Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Soft astra H 1.7, Z17DTH

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Salutare, detin un Opel astra h 1.7 cdti 101 cp, cod motor : Z17DTH si de ceva vreme ma bate gandul sa i fac un soft stage one si din ce m am documentat ar putea fi dus la 130cp in siguranta.
Acum intrebarea mea ar fi sunt ceva riscuri, probleme ce pot aparea pe viitor.? Din ce mi s a spus si din ce am mai citit nu ar fi nici o problema daca este facut corespunzator...imi poate spune cineva mai in masura daca merita sau nu sa fac acest soft si daca da cam la ce ar trebui sa ma astept?
Multumesc ! :)

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 13.03.2017
Ce soft ?
Asta se numeste chip tuning si sunt produse de oameni care au multa practica in spate.
Chiar si asa, "apare" mai mult fum, turbina se buleste mult mai rapid iar consumul creste

Stai potolit ca asta nu e masina potrivita pentru asa ceva

Edited by Naijax, 22 December 2018 - 10:04.


#3
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

 Naijax, on 22 decembrie 2018 - 10:02, said:

iar consumul creste


cosumul se zice ca ar scadea.:)

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,220
  • Înscris: 13.03.2017

 CostyNn96, on 22 decembrie 2018 - 10:04, said:

cosumul se zice ca ar scadea.Posted Image

Da-i o palma lu' ala care zice Posted Image

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,826
  • Înscris: 01.11.2005

 CostyNn96, on 22 decembrie 2018 - 10:04, said:

cosumul se zice ca ar scadea.Posted Image
tu esti persoana perfecta pentru a cumpara de pe teleshopping...
Tu ai impresia ca cresterea puterii se face cu aer sau cu motorina ????

#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011

 tehnics, on 22 decembrie 2018 - 10:06, said:

tu esti persoana perfecta pentru a cumpara de pe teleshopping...
Tu ai impresia ca cresterea puterii se face cu aer sau cu motorina ????
:D

as putea zice mai multe dar e de ajuns atat

#7
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013

 CostyNn96, on 22 decembrie 2018 - 09:44, said:

Salutare, detin un Opel astra h 1.7 cdti 101 cp, cod motor : Z17DTH si de ceva vreme ma bate gandul sa i fac un soft stage one si din ce m am documentat ar putea fi dus la 130cp in siguranta.
Acum intrebarea mea ar fi sunt ceva riscuri, probleme ce pot aparea pe viitor.? Din ce mi s a spus si din ce am mai citit nu ar fi nici o problema daca este facut corespunzator...imi poate spune cineva mai in masura daca merita sau nu sa fac acest soft si daca da cam la ce ar trebui sa ma astept?
Multumesc ! Posted Image
Este ilegal si daca te prinde la un control RAR o sa-ti para rau...

#8
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Consumul scade ceva daca vechiul soft avea bug-uri, eu am pe benzinar Logan 1,6 , si la mine teoretic a scazut ca aveam soft de consum scazut , mizerabil , dar te face sa-ti infigi piciorul in acceleratie si cade treaba cu scazutul consumului , depinde de stilul de condus . Daca vrei sa faci pe diesel e ok dar trebuie mers la cei cu experienta nu la copy/paste , cip tuningul se face pe motor , personalizat dupa citire prealabila a valorilor . Sa ai garantie si vechiul soft , cel original il pui pe un stick sa poti reveni oricand la el daca nu-ti place .
Atentie la cateva probleme tehnice : motorul e obosit , turbina deasemeni , daca mergi pe cip tuning ia o varianta mai de oras , nu intra la stage 3 ca-ti faci praf turbina . La mine pe benzinar aspirat la cp nu stiu daca se simte, pentru mine reprizele mai vioaie au fost importante ca muream cu ea de gat in depasiri , acum parca e mai cu viata , oricum mai mult de 5 cp nu am castigat (spun cu indulgenta) .Trebuie ulei de calitate , sa nu te zgarcesti la ulei si filtru avand in vedere ca diese-ul castiga peste 20 cp .

#9
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

 CostyNn96, on 22 decembrie 2018 - 10:04, said:


cosumul se zice ca ar scadea.:)
Da, scade la acelasi stil de mers.
Insa atunci pierzi avantajul resoftarii.
Bineinteles ca vei merge mai in forta dupa update-ul de CP deci consumul va creste. Pam pam.

 HAL9000, on 22 decembrie 2018 - 10:18, said:


Este ilegal si daca te prinde la un control RAR o sa-ti para rau...
Si cum anune te vor prinde cei de la RAR?
Crezi ca aia  umbla cu Dyno dupa ei?

#10
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,564
  • Înscris: 08.03.2017
Un soft bine facut este greu de depistat sa, la repede . Daca trebuie scos cip-ul din calculator, cositorit , minuni atunci eu as lasa-o balta .
Cu a mea am fost pe clip in service pentru niste erori la ac si o verificare per total, nimic, nu se vede nimic .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate