Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Motorola Moto G7 series

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#73
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
G7 Plus. Consider ca are totusi un pret accesibil, arata cel mai bine dintre toate si ofera cel mai mult. Daca excludem bateria care e oarecum normala, nici slaba nici exceptionala, suficienta pentru o zi intreaga, nu prea gasesti ceva sa nu fie bun la G7 Plus.
Oricum ai Quick Change 4.0, deci in 25 de min de incarcat ai 50% din baterie. Te trezești dimineața, pana iti faci un dus, o cafea si te imbraci, ai 70-80% din baterie incarcata, poate chiar 100%.  

Play si Power le consider urate ca design, spatele mai ales si bretonul mai mare. Au RAM mai putin. Power imi ia fata doar cu bateria de 5000mAh, in rest nimic special. Nu ma atrage nimic la el. Se vad ca sunt modele mai ieftine, de cum te uiti la ele.

Diferenta dintre Power si Plus e de 350 lei.
Pentru 350 lei in plus, primesti:
Un procesor mai bun, camere mai bune, difuzoare stereo, mai mult RAM si storage, incarcare mai rapida cu Quick Change 4.0 si incarcator mai puternic in cutie, un display mai bun (ca si rezolutie).

#74
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Corect ceea ce spui dar mie îmi atrăsese atenția G7 power pentru bateria imensă și procesorul care de această dată este unul bun și din punct de vedere al consumului fiind pe 14 nanometri față de G6 play care are bateria de 4000 mah dar cu procesor pe 28 nanometri! Printre altele G7 plus le are pe toate, mă gândesc și eu la un model din seria 7, acasă mai am un G4 și un G5😀!

Edited by Therockstar, 11 February 2019 - 08:09.


#75
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Din cate vad la DiGi au varianta Power cu 4GB RAM si 64 GB stocare, deci din punctul asta de vedere e egal cu G7 Plus.
Nu sunt inca sigur daca are NFC Power-ul, dar G7 Plus stiu ca are (modelul european are).

Mai ramane aspectul constructiei: G7 Plus e sticla spate, sticla fata si rama aluminiu, pe cand G7 Power e sticla fata, spate plastic si rama aluminiu.

Depinde de ce isi doreste fiecare de la un telefon. La mine trebuie sa imi bifeze la mai multe casute, nu doar la baterie.

#76
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Așa e, fiecăruia îi place altceva!La power e și ecranul mai slab față de plus, în schimb la capacul spate eu văd un plus plasticul în detrimentul metalului!Dar se știe că atenția se acordă întotdeauna la vârful de gamă și mult mai puțin spre deloc la cele entry level!Tot de la Digi l aș lua și eu!

Edited by Therockstar, 11 February 2019 - 09:44.


#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 antinVidia, on 10 februarie 2019 - 09:50, said:

Au intrat pe stoc la DIGI:

G7 Power (negru) - 899 lei
G7 Plus (albastru) - 1249 lei
Vad ca Digi il vinde doar la abonament.

#78
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009
Este doar o chestiune de timp până când o să apară pe olx. Un pic de răbdare!😀

#79
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Abia e lansat de 3 zile...e normal. In anii trecuti vedeam telefonul in Romania la cateva luni dupa lansare. S-au miscat bine anul asta.

#80
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
S-ar putea să apară și pe Altex/MediaGalaxy, cel puțin Motorola One la ei a apărut prima dată…

#81
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016

 MembruAnonim, on 11 februarie 2019 - 14:04, said:


Vad ca Digi il vinde doar la abonament.
Adică cum!?Ei nu vindeau numai la abonament și până acum?

#82
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Am făcut comandă de G7 plus la Digi dar habar nu am cum e sistemul ăsta al lor!Mi au confirmat prin email comanda, bănuiesc că în momentul când ajunge în punctul de lucru o să mă sune că eu vreau să îl plătesc în rate pe factură că na,e mai greu cu cash-ul🤑!

Edited by Therockstar, 11 February 2019 - 20:13.


#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Therockstar, on 11 februarie 2019 - 16:58, said:

Adică cum!?Ei nu vindeau numai la abonament și până acum?
DIn cate imi aduc aminte pe site-ul vechi exista posibilitatesa sa alegi telefoane „fara contract”.

 antinVidia, on 11 februarie 2019 - 08:40, said:

Nu sunt inca sigur daca are NFC Power-ul, dar G7 Plus stiu ca are (modelul european are).
Pe site-ul oficial au fost trecute specificatiile complete, iar pentru G7 Power apare ca ar avea si NFC**.  Daca este asa as inclina spre modelul asta.

#84
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
E posibil să se fi putut așa,eu sunt la prima comandă de la ei și nu prea înțeleg cum decurge treaba,eu făcând comanda din contul meu Digi nu mi au dat posibilitatea de a alege cum să plătesc,eu vreau în 12 rate pe factură cu prelungire 24 de luni dar cred că mă lămuresc când ajunge telefonul în punctul de lucru!

#85
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8Ej-MYardOI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tipul zice ca autonomia e fantastica, s-a chinuit ceva sa il descarce intro zi. Si Turbo Power-ul e fantastic. :D

#86
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
L am văzut și eu de mai multe ori până aseară târziu,eram nehotărât între power și plus, mă încântă bateria power ului dar arată mult mai bine plusul!

#87
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Performanta solida, atat pe photo cat si pe video. Well done Motorola!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n6StSEaMIaY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinVidia, 14 February 2019 - 07:22.


#88
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Un G7 Gold de construiau, adica o combinatie intre G7 Plus -  la performante, cu bateria lui G7 Power, ar fi fost de nebatut pe segmentul asta.

#89
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Una peste alta, cred au gandit mai bine linia G de anul asta.
Sper sa nu mai scoata si Moto E in 3-4 versiuni, ca nu are niciun sens existenta in piata a E-ului alături de Moto G. Adica au G7 Play care e destul pe zona de jos...500-700 lei.
Un lucru foarte bun pe care l-au gandit bine in opinia mea, este alegerea aceluiași SoC pentru G7, G7 Play si G7 Power. Practic toate 3 modelele au acceasi configuratie hardware, deci actualizarile software ar trebuii sa vina mai rapid pentru toate 3 modelele, portarea de pe unul pe celălalt fiind foarte usoara. Ramane de vazut daca se va întâmpla asa.

Edited by antinVidia, 14 February 2019 - 10:32.


#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Therockstar, on 11 februarie 2019 - 20:09, said:

Am făcut comandă de G7 plus la Digi dar habar nu am cum e sistemul ăsta al lor!Mi au confirmat prin email comanda, bănuiesc că în momentul când ajunge în punctul de lucru o să mă sune că eu vreau să îl plătesc în rate pe factură că na,e mai greu cu cash-ul��!
Salut! A ajuns telefonul? Daca da, asteptam reactii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate