Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

TVH devine o televiziune dedicată copiilor și adolescenților / Postul TVH se închide după aproape 20 de ani.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,800
  • Înscris: 06.11.2018
Pe Cinemagia nu e actualizat programul https://m.cinemagia.ro/program-tv/tvh/

#20
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

View PostAidenIrish, on 11 ianuarie 2019 - 17:54, said:

Intr-o seară, pe la 22:30, era un clip muzical și erau niște tipe mai dezbrăcate mai ceva ca alea de pe Taraf de la 00:00. Deci încă nu-i TV pentru copii non-stop.

Era un clip cu Mari o freci, ăla de la Exatlon. Aseară am aflat. Și tot aseară am văzut că la 22:00 erau știri.

#21
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Mai bine o lăsau TV cultural :)

#22
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
E tot a Fundatiei Spiru Haret? Sau au vandut-o altor patroni media?

#23
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 03.12.2013
Eu trecusem pe langa Universitatea lor anul trecut si era o ditamai zona pentru TVH.
Nu cred ca s-a mai schimbat ceva de pe atunci.

#24
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Tot la Spiru Haret este in ograda.
Asa cum a ramas si Radio Seven de care nu mai se aude nimic.

#25
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Radio 7 vaz ca îi si la UPC pe pozitia 861.

#26
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 20.10.2015

Postul TVH se închide după aproape 20 de ani. Câteva zeci de angajați vor fi concediați


Postul de televiziune TV H, operat de Fundația Massmedia România de Mâine, se va închide în următoarea perioadă, după aproape 20 de ani de funcționare.

Potrivit informațiilor Paginademedia.ro, toți angajații televiziunii - în jur de 50-60 de oameni - urmează să fie concediați. De altfel, ei au fost anunțati de decizia managementului de a închide postul, o decizie luată din rațiuni financiare, potrivit informațiilor Paginademedia.ro.

TVH se transformase, de câteva luni, într-un post de televiziune pentru copii, cu Andra Gogan ca imagine a stației.

În perioada următoare, companiile de cablu vor fi anunțate de închiderea emisiei. Practic, TVH va înceta să emită după ce va înștiința oficial Consiliul Național al Audiovizualului în legătură cu decizia.

Actualul post TV H a fost lansat în urmă cu aproape 20 de ani de Fundația România de Mine, ca un post școală, care funcționa pe lângă Universitatea Spiru Haret. Ulterior, numele a fost schimbat în TVH2O, apoi în TVH.

TVH era în lista must-carry, ceea ce înseamnă că era prezent în grilele tuturor distribuitorilor de cablu.

În ultimii ani, TVH a încercat diverse formule editoriale:
  • în 2014, încerca o relansare ca un post generalist, cu o fostă prezentatoare de la Antena 1 Sibiu, Alexandra Bejan și cu Robert Emanuel, actor care a jucat, printre altele, în filmul 4 luni, 3 săptămâni și 2 zile.
  • în 2016, a fost adus Mihai Găinușă, care a renunțat la proiect după câteva luni
  • în 2017, TV H a încercat o nouă poziționare, cu accent pe filmele românești.
  • la finalul lui 2018, postul a fost relansat ca TVH Kids Channel, canal dedicat copiilor și adolescenților, cu Andra Gogan imaginea principală a stației
Fundația România de Mâine operează și postul de radio Seven, care își continuă emisia.

https://www.paginade...r-fi-concediati

Edited by _-KALMAN-_, 14 February 2019 - 16:37.


#27
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018

View Post_-KALMAN-_, on 14 februarie 2019 - 16:42, said:

Încă un canal Ăźn minus după DoQ. Se Ăźnchide și TVH https://www.paginade...r-fi-concediati

Mai bine decât atrocitatea care ajunsese. Am tot prins clipuri cu Selly și Mari o Freci în prostie în ultima perioadă cu niște piti mai dezbrăcate ca alea de pe Taraf. Cică televiziune pt copii...

#28
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Veste proasta. Puteau sa il vanda ca se gaseau cumparatori sa il relanseze .

#29
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Cred ca decizia arata clar ca postul nu avea nici un viitor deoarece avea un management super prost, plus patroni care nu ales oameni buni.
Cine, întreg la minte, relansează un post și ii schimba total profilul iar după nici doua luni îl închide?
Se vede ca face parte din imperiul decăzut "Spiru Haret"
Și acolo închid și schimbă de la o zi la alta.
Sa văd cum se mai lauda cu "singura universitate cu post național de televiziune" Unde își mai fac practica studenții de la jurnalism? Sau au închis și facultatea? 😁

#30
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Nu stiu daca am urmarit 10 min postul asta  de cand e in grila, deci nici o pierdere.

#31
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Eu îl mai urmăream. Aveau câteva emisiuni interesante în ultimul timp, înainte de rerererelansarea în televiziune pentru copii.
Au avut o perioada lunga cu multe filme românești, pentru cei pasionați

#32
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Le-au plecat studentii de inchid postul ala, lipsa de finantare

#33
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Comenta un angajat ca au apărut firme interesate sa l cumpere.
Este totuși în toate rețelele de cablu, ma gândesc ca merita câțiva euro 😁

#34
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Asta mi se pare cel mai normal. Sa il cumpere cineva, nu sa il vanda.

Edited by ronuquet, 20 February 2019 - 09:40.


#35
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,459
  • Înscris: 09.03.2007
Nu să îl vândă? Sau nu să îl închidă? Am văzut că reiau unele emisiuni în perioada asta. Junior quiz văzut acum vreo lună redifuzat zilele trecute.

#36
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Când au prins și ei o nișă ok, au tras cortina 😁

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate