Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Stergeri postari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aia e evidenta... si de obicei am vazut ca moderatorul lasa de stire ( nu ramane ca in Triunghiul Bermudelor)! Posted Image

#20
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMembruAnonim, on 19 decembrie 2018 - 12:10, said:

Althea tu postezi offtopic, iti dai seama|? Ce am recomandat eu in topic si ce postezi tu aici nu au legatura.  
Eu nici nu am pomenit de tine in deschiderea topicului...
Ai început cu exemple concrete, eu fiind printre ele și probabil motivul din cauza căruia ai deschis topicul pentru că am fost ultima care ți-a șters un mesaj.
Dacă voiai să faci recomandări trebuia să scrii impersonal și doar ca propunere.

View PostMembruAnonim, on 19 decembrie 2018 - 12:10, said:

Tu insisti sa stergi topice, eu recomand sa nu se stearga ci doar sa se editeze...
Editezi când ai ce păstra dintr-un mesaj, caz în care aproape întotdeauna există și o explicație vizibilă, altfel se șterg cu totul.

View PostMembruAnonim, on 19 decembrie 2018 - 12:23, said:

Pe cand stergand orice urma a postarii ce rezulta, spune tu ce intelegi din asta...? Eu de multe ori ma gandesc ca am uitat unde am postat sau ca nu a mers netul sau mai stiu eu ce incurcatura am facut...
Dacă nu înțelegi scrii PM la unul din moderatorii ariei.
Ce vrei tu - explicații publice pentru mesajele șterse total - se poate doar dacă se modifică ceva la forum.

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,129
  • Înscris: 22.05.2003
Asa, si nu vreti si putina consiliere?

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Daca partea ramasa (care ar ramane) dupa editare nu aduce informatii / opinii / clarificari importante pt subiect, sterg, nu editez.
Idem si daca respectiva parte reprezinta doar un 10 - 20 - 30% din post.
Am ajuns sa procedez astfel SI avand experienta unor useri care sustin cu maxima... nonsalanta (eram tentat sa folosesc un cuvant mult mai "tare") ca ei au zis / n-au zis X, in conditiile in care postul sters (si needitat) arata clar contrariul.

Posturile (care ajung sa fie) sterse fie sunt 100% offtopic / trolling (deci n-am ce edita), fie contin jigniri / flame / atacuri / alte chestii interzise pe forum (caz in care, daca userul are si niste idei pertinente pt subiect si le reformuleaza regulamentar, postand iarasi, eu unul nu-l penalizez).
Chestia asta cu reformularea, recunosc, nu prea se intampla.  De obicei se revine cu aceleasi chestii care incalca regulamentul si / sau cu "scandal", cu acuzatii de cenzura si / sau alte mizerii si mai mari, caz in care, daca prima data respectivul a scapat fara sanctiune, a doua oara, pt insistenta, o primeste si pe-asta.  Doar aseara am avut doua cazuri, de-asta precizez...

L.E.  Scuze, s-a inchis topicul in timp ce scriam eu, acum am vazut, dupa postare.   :)  :peacefingers:

#23
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,424
  • Înscris: 29.04.2008
Cu scuze, Adm, dar ar mai trebui clarificat un aspect:

In cazul in care se sterge o postare aceasta se poate recupera in cazul in care se ajunge pe abuzuri. In cazul editarii dispare orice urma si orice contestatie se poarta ulterior pe neve si aduceri aminte.

Asadar tot solutia stergerii este cea mai buna in final.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate