Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Phyre lanseaza un nou portofel digital pe piata din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#55
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 constantinp, on 26 februarie 2019 - 10:18, said:

A facut cineva top-up de pe cardul de cumparaturi Transilvania Star Forte? se percepe dobanda de catre Banca Transilvania cumva la suma incarcata?

Din cate stiu la BT Star Forte se percepe si comision de numerar la top-up si dobanda, ca se considera ca scoti bani de pe cardul de credit. Nu te risca.

#56
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017

 AdiTwism, on 16 ianuarie 2019 - 22:54, said:

S-a mai scris dar repet si eu.

M-am uitat la Phyre dar chiar nu vad sa aiba ceva ce nu au altii. Asta inseamna ca daca esti pe Phyre si intampini probleme ti-o cam... meriti ?

Nu vorbesc in necunostinta de cauza, am peste 5 carduri de la concurenti (si alte 10 care stau sa vina) si nu am platit 24 lei pe fiecare ci 0.


salut!
Ne poti da te rog niste exemple de carduri pe care le consideri cele mai indicat de comandat? multumesc frumos!

#57
oldcalin

oldcalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2006

 oldcalin, on 09 februarie 2019 - 18:44, said:

HBO Go nu mi-a acceptat cardul virtual phyre, a fost refuzat pe motiv că este emis în altă țară.

Nu am putut plăti cu phyre (cardul virtual) nici serviciul F1 TV pe www.formula1.com

#58
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am instalat si eu... am alimentat cu un Orange Money (online, cu serie,nume, valabilitate, etc.) si doar cu 10 Lei, nu 20 lei cum zic ei ca este minim (poate la primul top-up sa fie 20)
Cardul Orange a ramas inregistrat in Phyre deci cred ca se considera top-up de acum incolo... alimentarea Orange > Phyre a fost cu 3D secure

Edited by rz, 31 March 2019 - 10:08.


#59
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 henry77, on 31 martie 2019 - 06:57, said:

salut!
Ne poti da te rog niste exemple de carduri pe care le consideri cele mai indicat de comandat? multumesc frumos!

Salut

Gasesti link in semnatura mea sau pe profil.

Daca ai nevoie de ceva specific scrie-mi in mesaj privat, ca aici se vorbeste doar despre Phyre.

Edited by AdiTwism, 31 March 2019 - 16:55.


#60
markoiovan

markoiovan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.12.2003
Eu il folosesc doar pentru a plati cu telefonul si pentru acest lucru este ok. Probabil pana vor trece cele 12 luni gratuite, fie va avea si banca mea o aplicatie prin care sa platesc cu telefonul, fie vor aparea alte servicii de acest gen. Eu am incarcat de pe un card de credit Garanti bank si a fost vazuta ca orice alta tranzactie la comerciant (nu mi-au luat dobanda).

Edited by markoiovan, 01 April 2019 - 10:57.


#61
horinet

horinet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.12.2006
Salut,
Cunoasteti ce aplicatii sunt disponibile pentru a putea face plati prin NFC cu un smartwatch cu wear OS, deci practic tot android?
Piata e plina doar de aplicatii pentru smartphone. Asta pana va veni Google Pay in Romania. Trebuie sa existe ceva...

#62
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am primit cardul de la Phyre... faza e că nu merge înrolat în Curve!
Îl voi utiliza ocazional la comercianti (este în lei).

Attached Files



#63
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Mișto și plata cu telefonul... funcționează ok dar trebuie atentie sa fie pusa pe preferată, aplicația Phyre, dacă aveți și altele cu nfc pay

#64
adrianboy

adrianboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 15.02.2006
Haha! Astazi am auzit de Phyre, am instalat, am facut top-up 100 lei si am platit cu telefonul cu Android la Mega! Este ceea ce cautam demult - in lipsa Google Pay in Romania si neavand iPhone si avand cont la o banca ce nu suporta plata NFC. Exact ceea ce cautam si imi doream de multa vreme. Niciun comision so far, am folosit card virtual, gratis.

Aparent dupa un an va trebui sa platesc abonament lunar - ma voi gandi la momentul respectiv daca raman la ei sau poate pana atunci apare Google Pay in Romania.

Spre deosebire de Revolut, unde un mare numar dintre contacte imi apare ca ar avea cont, aici un numar mult, mult mai mic au cont (cca 20 din peste 1000 contacte, vs revolut unde sunt peste 200). Nu-i bai, voi duce munca de convingere, mai ales ca la referral primesc si eu si cel ce isi face cont 5 lei (nimica toata dar vorba aia, iti intra in cont, nu iti ies).

Una peste alta, am ce mi-am dorit - plata cu telefonul la POS - si-s multumit!

#65
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Și eu folosesc de ceva vreme pentru plati mici și doar in tara (până in 100lei) pentru a fi sigur că funcționează ok doar cu telefonul.
Am avut probleme cu ei doar la început, cu verificarea identității (am trimis totul clar dar ei au reacționat doar după vreo 2 săptămâni, când am trimis mail la suport). Am aplicat și pentru card fizic... in ideea unei înrolari dar nu a fost acceptat in aplicația Curve!

Edited by rz, 03 August 2019 - 13:57.


#66
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
da si la mine a durat destul de mult verificarea identitatii

#67
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.10.2009
Sunt diferente mari fata de orange money?

Edited by creativestar, 09 August 2019 - 10:29.


#68
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Aproape similar, dacă îl faci tot în lei... fara comisioane/conversii la comercianti și sume mici la top-up plus plata cu telefonul prin NFC.
Singura tranzactie taxată este la ATM (spre deosebire de Orange) și limita mai mica la balanță (cred că 8000 euro)

Edited by rz, 09 August 2019 - 12:33.


#69
MihneaI

MihneaI

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.08.2019
Utilizez in mod frecvent Phyre, aveti idee ce se va intampla atunci cand serviciul va incepe sa fie taxat dupa primul an? Ce se intampla cu contul in conditiile in care nu vor mai fi bani pt comision? Se va inchide automat sau se trece pe minus si datoriile se tot acumuleaza lunar pana te trezesti cu vreun executor la usa dupa ce datorie ajunga la o suma mai mare? Nu am gasit nicio informatie despre ce se va intampla atunci cand contul nu va mai fi folosit.

#70
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012
@MihneaI
cu un email la ei, ai incercat  ?

#71
MihneaI

MihneaI

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.08.2019

 noname44, on 30 august 2019 - 09:51, said:

@MihneaI
cu un email la ei, ai incercat  ?
Sa fim realisti, nicio institutie financiar bancara nu va recunoaste vreodata cu subiect si predicat ca te va executa silit pt comisioanele de la un cont curent fara overdraft, in cel mai bun caz va face o trimitere catre documentul de termeni si conditii care este intotdeauna formulat mai mult decat ambiguu, asa cum este si cazul Phyre. La sectiunea "9 Termination of the contract and annulment of your Phyre App" spune doar ca au dreptul sa inchida contractul daca nu ti-ai platit comisioanele, dar asta nu e nicio garantie ca o vor si face si nu vor lasa datoriile sa se acumuleze.

#72
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 05.12.2016
Poți sa îl închizi tu


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate