Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

PVC vs aluminiu (concret)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
se dau si la cercevele,si in toc in partea care sta in spuma sa ii spunem asa.Nu cred ca isi mai revin daca profilele sunt deja curbate

#20
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postbogumilandia, on 10 februarie 2019 - 18:02, said:

Buna asta cu utilajul care face si drege.Am montat ceva de la o MARE firma ,cu pretentii si beshini de strutz in cap.Maciuca gauri de dilatare,ventilatie.Ca sa nu mai spun ca nici banalele gauri de drenaj nu erau strapunse.A trebuit amaratul asta sa le dea la fata locului.
Nu dau nume dar vorbim de o firma cu peste 500 de angajati si o cifra de afaceri de kam 25 mil de euro
Asa ca mai usor cu pianul pe scari.

Las-o tu mai moale cu procentele, nu sunt in avantajul tău, dacă tot te-ai apucat cu 80% fără sa explici asuma-ți.

Știm cu toții ca la marii producători pot exista erori, acestea sunt remediate și lucrurile revin la normal. Erorile sunt una și regula este altceva.

La cei 80% despre care vorbești tu și despre care spun eu ca sunt producătorii mici este o regula sa nu dea găurile de loc, cum trebuie, câte trebuie și unde trebuie.

Așa cum ți-am spus discuția nu este in avantajul tău și ar fi bine sa nu continui.

Eu nu știu nici-un mare producător care sa nu dea găuri de drenaj și ventilare. Și de la produsele Aplast pana la q Fort am văzut lucrări de la mulți astfel de producători.

Dacă dintre colegi știe cineva un producător mare la care regula sa fie ca nu da găuri de drenaj îl rog sa-i spună numele.

#21
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Se pune daca gaurile de drenaj sunt doar marcate?Adica burchiul pantografului nu a strapuns plasticul?(stii ce e acela un pantograf nu?)
Ti-am demonstrat de atatea ori ca nu mananc borsh pe aici.
Dupa montajul respectiv am purtat o discutie cu ASM-ul local si stia de problema si ghici ce?Nici la urmatoarea nu era rezolvata problema.
Dar daca nu ma crezi du-te si iubeste-te cu marii producatori

#22
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
La ,,noi " au pus Gealan, au toate găurile, si drenaj, si sus :habarnam:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate