Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Casa Agigea P+1E

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 12.09.2013

View Posttehnics, on 21 decembrie 2018 - 18:09, said:

Depinde cate persoane locuiesc.
Casa mea, P+2, nu are baie la etaj. Am 4 dormitoare dar suntem doar 4 persoane = 2 adulti + 2 copii si niciodata nu am simtit lipsa a doua bai la etaj. Si din cele 4 dormitoare folosim doar doua.
Hai sa fim seriosi. Ai o urgenta si o baie este ocupata, cobori jos. Sau sus iti faci o baie mica, de serviciu, doar o toaleta si o ghiuveta mica, si o baie mai mare, cu cada si dus. Doua bai identice sunt aiurea. Zic si eu.
Eu am o baie de serviciu si una mare, cu cada si dus. Adica daca vreau sa faca dus doua persoane se poate...una la dus, una la cada ( cada cu dus ). Te apuca vre-o urgenta, folosesti baia de serviciu.
Gresala mare, parerea mea, sa nu ai 2 bai  la etaj.Vei vedea cand cresc copii!Adica, daca ai o urgenta, ce faci cobori repede?Pai de ce mi-am mai facut casa?Si cu 2 dormitoare in care nu sta nimeni?Mai bine era la apartament, maxim 2 bai, 4 camere si vecini multi...

#20
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 13.04.2006
Vorbeste cu pocaitii . Construiesc in viteza si cu frica lui Dumnezeu , in Agigea .
Dumnezeu fiind primarul care le da facilitati pe banda rulanta .
O sa fii multumit la inceput .
Agigea este oricum pe mana pocaitilor si a mafiei locale .
In afara de drumul national , nu exista strada asfaltata .
Scuze , doar in fata casei primarului gasim asfalt .
Multumim din inima partidului .

Edited by Bingo, 25 December 2018 - 21:58.


#21
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 12.09.2013
Mai initiatorule ai mare grija cu ce dorei te incurci, sau mai bine zis pe mana cui te dai!Zi-le sa-ti arate ce buleli au mai dat, ce lucrari au mai facut....vorbeste si tu cu cei carora le-au lucrat!Gaseste-ti un diriginte bun, nu doar sa-ti faca cartea tehnica, vorbeste cu proiectantul de rezistenta sa-ti acorde asistenta pe santier!Consulta-te cu un inginer constructor, nu cu vecinu care zice ca a mai facut el asa ceva...

#22
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View Postraducut123, on 25 decembrie 2018 - 21:31, said:

Gresala mare, parerea mea, sa nu ai 2 bai  la etaj.Vei vedea cand cresc copii!Adica, daca ai o urgenta, ce faci cobori repede?Pai de ce mi-am mai facut casa?Si cu 2 dormitoare in care nu sta nimeni?Mai bine era la apartament, maxim 2 bai, 4 camere si vecini multi...
Casa eu asa am cumparat-o. Nu e construita de mine.
La apartament nu mai vreau...

Edited by tehnics, 26 December 2018 - 10:53.


#23
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,438
  • Înscris: 30.08.2017
As vrea sa vad următorul scenariu intr-o casa cu o singură baie, 2 adulți si un copil:

Dimineața, toți 3 vor sa facă dus, sa se aranjeze, femeia sa se macheze, apoi sa ajungă la timp la școală/servici.

Edited by george_alexandru, 26 December 2018 - 14:12.


#24
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 23.02.2007
Eu asa am trait adolescenta si n-a suferit nimeni. Pe vremea aia, 1998-2004,nu facea nimeni dus dimineata :D. Apoi am scapat la facultate.

PS: machia, serviciu :P

2 bai e suficient. 3 e si mai si.

#25
roman_roman

roman_roman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 27.07.2017
As lasă dressingul comun de pe hol ,iar la dormitor atașat alt dressing peste intrare.

Intrare parter

Attached Files



#26
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,827
  • Înscris: 01.11.2005

View Postgeorge_alexandru, on 26 decembrie 2018 - 14:10, said:

As vrea sa vad următorul scenariu intr-o casa cu o singură baie, 2 adulți si un copil:

Dimineața, toți 3 vor sa facă dus, sa se aranjeze, femeia sa se macheze, apoi sa ajungă la timp la școală/servici.
Noi facem dus toti seara, defapt copii fac baie in cada, noi dus. Nu facem dimineata decat toaleta de dimineata...
Si durerea mea, cine naiba sa sa faca dus la copil dimineata ???
Eu nu am timp de asa ceva. Imi ia o ora de cand ma trezesc pana plec de acasa....deja e prea mult.

Edited by tehnics, 26 December 2018 - 20:51.


#27
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Dus dimineata vs seara: spunea un mosulet intr-un film cai se pare mult mai normal sa se spele pentru sotie de at pentru sef :)). Se poate trai lejer cu o baie la 3 persoane, noi eram 4 la o baie si nu a mai murit nimeni. In general parintii fac un mic sacrificiu si se trezesc mai devreme. Dar aici discutam despre o co structie noua, moderna, daca se poate si cu mai multe bai e si mai bine. Daca nu... nu moare nimeni.

#28
mmmgigi

mmmgigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.06.2008

View Postalexpet, on 21 decembrie 2018 - 20:03, said:

vezi cat te costa la rosu...inmultesti suma cu doi si aduni la prima suma = costul final
ex 40000 la rosu = 120000 la final
de ce nu ai inmultit cu 3 direct?

#29
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Matematica de ro

#30
No1ne

No1ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2006
Salut, ce-ai mai facut cu casa?

#31
alexsu24

alexsu24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.04.2008
Salutare. Deocamdată aștept finalizarea proiectului și caut constructor.

#32
alexsu24

alexsu24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.04.2008
Salutare, revine cu update. Am vb cu constructorul și Ă®mi cere mana de lucru 150000 euro, asta ar Ă®nsemna undeva la 83 euro/mp. Cu matateriale cu tot ma duce undeva la 50000 de euro la rosu . Ce părere aveti? Singurul lucru pe care nu mi l poate asigura constructorul este transportul de pământ din locație și i spre locație, asta dacă mai trebuie. Cum vi se pare prețul la mana de lucru?

Edited by alexsu24, 19 April 2019 - 08:52.


#33
lapcat

lapcat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 23.01.2007
Imparte proiectul pe etape si pretul pe acele etape, daca nu vei fi multumit sa poti incheia colaborarea la finalizarea etapei.

#34
p0rtalu

p0rtalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 13.10.2015
Este un preț foarte bun comparativ cu prețurile practicate în zonă. Trebuie precizat ce înseamnă prețul la roșu, adică ce include? Care sunt etapele. (Zidărie, șarpantă, tâmplărie, etc)

#35
alexsu24

alexsu24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.04.2008
Toate etapele, inclusiv acoperiș și izolație.

#36
vslmarcel

vslmarcel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 13.02.2006

View Postalexsu24, on 20 aprilie 2019 - 09:09, said:

Toate etapele, inclusiv acoperiș și izolație.
Mi se pare mult prea mic ptr tot ce spune-ti..In decembrie am facut o sarpanta si montat tigla ,in Lazu si stiu cat cereau meseriasii  pe mp si cat am dat eu.Dar de la fundatie pana la acoperis?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate