Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Gionee (allview) intra in faliment

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
E 144 milioane. Articolul e de cacat.
Dar totusi.. daca pierdea 144 milioane de dolari la cazinoul din Cornetu, oameni eram acum.
:D

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 ldpe, on 20 decembrie 2018 - 14:53, said:

Am avut si eu un Viper s de la ei , am fost multumit la inceput , dupa numai probleme cu bug-uri la fisiere mai mari de 1 giga si altele .
Se caca pe ei la un chip de memorie NAND la 10-20$, asa ca pun cea mai ieftina memorie care incepe foarte rapid sa dea rateuri. E exact ca la primele SSD-uri, care aveau o durata de viata foarte mica a celulelor.

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
"Parte din vină pentru falimentul iminent o are şi CEO-ul Liu Lirong, care ar fi jucat şi pierdut la cazinou cel puţin 1 miliard de Yuani din banii companiei (echivalentul a 144 miliarde dolari)."

Cum mama dracu sa fii atat de CRETIN, IDIOT, STUPID sa joci la cazino O SUTA PATRUZECI SI PATRU DE MILIARDE DE DOLARI, cifra asta este reala ? atat a jucat idiotul asta si a pierdut ? Nu s-a aruncat de pe zgarie nori deja ?

#22
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,943
  • Înscris: 17.03.2005

 Platon, on 20 decembrie 2018 - 16:15, said:

"Parte din vină pentru falimentul iminent o are şi CEO-ul Liu Lirong, care ar fi jucat şi pierdut la cazinou cel puţin 1 miliard de Yuani din banii companiei (echivalentul a 144 miliarde dolari)."

Cum mama dracu sa fii atat de CRETIN, IDIOT, STUPID sa joci la cazino O SUTA PATRUZECI SI PATRU DE MILIARDE DE DOLARI, cifra asta este reala ? atat a jucat idiotul asta si a pierdut ? Nu s-a aruncat de pe zgarie nori deja ?
Daca avea 144 miliarde de dolari era cel mai bogat pamantean :)). Poate vorbim de 144 milioane de USD.

#23
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

 alseeme, on 20 decembrie 2018 - 15:28, said:

Alea Xiaomi sunt pocnitori cu specificatii de top la preturi mici dar softul lasa de dorit, ti se stinge cand ti-e lumea mai draga sau se blocheaza ecranul + alte probleme.

Citeste topicul Xiaomi Redmi Note 3 Pro si convinge-te. Posted Image

Vrei telefon bun cu Android cumperi Nokia, primesti inca doua versiuni de Android fata de cel cu care a venit telefonul + updateuri de securitate timp de trei ani.

Nu mai aruncati banii pe petarde !!!

La Allview nu primesti update-uri, probabil daca foloseau Android curat si oferaeu updateuri nu scadeau asa de mult in cota de piata din Romania, au fost la un moment dat in top (locul 2) la telefoane vandute.
Ai un fix !
Mai inceteaza o data cu dezinformarea. Ai Xiaomi ? Daca nu, iti recomand sa iti iei unul, sa-l testezi si apoi sa ne povestesti de preamaretul Nokia. Tu tot recomanzi Nokia, care tot chinezisme sunt si sunt mai slabe ca Xioami in aceeasi categorie de pret. Xioami nu au probleme de soft daca nu umbli in ele fara sa te pricepi sau fara sa te informezi cum sa faci. Sunt multi care sunt brick-uitori si apoi vin si se plang ca sunt proaste. Or fi si probleme, nu zic nu, dar, raportat la vanzari, rata de probleme este mult mai mica ca la unii producatori mai mari, precum Samsung sau Huawei.
Deci, telefoanele Xiaomi nu sunt proaste, oamenii sunt prosti. Unii...
Sunt la al doilea Xiaomi si merge impecabil, la fel ca primul. Variantele pe care le-am cumparat sunt Global Version, nu China si apoi sa umblu in soft, sa pun altceva si asa sa il brick-uiesc. Update-uri sunt constant si destul de desa (ceea ce e bine), nu am avut nicio problema la niciunul, nu am sesizat sa mearga mai prost de la un update la altul cum a fost cazul stim noi cui.
Per total, raportul calitate-pret, la Xiaomi este unul foarte bun. Cine zice altceva, sa vina sa demonstreze cu exemple concrete si nu pe auzite sau crezute.

#24
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Competiția pe piata mondiala a smartphone-urilor este foarte accerba. Nu surprinde falimentul unui producător chinez de telefoane NO NAME, gen Gionee, când companii celebre gen HTC sunt amenintate cu falimentul. Sunt curios ce or sa facă cei de la Allview, care anul asta au fost pe locul 4 la vânzări de telefoane in Romania.

#25
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008

 maccip, on 20 decembrie 2018 - 15:36, said:

Auzi, cica patronul ar fi pierdut peste juma din pibul Romaniei la cazinou.
Nu a vrut sa-i intre chinta aia deloc.
hahahha
Sunt 144 milioane USD , au gresit.

Eu tot Allview imi iau Posted Image
Ba chiar am trecut de la Nokia la ei.

Edited by kommodore_ss, 20 December 2018 - 16:31.


#26
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Gionee nu mai are treaba cu Allview de vreo 2 ani.
Cel mai memorabil telefon gionee sub sigla Allview a fost x2 soul https://m.gsmarena.c...2_soul-6379.php
5.5mm grosime. Apoi a venit x2 soul mini care avea 5mm.
Am avut 2 telefoane(Allview P6 life care a picat rapid(3luni), s-a spart în buzunar de bun ce era și Allview impera i pe care îl am și acum. A ajuns de 3 ori la garanție, mi-au schimbat chiar și display-ul care s-a fisurat după o căzătură ușoară :P ) si o tableta de la Allview (Ax5 nano q) pe care o am și acum dar căreia i-a picat softul după 3 ani și jumatate. Au fost produse ok pentru banii pe care i-am dat pe ele, acum m-am reorientat spre Nokia, și nu pentru ca n-aș fi fost mulțumit de ei, ci pentru ca n-am găsit ceva interesant la ei plus ca nu oferă update-uri la android. Nici unul dintre cele 3 telefoane Allview pe care le-am avut n-a dos gionee.

 senzanome, on 20 decembrie 2018 - 16:26, said:

Competiția pe piata mondiala a smartphone-urilor este foarte accerba. Nu surprinde falimentul unui producător chinez de telefoane NO NAME, gen Gionee, când companii celebre gen HTC sunt amenintate cu falimentul. Sunt curios ce or sa facă cei de la Allview, care anul asta au fost pe locul 4 la vânzări de telefoane in Romania.
De unde ai informația ca Allview e pe locul 4 în România?

#27
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
deci ala a jucat la cazino pe banii altora ? Posted Image)
Cum poate cineva sa aiba accesul la atatia bani fara acordul consiliului de directori ?

Edited by BraviaAmpero, 20 December 2018 - 16:41.


#28
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 ldpe, on 20 decembrie 2018 - 14:41, said:

Te-ai gandit mult sa pui titlul asta? "Gionee (allview) intra in faliment"
mai taie din el "Gionee (allview) intra in faliment"

Edited by stlk, 20 December 2018 - 19:53.


#29
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017

Quote


De unde ai informația ca Allview e pe locul 4 în România?
"În cele din urmă, Allview, brandul companiei Visual Fan din Brașov a scăzut de pe locul doi la numărul de unități vândute în țară pe locul al patrulea".
https://m.go4it.ro/b...-urma-17780534/

#30
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017

 stlk, on 20 decembrie 2018 - 19:53, said:

Te-ai gandit mult sa pui titlul asta? "Gionee (allview) intra in faliment"
mai taie din el "Gionee (allview) intra in faliment"
Daca puneam doar gionee 80% dintre cei care au allview nu stiau despre ce este vorba .
Adica...pana era pe val , cand am luat si eu viper s , toti o dadeau in sus si-n jos ca "e Gionee ,e Gionee " acum gata , de ce ai pus gionee(allview) Posted Image . Ba mai mult , deja era tabel cu ce allview la ce model de gionee apartine , dar da, asa e, omul uita repede .

Edited by ldpe, 20 December 2018 - 20:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate