Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Dvd2svcd

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
Salutare baieti cine ma ajuta si pe mine cu un sfat referitor la pusul subtitrari in dvd2svcd . De pus pune subtitrarea numai ca nu stiu de unde pot sa-i schim fontul findca pune un fond fara diacritice  si este deranjant . Multan frumos tuturor pentru ajutor !

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
daca ai o setare care poate fi pusa central european...there u go

#3
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
eu unul nu am gasit acea setare daca ma poti ajuta tu sa o gasesc ar fi super . Poate nu am fost eu destul de atent

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Ai deschis subtitrarea .sub cu notepad sa vezi daca iti sunt aratate corect diacriticile? E de preferat ca acea subtitrare sa o ai in format MicroDVD. {xxxx}{xxxx}

Fontul cu diacritice il setezi in notepad la format > font > script > central european.

enjoy,

Mtz

#5
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok mersii frumos omule . Mi-ai fost de extrem de mare ajutor . Salutare si o dupamiaza frumoasa . A am uitat ceva exista cumva si vreo posibilitate sa codeze mai repede ca dureaza vreo 6 ore si e cam multicel bine asta cu vbr cu telecide (pal) si cu sunetul la 128 . Am gresit ceva sau este normal pe un Xp 2100 cu 512 ddr .

#6
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
CCE lucreaza mai repede ca TMPGEnc si lasa-l pe VBR. Nu am testat Canopus Procoder.

Nu stiu daca isi are rostul telecide (pal) >astept si parerea lui GunX < pentru ca playerele DVD vad si NTSC si PAL.
E pacat de sunet la 128! 196 pentru siguranta compatibilitatii cu orice DVD si chiar 224 e foarte bine. Iar in ceea ce priveste frecventa 44100, cel mai sigur, dar poti sa-l faci foarte bine si cu 48000.

Fara telecide cred ca te duce pe la 4 ore.
Astept rezultatul...

enjoy,

Mtz

#7
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok hai ca o sa incerc si-ti spun ce se mai intampla . Oricum mersii frumos !

#8
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
nu este nici o diferenta ca timp este tot de 7 h . Dar nu exista o modalitate ca sa putem sa punem subtitrarea pe un avi iar apoi sa-i facem diret comprimarea cu nero ?

#9
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Deocamdata DVD2SVCD este cea mai simpla si mai folosita solutie. S-a mai discutat pe aici cu subtitrarea pe .avi si despre nero. Nu are sens
Din intamplare sau nu, folosesti cea mai buna metoda.

enjoy,

Mtz

#10
aditu

aditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.04.2002
ok atunci am sa o tin tot asa mersii frumos si daca m-ai am probleme o sa mai indraznesc sa va deranjez cu intrebari .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate