Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Care Tastatura e mai buna?

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
Buna seara!Am auzit ca exista tot felul de notiuni de ex 'lag in jocuri'  ,  'ping' 'ms' etc.  Pt jocul Fifa 19, care tastatura e mai buna?:
1) tastatura wireless obisnuita(nu de gaming)
2) tastatura de gaming Xeiyo cu fir
Va rog nu veniti cu raspunsuri de gen: 'gamepadul e cel mai bun' . Nu imi place sa joc cu gamepad ptk joc slab.
Multumesc

Edited by eiffel, 21 December 2018 - 10:32.
Titlu la obiect !!


#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
ptk "ping" nu e dat de tastatura.

#3
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
daca esti un jucator bun, nu conteaza cu ce joci.
(topicul asta e top 10 de saptamana asta)

@initiator
poti explica inca o data cu ce anume vrei sa te ajutam?
ai putea incepe cu specificatiile componentelor calculatorului.

din cate am inteles pentru jocuri cele mai faine tastaturi sunt cele mecanice.

Edited by arg, 20 December 2018 - 23:38.


#4
Kiddosu

Kiddosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 19.02.2008
Pentru fifa 19 nu ai ce sa faci cu tastatura, cumpara controller de xbox one x sau s.

#5
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
Tastatura wireless are lag in fifa 19? Auzisem undeva ca tastaturile wireless nu sunt indicate pt jocuri

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Orice echipament cu wireless mai poate avea lag.
Posted Image

Dacă nu ești sigur de calitatea produsului, ia pe cablu și e mai safe.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 spraytag, on 20 decembrie 2018 - 23:27, said:

Va rog nu veniti cu raspunsuri de gen: 'gamepadul e cel mai bun' . Nu imi place sa joc cu gamepad ptk joc slab.
Daca spuneai ca nu vrei sa joci un Doom (2016), PUBG sau Fortnite cu gamepad credeam ca intr-adevar nu esti obisnuit cu el. Daca nici Fifa nu poti juca atunci esti un jucator slab si punct. Nicio tastatura, nici macar una de 1000-1200 de lei nu te va face sa devii un jucator expert peste noapte.

Vezi ca tastaturile ieftine au efectul de ghosting, si vor fi mai dezastruoase decat gamepad-ul. Si nici alea care au taste cu anti-ghosting nu au intotdeauna pe toate, ci doar pe sageti, space si WASD.

support.steelseries.com/hc/en-us/articles/223763768-What-is-anti-ghosting-technology-on-a-keyboard-

Edited by Hider141, 21 December 2018 - 08:52.


#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Pentru jocurile de fotbal gen PES, FIFA un gamepad este ESENȚIAL. E nevoie de ceva timp de adaptare la el, dar aceasta se face relativ repede. Controlul devine apoi joacă de copii. Jocurile de fotbal necesită unele combinații de apăsări de butoane, care pe tastatură sunt o corvoadă. Așa că un gamepad BUN e "must have".
PS: ți-o spune un jucător de PES încă de la apariția jocului.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Singurul lucru esential e ca gamepad-ul sa fie unul de Xbox 360/One (compatibil cu PC-ul) sau unul ce foloseste XInput. Majoritatea jocurilor sunt 100% compatibile cu controllerul de X360/One si folosesc exact aceeasi schema de control ca pe consolele Microsoft.

Edited by Hider141, 21 December 2018 - 09:17.


#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
1. ce legatura are ping-ul/lag-ul/ms-ul cu tastatura/gamepad-ul?
2. nu juca pe wireless ci tastatura cu cablu
3. daca vrei sa faci "performanta" joci din gamepad (ps4/xbox) daca joci just4fun atunci tastatura cu fir.

#11
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

 spraytag, on 20 decembrie 2018 - 23:27, said:

Buna seara!Am auzit ca exista tot felul de notiuni de ex 'lag in jocuri'  ,  'ping' 'ms' etc.  Pt jocul Fifa 19, care tastatura e mai buna?:
1) tastatura wireless obisnuita(nu de gaming)
2) tastatura de gaming Xeiyo cu fir
Va rog nu veniti cu raspunsuri de gen: 'gamepadul e cel mai bun' . Nu imi place sa joc cu gamepad ptk joc slab.
Multumesc
ce treaba are tastatura cu ping-ul ?

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
A auzit de ele. Nu stie ce inseamna fiecare.

#13
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
waterman  si  busines11 , va multumesc pt sfaturi . Nu stiam ca la fifa e indicat tastatura cu fir. Credeam ca doar shooterele necesita tastatura cu fir Posted Image

Edited by spraytag, 21 December 2018 - 12:29.


#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011

 spraytag, on 21 decembrie 2018 - 12:29, said:

waterman  si  busines11 , va multumesc pt sfaturi . Nu stiam ca la fifa e indicat tastatura cu fir. Credeam ca doar shooterele necesita tastatura cu fir Posted Image

orice joc trebuie jucat cu fir, reactia este mult mai exacta. Astea wireless au fost create pentru mediul business unde nu stau astia cu cabluri pe masa, etc.

#15
RebelGun

RebelGun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 19.12.2018
As incerca Wireless de curiozitate.

#16
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

 business11, on 21 decembrie 2018 - 12:31, said:



orice joc trebuie jucat cu fir, reactia este mult mai exacta. Astea wireless au fost create pentru mediul business unde nu stau astia cu cabluri pe masa, etc.
Vezi ca exista hardware wireless sp cual pentru gaming, fără lag și cu timp de răspuns la fel ca la dispozitivele cu fir. Costa pe măsură însă.

#17
g0dafk

g0dafk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 10.11.2016
Daca FIFA 2019 asta e offline ceea ce banuiesc ca este, orice tastatura e buna. Acum daca te fac niste boti nu stiu ce sa zic. Echipament de top iti trebuie in jocurile online unde se creaza si vede acel "Skill" ca CS, LOL, DOTA, etc.
Eu am ajuns pe League of Legends in Platina cu un mouse wireless de acum 4-5 ani cu 2 baterii si e destul de baban si greu mouse-ul + ca nu are setari pentru DPI sau alte brizbrizuri. Depinde cat de bun esti la joc nu cu ce joci. As urca si mai mult dar nu prea ma mai pasioneaza asa mult lolu.
Nu sesieaza toti jucatorii casual diferentele alea dintre un mouse/tastatura de 600 de lei si unele de 60 de lei.
Ba ghici ce. Am jucat si cu o tastatura de aia recomandata pentru tableta. Da, da, de aia de 10-15 cm lungime prin bluetooth unde chiar se simtea intarzierea. Adica apasam pe tasta si nu facea ce voiam suficient de repede. Se misca mai repede o tastatura de aia la 10 lei de sunt pe la scoli in laboratoare.Uneori trebuia sa apas de 2 ori o tasta sa faca ceva. Se oprea sa economiseasca energie, groaznic. Tot m-am descurcat cu ea...
Apropo, tastaturile de gaming la 40 de lei sunt doar marketing.

Edited by g0dafk, 21 December 2018 - 15:38.


#18
spraytag

spraytag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.02.2018
Am revenit  cu o noua intrebare: aceasta tastatura are functia anti-ghosting?(ma gandesc ca poate are,dar cei de pe acel site au omis).
Tastatura XTRIKE ME KB-301
Specificatii:
Tip: Gaming
Culoare :Negru
Taste numerice :Da
Tehnologie :Cu Fir
Interfata :USB
Switch: Membrana
Taste :104

Edited by spraytag, 23 December 2018 - 16:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate