie clar sa descarci versiunea TRIAL, nu free/adware.
2. Virustotal raporteaza "ceva", dar vedeti ca in mare parte sunt raportari de AV balarii, nu cele cunoscute.
TU chiar ai incercat sa descarci ceva prin link-ul din primul post?
Pentru ca vorbim de lucruri diferite.
Nu fisiereul analizat de tine pe virus total se ofera la download, indiferent de versiune: free sau Pro Trial.
Em am reclamat LINK-ul de pe Softpedia, vezi te rog primul meu post.

#17
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
Omule, eu am descarcat din primul post, versiunea TRIAL, am folosit serviciul virus total + am instalat pe computerul meu - Macbook Pro => am adus la zi o multime de drivere pe Windows.
Am pus si capturi.

Programul incearca sa va gaseasca versiuni mai noi la driverele din sistem.
La multe erau multe si se refereau la diverse componente de pe placa de baza.
Nu promite nicidecum boosturi miraculoase sau optimizari de MTU teoretice.

Care e dilema? Vorbim turceste sau ce?

Legat de AVG, Avira si Avast - pentru mine este o minune despre cum se pot auto-minti oamenii ca este OK sa instalezi un ativirus adware!
Dar stiu, e "free" + dau o multime de alerte false, pentru ca sunt produse "bune si FREE".

#18
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View PostAdm, on 25 decembrie 2018 - 17:15, said:

Programul incearca sa va gaseasca versiuni mai noi la driverele din sistem.
Pai pt driverele generice ai windows update care face asta.
Pentru driverele dedicate(placa video, placa de baza) fiecare companie care se respecta are prorpiul tool care face acest lucru.
Si nu cred ca o aplicatie tertza stie mai bine decat tool-ul vendorului respectiv.
Cu alte cuvinte, aceasta aplicatie nu-si are nici un sens, decat sa trimite sa trimita telemetric date legate de calculatorul tau unor site-uri care la randul lor le vand pe bani fara sa-ti dea tie nimic.
Adica fac bani cu a ta configuratie iar tie nu-ti da absolut nimic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate