Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Programul rabla electrocasnice - proceduri

- - - - -
  • Please log in to reply
176 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
M-am inscris miercuri la 12:00 si evident ca mi-a dat eroare la inregistrare, nu am primit nimic pe mail, am verificat azi starea si imi apare:
Data expirare: 04.01.2019
Stare: Voucher consumat

Voi cum stati, v-a mers aplicatia ati putut comanda ?
O sa fac o noua cerere pe alt CNP.

#2
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009
Nu poate însemna că nu mai e valabil, expiră în 4 ianuarie, ci că nu mai poate fi atribuit o dată altcuiva.

Și la mine e la fel.

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Oare ma pot duce sa comand, e valabil doar 15 zile, nu trebuia sa ma grabesc ca acum de sarbatori e nebunia pamantului si vad ca bani mai sunt.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am gasit un fisier pdf de 17 MB cu 19.000 solicitanti.
Un link pt verificare voucer?

#5
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009
Eu aștept până după revelion, nu-s prea multe oferte la mașinile de spălat. Poate mai scot.

View Postdorin_2k, on 21 decembrie 2018 - 13:00, said:

Un link pt verificare voucer?
https://solicitant.a...icareSolicitare

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Sa explicati, va rog, aici care e procedura... Dupa ce obtineti voucherul ala ce faceti cu el?  Se poate introduce pe site la Emag, sau ce?
Cine preia electrocasnicul vechi (vorbim de echpamente mari - frigider, masina de spalat, etc).  Din cate stiu, numai Emag asigura preluarea, restul nu au nicio treaba....
Care sunt distribuitorii implicati in program (dintre magazinele oline cunoscute) ??

Mi se pare termenul foarte scurt.. practic n-ai timp sa te ocupi de Sarbatori de schimbarea frigiderului, sunt si zile libere...   Chestie facuta romaneste - trebuiau sa lase valabilitate o luna la voucherele alea.  Oricum in ianuarie e posibil sa mai scada preturile ca nu mai cumpara nici dkru dupa sarbatori.

Edited by rosix, 21 December 2018 - 13:04.


#7
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Uite aici: https://www.emag.ro/...4xoCcHUQAvD_BwE

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am vechiturile duse la tara. Nici nu am cum sa le aduc acum pt schimb. Daca e valabil doar 15 zile, nu ma incadrez nicicum.

View Postalthea, on 21 decembrie 2018 - 13:02, said:

Cred ca e down site-ul.

#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View Postdorin_2k, on 21 decembrie 2018 - 13:05, said:

Eu am vechiturile duse la tara. Nici nu am cum sa le aduc acum pt schimb. Daca e valabil doar 15 zile, nu ma incadrez nicicum.
Nu prea cred că se vor mișca la fel cum o fac în cazul comenzilor obișnuite, nici măcar emag nu și-a publicat procedura. Dacă aș fi în locul tău m-aș asigura că am voucherele și aș face comanda în ultima zi de valabilitate cu plata ramburs. Dacă nu le poți aduce, asta e.  

View Postrosix, on 21 decembrie 2018 - 13:02, said:

Care sunt distribuitorii implicati in program (dintre magazinele oline cunoscute) ??
N-am găsit o listă, dar nici n-am căutat prea mult. Poate apare.

Aicie ghidul de finanțare. De-asta zic că nu au cum să se miște repede:

Quote

Aprobarea finanțării
(1) După înscrierea solicitantului și primirea unui mesaj de confirmare, Autoritatea procedează la aprobarea finanțării.
(2) Autoritatea centralizează listele cu solicitanții înscriși, le avizează prin intermediul Comitetului director și le transmite spre aprobare Comitetului de avizare.
(3) Lista solicitanților aprobați se afișează pe pagina de internet a Autorității și conține numele și prenumele persoanelor fizice, localitatea și județul, numărul unic al înscrierii, categoriile de EEE-uri aprobate, eficiența energetică a acestora și sumele aferente.

ARTICOLUL 20
Obligațiile comerciantului validat cu privire la comercializarea EEE-urilor, în cadrul programului
(1) Achiziția de EEE-uri eligibile în cadrul programului se face prin intermediul comercianților validați, în limita fondurilor alocate, publicate spre informare pe pagina de internet a Autorității.
(2) Comerciantul validat perfectează formalitățile de vânzare și livrare a EEE-urilor doar dacă datele din aplicația informatică, aferente solicitanților aprobați, corespund cu cele furnizate de către aceștia și cu documentele prezentate în susținerea lor.
(3) Comerciantul validat efectuează vânzarea echipamentelor eligibile în cadrul programului către solicitant, cu condiția ca acesta să îndeplinească criteriile de eligibilitate prevăzute în ghid, să se regăsească în lista prevăzută la art. 19 alin. (3) și să semneze declarația pe propria răspundere, prevăzută în anexa nr. 3 la ghid, și contractul de finanțare, prevăzut în anexa nr. 2 la ghid.
(4) După asumarea/semnarea documentelor prevăzute la alin. (3), comerciantul completează în aplicația informatică datele referitoare la utilizarea voucherului, precum și la tipul de echipament care se achiziționează și eficiența energetică (A+++/A++) a acestuia.
etc.

#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Emag a publicat conditiile
https://www.emag.ro/...trocasnice-mari

Quote

Voucherul este valabil pentru o perioadă de 15 zile calendaristice de la emitere.

Quote


După validarea codului de voucher, clientului i se va livra noul echipament, în maximum
12 zile lucrătoare, din momentul plasării comenzii.

Edited by dorin_2k, 21 December 2018 - 13:27.


#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Era subiect deschis deja: https://forum.softpe...electrocasnice/

#12
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View Postdorin_2k, on 21 decembrie 2018 - 13:24, said:

După validarea codului de voucher, clientului i se va livra noul echipament, în maximum 12 zile lucrătoare, din momentul plasării comenzii.
Am citit toate bălăriile dar ce era important mi-a scăpat :D  
Cred, totuși, că mai repede de o săptămână după plasarea comenzii nu are cum să ajungă.

#13
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Am facut sesizare pe mail si mi-au raspuns intr-o ora, un miracol de Craciun. Figurez pe lista aia PDF !
Al doilea miracol dupa cel al eliberarilor oamenilor nevinovati din puscarii !Posted Image

Apropo eu am bifat frigider dar vad ca figurez si cu un voucher de aer conditionat.

Edited by Remicade, 21 December 2018 - 13:52.


#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Stiti cumva - echipamentul predat trebuie sa fie musai identic cu cel achizitionat sau se poate sa predai un frigider vechi si sa iei cu voucherul o masina de spalat ?

#15
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Eu am inteles ca daca dai frigider iei frigider.

Edited by Remicade, 21 December 2018 - 14:08.


#16
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009
Identic, nu poți da un frigider pentru o mașină de spălat.

#17
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Dar de ce doar 15 zile? De ce nu 150 de zile? În 15 zile se sting luminile în tramvai sau ce?   :huh:

#18
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Da. e foarte strans termenul si perioada aleasa e foarte proasta, sunt FULL magazinele, curierii vin cu intarziere.

Edited by Remicade, 21 December 2018 - 14:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate