Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Robot / mixer aluat?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
lucianilica

lucianilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 16.01.2006
Ziua bună.

Ajutor, vă rog: caut un robot / mixer pentru aluat (în special pâine). Până acum m-am oprit la Gorenje MMC800W. Îl știți, e bun? Alte idei?

Mulțumesc frumos.

#2
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Nu stiu Gorenje dar il stiu pe asta (si are si putere mai mare si mai ieftin) https://www.emag.ro/...rch-Action=view + ca permite sa ii pui si un blender si o masina de tocat carne (care se cumpara separat ). Cei drept nu stiu cum munceste la aluatul de paine, dar stiu cum munceste la aluatul de cozonac. :)

Edited by bobocul, 21 December 2018 - 17:38.


#3
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Apare periodic la Lidl un robot de bucatarie asemanator, la 500 de lei. Nevasta-mea face cozonac cu el, doua kilograme de faina odata, fara probleme.

#4
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

 lucianilica, on 21 decembrie 2018 - 17:24, said:

Ziua bună.

Ajutor, vă rog: caut un robot / mixer pentru aluat (Ăźn special pĂąine). PĂąnă acum m-am oprit la Gorenje MMC800W. Îl știți, e bun? Alte idei?

Mulțumesc frumos.

Alternative:Daca ai buget iti recomand originalul...se numeste KichenAid( nu pot sa scriu corect gramatical ca imi traduce automat prostia asta de forum)

Edited by -Jinx-, 21 December 2018 - 17:46.


#5
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Și eu am luat de la Lidl mixer-ul cu 500lei, dar nu recomand să depășiți 1Kg de făină cu acest model de mixer, eu am ars motorul folosind 1.5Kg de făină, tot pentru rețeta de cozonac !!! Posted Image

#6
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Eu am luat ASTAde 3 zile. Azi a facut nevasta prima sarja de cozonac.
Mi-a spus ca masinaria este BESTIALA.
Nu a folosit-o pe AUTOMAT, ci pe manual, a framantat 1,5 Kg faina + celelalte ingrediente in 2 serii de cate 10 minute.
Me modul AUTOMAT, are 3 optiuni, de 0,5, 1 si 1,5 KG de faina, cu 3 optiuni de timp de framantat.
Pui in vas alea-alea, programezi si apesi pe buton.
Cand e gata, te piuie fataPosted Image
Are si blender si masina de tocat in dotare.
Observatie: coletul a avut 15 Kg, m-a desalat de la depozit pana la masina si am transpirat cu el in brate pe scari (4 din 4).
Urmeaza maine restul de 3 sarje de cozonaci(3-4 pe sarja)

LE: Produs in POLONIA.

Edited by viceroy56, 21 December 2018 - 18:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate