Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Pot construi un cos de fum neprevazut in proiectul avizat ?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,089
  • Înscris: 17.01.2012
wow! tot la etaj vrei s-o duci???
calculează, pleeease!!!, câte tone de lemne vrei să urci acolo...
calculează sutele de metri cubi de cenușă pe care va trebui să le cobori în grădină
calculează zecile de ore în care vei mătura/aspira, totodată înjurând pe unul gushpi - care-i un cârcotaș prin definiție (în același timp practic, dar și leneș!!!)

ps: serge brussolo te-a influențat?

#38
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postandreilesan, on 28 decembrie 2018 - 10:40, said:

Posted Image Daca se recomanda montarea unui recuperator de caldura pe canalul de racordare? - Depinde de mai multi factori.
[...]De aici concluzia..? O trage fiecare.Posted Image
Eu cred ca mai importanta decat cresterea temperaturii aerului din camera, este scaderea temperaturii gazelor de ardere si eventualitatea sa nu se mai faca un tiraj ok, datorita unei temperaturi prea scazute a gazelor la iesirea pe horn.
Aici cred ca ar fi necesar un calcul.

#39
Ira_Melanox

Ira_Melanox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.04.2006
@andreilesan o sa pun mana sa fac niste calcule, trebuie sa analizez mai serios formulele alea.
@gushpi pai la calcul da bine, niste tone de sunci in minus, ce atata confort si lene. In plus, de ce sa-l injur pe gushpi ? Mai degraba sa sughita ca il pomenesc cand o sa mut tonele alea de lemne si cenusa Posted Image
@Hunor_66 da, fix la asta ma gandeam si eu cand am pus intrebarea... Sa te coci in casa e mai remediabil decat o intoxicatie cu fum...

Edited by Ira_Melanox, 02 January 2019 - 15:29.


#40
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012

View PostHunor_66, on 02 ianuarie 2019 - 12:22, said:

Aici cred ca ar fi necesar un calcul.


View PostIra_Melanox, on 02 ianuarie 2019 - 15:26, said:

@andreilesan o sa pun mana sa fac niste calcule, trebuie sa analizez mai serios formulele alea.

@Hunor_66 da, fix la asta ma gandeam si eu cand am pus intrebarea... Sa te coci in casa e mai remediabil decat o intoxicatie cu fum...

Posted Image  pentru ambele citate.Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate