Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

manelistii mint

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:27, said:

n-ai fost niciodata in cartier si nu stii cum stau lucrcurile. daca ai sta in cartier , cum am stat eu, ai intelege ca cine are putere se impune. Sunt parinti care nu reusesc sa tina in frau bagabontii, sunt unii cu tupeu care se iau de tine in vazul lumii pe strada, daca ai fi trait  in cartier ai fi inteles ca si politia e degeaba atata timp cat pune botul la bani. Deci cine sa aiba forta sa schimbe ceva in cartier? Daca insusi institutiile sunt de partea incultilor. Ai intelege ca totul se rezuma la forta si la bani.... pana si politia daca nu o platesti indeajuns nu iti ia partea in conflictele cu smecherii ....
LOL pai toata lumea locuieste intr-un cartier Posted Image si tu crezi ca in fiecare cartier locuiesc "aurolaci" ?
Cred ca nu prea ti-ai ales bine prietenii.
Si cine naiba sa se ia de tine ?

Edited by diegodanny, 21 December 2018 - 14:31.


#38
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 TruthHurts, on 21 decembrie 2018 - 14:20, said:

Tu trollezi aici? Ai ascultat naibii ce ti-am dat? Esti in stare sa emiti o critica pertinenta, logica? Tu chiar nu iti dai seama ce aberatii spui? (probabil nu, asa esti nu, nu e prima oara cand o faci)
vali vijelie? ok o manea "curata". trebuie sa recunosti ca nu are versuri diverse ori asa ceva e doar pentru oameni extrem de  prosti... macar 5gang astia nu ma plictisesc .... au ceva variatie in versuri si asta imi place ...

 business11, on 21 decembrie 2018 - 14:21, said:

vorbim sa nu adormim, ca noi cand eram mici si ne spuneau parintii sa nu fumam, sau alte rahaturi parca nu vroiai sa mai incerci asa ceva. Exact atunci cand le interzici ceva ei fac acest lucru. Si eu nu vad nimic rau in faptul ca se uita la tampenii de genul asta, mai bine asa decat cu droguri, tigari si alte rahaturi de la varste fragede.

Asta este, generatia noua ce poti schimba. Macar apar noi joburi in industrie.
nu e vorba ca fac invers cand  le interzici , dar intotdeauna se gaseste un moment in care sa auda o prostie....

#39
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,837
  • Înscris: 13.07.2011

 zile_san, on 21 decembrie 2018 - 14:28, said:

ba tu ce fumezi? traiesti in favelas?

:))))))) asta m-am gandit si eu. Si eu m-am nascut in "cartier" dar scene de genul asta mafiote nu am trait. Clar mai exista unu tare in gura, mai exista o "banda" de smecherasi, dar este ceva normal o sa gasesti asa ceva mai peste tot. Restul sunt fantazii si mult prea multe jocuri.

#40
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 TruthHurts, on 21 decembrie 2018 - 14:21, said:

Nu se poate asa ceva din doua motive: 1. este intr-o mare masura subiectiv ce e cult 2. nu exista vreo necesitate de a fi asa zis "cult", majoritatea oamenilor nu sunt
cand fata ta sa zicem  va fi batuta de vreun interlop vei intelege ca mai conteaza si altceva decat banii...daca ai fata ...daca nu  , inchipuieste-ti cum ar fi ....asa se ajunge sa iti dai seama de valoarea culturii...

 diegodanny, on 21 decembrie 2018 - 14:25, said:

Dar laibach sau ordo rosarius equilibro ?
astia merg

#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,516
  • Înscris: 30.10.2003
Muzica culta e aia care te face sa te gandesti un pic mai departe de nevoile primare: futai, bani, mandrie. Exista muzica care te distreaza si muzica care te pui in pat si incepi sa meditezi, filozofezi, incepi sa gandesti un pic mai mult decat ai facut-o inainte.

#42
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:32, said:


astia merg
Ma bucur ca ai ales muzica culta Posted Image

#43
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 zile_san, on 21 decembrie 2018 - 14:28, said:

topicul asta poate ajunge la 5000 postari si 0 concluzie. fiecare o sa intre si o sa zica ca celalalt e tolomac ca nu ii place melodia x. sa asculte fiecare ce vrea. dar 5Gang astia chiar nu pot fi numiti cantareti


ba tu ce fumezi? traiesti in favelas?
Romania la nivelul anilor '90 chiar era aproape de favelas...am fost si furat si batut cand eram mic

 diegodanny, on 21 decembrie 2018 - 14:29, said:

LOL pai toata lumea locuieste intr-un cartier Posted Image si tu crezi ca in fiecare cartier locuiesc "aurolaci" ?
Cred ca nu prea ti-ai ales bine prietenii.
Si cine naiba sa se ia de tine ?
pai ghinion  eu am stat in unul rau famat , cu ceva  bagabonti pe aici

#44
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:34, said:

am fost si furat si batut cand eram mic
LOL, de ce ?

#45
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 business11, on 21 decembrie 2018 - 14:31, said:


Posted Image)))))) asta m-am gandit si eu. Si eu m-am nascut in "cartier" dar scene de genul asta mafiote nu am trait. Clar mai exista unu tare in gura, mai exista o "banda" de smecherasi, dar este ceva normal o sa gasesti asa ceva mai peste tot. Restul sunt fantazii si mult prea multe jocuri.
sunt si destule povesti insa eu cunosc chiar povestea unui baiat de aici bagat in spital de niste bagabonti...sau chiar eu am fost agresat ....si la discoteca de cateva ori am avut probleme

#46
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,837
  • Înscris: 13.07.2011

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:36, said:

sunt si destule povesti insa eu cunosc chiar povestea unui baiat de aici bagat in spital de niste bagabonti...sau chiar eu am fost agresat ....si la discoteca de cateva ori am avut probleme

si cum se numeste cartierul ?

#47
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:35, said:

pai ghinion  eu am stat in unul rau famat , cu ceva  bagabonti pe aici
Si atunci cine te-a pus sa umbli ca aia ?

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 diegodanny, on 21 decembrie 2018 - 14:35, said:

LOL, de ce ?
naiba sa ii ia  pe aia...aveau nevoie de bani ....vroiau sa se impuna , naiba stie..eu eram copil "de  intelectuali", majoritatea pe aici erau bagabonti mai mult sau mai putin capabili

#49
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 business11, on 21 decembrie 2018 - 14:37, said:


si cum se numeste cartierul ?
O fi ferentari Posted Image

#50
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 business11, on 21 decembrie 2018 - 14:37, said:


si cum se numeste cartierul ?
n-are nume , aici  pur si simplu nu ai nume de cartiere ca e prea mic orasul...

#51
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:37, said:

naiba sa ii ia  pe aia...aveau nevoie de bani ....vroiau sa se impuna , naiba stie..eu eram copil "de  intelectuali", majoritatea pe aici erau bagabonti mai mult sau mai putin capabili
Inseamna ca nu ai stiut si nici nu stii sa te impui Posted Image
Pai daca tu pleci capul in fata la aurolaci unde ajungi ? cand umbli cu femeia pe strada si dai de ei ce faci ?

Edited by diegodanny, 21 December 2018 - 14:39.


#52
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 diegodanny, on 21 decembrie 2018 - 14:37, said:

Si atunci cine te-a pus sa umbli ca aia ?
pai drumul meu la scoala si spre sala de jocuri trecea fix  prin zonele pe unde umblau aia

#53
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,837
  • Înscris: 13.07.2011

 karax, on 21 decembrie 2018 - 14:38, said:

n-are nume , aici  pur si simplu nu ai nume de cartiere ca e prea mic orasul...

aaaaa si eu ziceam ca prin Bucuresti unde dupa anii 90 chiar erau destul de mari probleme cu bandele de tineri care doreau sa se impuna. Cred ca se luau de tine ca te vedeau mai fizician, mai intelectual decat ei si se ofticau...

#54
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 diegodanny, on 21 decembrie 2018 - 14:38, said:

Inseamna ca nu ai stiut sa te impui Posted Image
Pai daca tu pleci capul in fata la aurolaci unde ajungi ? cand umbli cu femeia pe strada si dai de ei ce faci ?
deci vezi , teoria evolutiei, e despre putere .... pai  cum sa  nu invete tineretul ca e despre putere cand  inca din scoala hormonii si muschiul isi fac simtite prezenta ... ?

 business11, on 21 decembrie 2018 - 14:39, said:


aaaaa si eu ziceam ca prin Bucuresti unde dupa anii 90 chiar erau destul de mari probleme cu bandele de tineri care doreau sa se impuna. Cred ca se luau de tine ca te vedeau mai fizician, mai intelectual decat ei si se ofticau...
bre stai asa...ca  la voi mai era o televiziune ,  mai era un ziar etc etc ...stii ce era aici , in provincie , unde in fiecare localitate erau niste baroni locali, niste smecheri si nimeni sa ne apere? vestul salbatic !!! cui sa te adresezi si la cine sa protestezi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate