Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

canal 31..

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
salutare.Astazi plimbandu-ma cu masina pe langa Rm.Sarat am observat ca receptionez un post Canal 31.A mai auzit cineva de acest canal .Acasa in grila de programe nu-l gasesc.Programul din cate pot distinge printre acei purici are subtitrare in lb. romana dar limba vorbita  este cred ca rusa.Precizez ca masina are tunerul tv de fabrica.Tot ce stiu despre acest tuner este faptul ca sigur e dvb-t1,ori din cate stiu dvbt1 s-a oprit demult in Romania.
Ce este cu acest post tv canal 31?O sa adaug si filmuletul ca am filmat

[ https://player.vimeo.com/video/307260640 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gordon93, 19 December 2018 - 15:14.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Am auzit - exista si un topic mai vechi
https://forum.softpe...-31-acum-protv/

#3
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
pai si daca e pro tv de ce limba vorbita e rusa??si de cand posturile rusesti au titrare in romana?Si de ce nu se prinde si acasa in grila de programe?
Vreau niste raspunsuri mai profesionale,nu raspunsuri aruncate asa cu posturi din 2008,unde nu se explica mare lucru nici acolo

Edited by gordon93, 19 December 2018 - 15:33.


#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
eu cred ca e vreun canal de prin rep Moldova

#5
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postgordon93, on 19 decembrie 2018 - 15:08, said:

salutare.Astazi plimbandu-ma cu masina pe langa Rm.Sarat am observat ca receptionez un post Canal 31.A mai auzit cineva de acest canal .Acasa in grila de programe nu-l gasesc.Programul din cate pot distinge printre acei purici are subtitrare in lb. romana dar limba vorbita  este cred ca rusa.Precizez ca masina are tunerul tv de fabrica.Tot ce stiu despre acest tuner este faptul ca sigur e dvb-t1,ori din cate stiu dvbt1 s-a oprit demult in Romania.
Ce este cu acest post tv canal 31?O sa adaug si filmuletul ca am filmat


Prime 1 CAHUL-R.Moldova -emisie analogica .

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
Am zarit si eu ceva cu canalul asta, dar daca tin bine minte, e ceva canal doar pe facebook, sau asa ceva. Doar on-line... sau dracu' stie, dar cred ca mai bine, daca are cineva chef, sa inceapa cercetarea de pe facebook.
Sau vorbesc baliverne, nu stiu.

Later edit:
Dati-i pace, am incurcat cu ceva Canal 33. Poate o fi asta cel pe care il cauti, gasesti pe facebook daca cauti Canal 33 Romania.

Edited by bai3tzash, 19 December 2018 - 16:02.


#7
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 11.03.2014
Canal 31 este din Rep. Moldova. Ai o receptie temporara. Fiind cu pureci este pe analogic terestru.Moldova inca emite analog terestru.

#8
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postvalitv, on 20 decembrie 2018 - 14:10, said:

Canal 31 este din Rep. Moldova. Ai o receptie temporara. .
Nu cred ca e temporara fiindca bate destul de bine la Rm.Sarat .

#9
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
Mai este o chestie ciudata,acum o luna pe langa Bucuresti am prins antena 3,dar pe standard PAL ITALY.Oare de ce si ce treaba are norma de Italia cu noi?Si de la Bucuresti cam pana la Mihailesti se prinde antena 3.Tot  temporara e si acolo transmisia terestra?Pt. ca in Bucuresti am inteles ca au fost date jos toate antenele care emiteau semnal dvbt1.

#10
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postgordon93, on 20 decembrie 2018 - 16:20, said:

Mai este o chestie ciudata,acum o luna pe langa Bucuresti am prins antena 3,
Verifica frecventa ..pot fi semnale de la reteaua de cablu.

Edited by qazwsxqazwsx, 21 December 2018 - 09:29.


#11
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018

View Postqazwsxqazwsx, on 21 decembrie 2018 - 09:28, said:

Verifica frecventa ..pot fi semnale de la reteaua de cablu.
asta chiar ca ar fi de pomina,sa receptionez un post tv doar ca trec cu masina pe langa o casa care are retea de cablu.M-am gandit si la asta de vreme ce dvbt1 e oprit in Romania,dar e imposibil,nu are cum Posted Image

Edited by gordon93, 21 December 2018 - 14:09.


#12
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postgordon93, on 21 decembrie 2018 - 14:08, said:

asta chiar ca ar fi de pomina,sa receptionez un post tv doar ca trec cu masina pe langa o casa care are retea de cablu.M-am gandit si la asta de vreme ce dvbt1 e oprit in Romania,dar e imposibil,nu are cum Posted Image
Presupun ca programul respectiv l-ai prins pe emisie analogica ,deci se poate ...DVB-T1 se emite in zona noastra doar la bulgari ,unguri si regional in Ucraina.

#13
cristian68n

cristian68n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 01.06.2012
O fi de la sania lui mos Craciun ....de la zapada de la cercul polar radiata de sculele lui Ivan....Posted Image

#14
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
am fost in acelasi loc dar pe timp de noapte, am ramas fara cuvinte cum vede.Deci wow,nu-mi vine sa cred!Sa fie de vina marca? :)
Nu inteleg de ce noaptea vede mult mai bine decat ziua,sau sa fie doar o simpla coincidenta?Cert este ca mai sunt zone in Romania unde semnalul dvbt1 inca nu a murit....

[ https://player.vimeo.com/video/307973428 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gordon93, 23 December 2018 - 18:41.


#15
qazwsxqazwsx

qazwsxqazwsx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 22.04.2012

View Postgordon93, on 23 decembrie 2018 - 18:36, said:

Cert este ca mai sunt zone in Romania unde semnalul dvbt1 inca nu a murit....


Trebuie sa repet ...e semnal analogic de la moldoveni ,nu DVB-T1 (digital ).Receptorul tau prinde analogic si DVB-T1.Daca il schimbi cu unul DVB-T2 prinzi si digitalul de la moldoveni plus pe cel al nostru ...6+9 programe.

Edited by qazwsxqazwsx, 23 December 2018 - 18:59.


#16
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004

View Postgordon93, on 23 decembrie 2018 - 18:36, said:

am fost in acelasi loc dar pe timp de noapte, am ramas fara cuvinte cum vede.Deci wow,nu-mi vine sa cred!Sa fie de vina marca? :)
Nu inteleg de ce noaptea vede mult mai bine decat ziua,sau sa fie doar o simpla coincidenta?Cert este ca mai sunt zone in Romania unde semnalul dvbt1 inca nu a murit....

[ https://player.vimeo.com/video/307973428 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ai dreaqu' pureci! Au devenit și ãștia digitali!

#17
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
craciun fericit la toti :)

#18
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018
alt canal receptionat cbsreality .la multi ani la toata lumeaPosted Image

[ https://player.vimeo.com/video/308942540 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gordon93, 01 January 2019 - 02:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate