Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Motorola Moto G7 series

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#1315
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

 Therockstar, on 28 ianuarie 2021 - 07:46, said:

Multumesc.
M-am uitat si la G8,G9 si G8Plus, G9 Plus nu stiu din ce motiv imi place mai mult G7Plus Posted Image
Probabil datorita faptului ca astea vin complet din plastic pe cand G7 Plus e gorilla glass si are trei microfoane, in caz de pica unul mai am doua :)

Edited by maladetz, 28 January 2021 - 08:27.


#1316
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Din alea trei microfoane doar unul este pentru vocea posesorului, restul sunt pentru anularea zgomotului de mediu. ;)

#1317
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

 Gif2D, on 28 ianuarie 2021 - 20:10, said:

Din alea trei microfoane doar unul este pentru vocea posesorului, restul sunt pentru anularea zgomotului de mediu. Posted Image
Ups asta nu stiam :)

#1318
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://media4.giphy.com/media/5eG28RENYdnMrrHuwq/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1319
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Vad ca astia de la motorola fac telefoanele din ce in ce mai mari, stiti de vreun model mai micut sau fie maxim cat un G7?

#1320
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
G8 power este la un preț atractiv,are un ecran LCD foarte bun la luminozitate,sunet stereo cu două difuzoare pentru redare, baterie bună,este compact și stă bine în mână!Nu are compas!

#1321
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016

 Therockstar, on 29 ianuarie 2021 - 10:29, said:

G8 power este la un preț atractiv,are un ecran LCD foarte bun la luminozitate,sunet stereo cu două difuzoare pentru redare, baterie bună,este compact și stă bine în mână!Nu are compas!
Nici NFC, pentru cine folosește!

#1322
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Nu știu care e treabă cu G7 dar au probleme mari cu microfonul nevastamea are G7 , soacră-mea G7play și amândouă au probleme cu microfonul. Am căutat pe net vad că mulți se plâng de problema asta mai puțin cei cu G7plus, cred că pe viitor o sa incerc și alt brand de buget...

#1323
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
Am rezolvat problema cu difuzorul si cu microfonul. Acasa. Simplu. 3 minute. Care mai aveti problema asta?

In sfarsit, se aude ca nou :D

#1324
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Păi zi-ne și cum ai făcut.

Am și eu probleme cu microfonul la un G7 Power și la un G5 S Plus

La G9 Play nu am până acum probleme.

Edited by cattavencu, 13 February 2021 - 20:30.


#1325
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postdanidica, on 13 februarie 2021 - 19:04, said:

Am rezolvat problema cu difuzorul si cu microfonul. Acasa. Simplu. 3 minute. Care mai aveti problema asta?

In sfarsit, se aude ca nou Posted Image
Cum ai facut?!  G7-le nevestei e jale cu microfonul, i-am luat un G8 Plus ca nu mai suportam dar as vrea sa rezolv si G7-le daca se poate.

#1326
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
O sa radeti, dar la mine a fost simpla. La difuzor, iei un ac si spargi grilajul metalic. Ala de deasupra ecranului care vine peste difuzor. Oricum, sub acel grilaj mai e ceva de plastic. Problema era grilajul. Se auzea atat de incet difuzorul incat nici apel nu puteam face. Era enervant. Acum, e ca nou. Se observa ca r spart grilajul dar asta e.
La microfon.. nu am crezut ca voi reusi.. foloseam castile. Era enervant. Am luat acul, si la fel, am scos mizeria de la microfonul de jos, de pe canal. Acul trebuie bagat cativa milimetrii, 2, 3, nu bagati prea adanc ca puteti sa defectati microfonul de tot.
Un amic a facut asta. Cand bagati acul, daca simtiti ceva tare, sa nu apasati. Incercati sa curatati bine. La mine asta a fost solutia. Nici nu auzeam, nici nu ma auzea interlocutorul. Acum e brici, ca nou :D
Am riscat sa testez ca ma batea gandu sa iau altul si ma saturasem sa dau respins la apeluri ca sa sun inapoi.

#1327
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postdanidica, on 13 februarie 2021 - 23:04, said:

O sa radeti, dar la mine a fost simpla. La difuzor, iei un ac si spargi grilajul metalic. Ala de deasupra ecranului care vine peste difuzor. Oricum, sub acel grilaj mai e ceva de plastic. Problema era grilajul. Se auzea atat de incet difuzorul incat nici apel nu puteam face. Era enervant. Acum, e ca nou. Se observa ca r spart grilajul dar asta e.
La microfon.. nu am crezut ca voi reusi.. foloseam castile. Era enervant. Am luat acul, si la fel, am scos mizeria de la microfonul de jos, de pe canal. Acul trebuie bagat cativa milimetrii, 2, 3, nu bagati prea adanc ca puteti sa defectati microfonul de tot.
Un amic a facut asta. Cand bagati acul, daca simtiti ceva tare, sa nu apasati. Incercati sa curatati bine. La mine asta a fost solutia. Nici nu auzeam, nici nu ma auzea interlocutorul. Acum e brici, ca nou Posted Image
Am riscat sa testez ca ma batea gandu sa iau altul si ma saturasem sa dau respins la apeluri ca sa sun inapoi.
Nu iti functiona microfonul nici cand dadeai pe speaker? De ex al nevestei face probleme doar cand efectueaza apeluri normale, cum da pe speaker se aude foarte bine....

#1328
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View Postmaladetz, on 14 februarie 2021 - 10:08, said:


Nu iti functiona microfonul nici cand dadeai pe speaker? De ex al nevestei face probleme doar cand efectueaza apeluri normale, cum da pe speaker se aude foarte bine....
La mine cand dau pe speaker, interlocutorul ma auzea ca si cand ar fi fost o boxa mare fara bass cu volum peste maxim. De neinteles. Iar cand nu dadeam pe speaker ma auzea intrerupt, voce robotica, sau deloc :)))
Acum nu mai an probleme. Aseara chiar am jucat un joculet cu iubita mea, si a fost nevoie sa dau pe speaker. Nici o problema, se aude tare si ea ma aude perfect. Asta dupa ce aproape jumatate de an am vorbit doar in casti. Iar telefonul meu era aproape doar pe vibratii, ca avea un volum... Nasol... Si un microfon de doi lei.

View Postmaladetz, on 14 februarie 2021 - 10:08, said:


Nu iti functiona microfonul nici cand dadeai pe speaker? De ex al nevestei face probleme doar cand efectueaza apeluri normale, cum da pe speaker se aude foarte bine....
La mine cand dau pe speaker, interlocutorul ma auzea ca si cand ar fi fost o boxa mare fara bass cu volum peste maxim. De neinteles. Iar cand nu dadeam pe speaker ma auzea intrerupt, voce robotica, sau deloc :)))
Acum nu mai an probleme. Aseara chiar am jucat un joculet cu iubita mea, si a fost nevoie sa dau pe speaker. Nici o problema, se aude tare si ea ma aude perfect. Asta dupa ce aproape jumatate de an am vorbit doar in casti. Iar telefonul meu era aproape doar pe vibratii, ca avea un volum... Nasol... Si un microfon de doi lei.

#1329
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postdanidica, on 13 februarie 2021 - 23:04, said:

O sa radeti, dar la mine a fost simpla. La difuzor, iei un ac si spargi grilajul metalic. Ala de deasupra ecranului care vine peste difuzor. Oricum, sub acel grilaj mai e ceva de plastic. Problema era grilajul. Se auzea atat de incet difuzorul incat nici apel nu puteam face. Era enervant. Acum, e ca nou. Se observa ca r spart grilajul dar asta e.
La microfon.. nu am crezut ca voi reusi.. foloseam castile. Era enervant. Am luat acul, si la fel, am scos mizeria de la microfonul de jos, de pe canal. Acul trebuie bagat cativa milimetrii, 2, 3, nu bagati prea adanc ca puteti sa defectati microfonul de tot.
Un amic a facut asta. Cand bagati acul, daca simtiti ceva tare, sa nu apasati. Incercati sa curatati bine. La mine asta a fost solutia. Nici nu auzeam, nici nu ma auzea interlocutorul. Acum e brici, ca nou Posted Image
Am riscat sa testez ca ma batea gandu sa iau altul si ma saturasem sa dau respins la apeluri ca sa sun inapoi.
Man, exact la fel am facut dupa ce am vazut postul tau, acum functioneaza ok G7-le :) Multumesc de solutie !

#1330
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View Postmaladetz, on 14 februarie 2021 - 18:19, said:


Man, exact la fel am facut dupa ce am vazut postul tau, acum functioneaza ok G7-le :) Multumesc de solutie !
Cu multa placere. Ma bucur ca a mers. Sper sa reuseasca si ceilalti. Cu putina atentie, si rabdare, se poate rezolva aceste mici probleme de sunet si microfon.

#1331
florincristea

florincristea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 22.12.2008
Actualizare nouă pentru G7 Power👻

#1332
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
Am primit si eu. Asteptam android 11 :P :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate