Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Mini robot de bucatarie Jamie Oliver

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,459
  • Înscris: 15.06.2007
Am vazut in reteaua mega promotia la scule de bucatarie branduite de Jamie Oliver. Azi am ochit un mini robot de bucatarie , ma gandeam ca i-ar placea la mama cado' de Craciun.
Intrebare: merita banii acel robot? La promotie cu talonul completat costa 700 de lei, redus de la 1500.  Habar nu am cat cista un robot de aiurea. Pretul integral, mi se pare si ala scos din burta.
In schimb tacamurile sunt foarte faine, la 25 de lei setul , redus de la 165 parca.

Attached Files


Edited by tfmercedez, 18 December 2018 - 22:52.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Daca nu ai ce face cu banii, merită si 5000 lei.
Gasesti pe la Carf, unele care la oferta sint 300 lei (ca si ale sint mai scumpe, de obicei), foarte bengoase.
Nu zic numele de firmă ;)

As da 700 daca ar avea semnatura lui Jamie (in original), imi este foarte drag băiatul.

Edited by crisstonne, 18 December 2018 - 23:18.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Probabil ca gasesti ceva similar si pe la jumatate de pret, dar fara eticheta.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Pai nu tre' sa-si ia si nea Jamie partea lui? Toate astea branduite, incepand de la baschetii Michael Jordan de la Nike, sunt facute cat de ieftin se poate ca sa-si ia starul banutu'. Nu te gandi ca-s vreo scula de calitate. Mai bine iei un Heinner de 3 ori mai ieftin decat asta, ca e cam acelasi lucru.

#5
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Daca vrei ceva de  calitate sa te tina o viata ia un bucatarie Aid

Daca nu ia ceva ieftin gen Heinner si te tine cativa ani fara probleme

Nu da banii pe chestii brand-uite de chefi ca nu e nici o combinatie.

Later edit: acum am recitit si am vazut ca vrei sa faci cadou.

Daca mama ta e fan e posibil sa merite....altfel nu.

Edited by -Jinx-, 18 December 2018 - 23:23.


#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Posttfmercedez, on 18 decembrie 2018 - 22:51, said:

Am vazut in reteaua mega promotia la scule de bucatarie branduite de Jamie Oliver. Azi am ochit un mini robot de bucatarie , ma gandeam ca i-ar placea la mama cado' de Craciun.
Intrebare: merita banii acel robot? La promotie cu talonul completat costa 700 de lei, redus de la 1500.  Habar nu am cat cista un robot de aiurea. Pretul integral, mi se pare si ala scos din burta.
In schimb tacamurile sunt foarte faine, la 25 de lei setul , redus de la 165 parca.
ii mizerie, am luat si eu de la tefal tigaie jamie oliver ca prostul, apoi am vazut ca aveau acelasi model si in versiune nebranduita, dar la jumatate de pret
diferente? pe una scria jamie oliver, iar pe cealalta nu

Edited by gumball3000, 18 December 2018 - 23:46.


#7
newcarman

newcarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 07.11.2018
Robotul de bucatarie, cea mai inutilă scula din casa!


#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,213
  • Înscris: 05.06.2002
la mine cea mai folosita functie e cea de taiat cartofi prajiti. am avut un philips varf de gama care scotea o gramada de cartofi maruntiti pe langa cei buni de prajit si a trebuit sa-l trimit inapoi, asa ca am cautat unul ca cel care se defectase si de care fusesem multumit. un braun k700 pe care am reusit sa-l gasesc cu greutate.

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
E prea MINI, cu bol de 2.5l e pt Strumfi, iar pretul e grosolan de mare.

#10
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,459
  • Înscris: 15.06.2007
Am niste cutite jamie oliver, primite cadou, foarte faine.
Tacîmurile (lingurita, furculita, cutit si lingura)  cate o bucata din fiecare costa la promotie 25.99, reduse de la 160 de lei. Arata si ele intr-un mare fel,  iar la pretul ala mi se pare ca merita, asta daca le compari cu gioarsele din kaufland unde iei cu 10 lei 3 furculite de toata jena, cu muchii taioase, prost finisate.
Mai strang "buline" de la petrom , ca sa iau un storcator de fructe tefal, sau blender ce o fi, o chimezarie no name costa 70 de lei la magazine.

View Postpufonel, on 18 decembrie 2018 - 23:07, said:

Pai nu tre' sa-si ia si nea Jamie partea lui? Toate astea branduite, incepand de la baschetii Michael Jordan de la Nike, sunt facute cat de ieftin se poate ca sa-si ia starul banutu'. Nu te gandi ca-s vreo scula de calitate. Mai bine iei un Heinner de 3 ori mai ieftin decat asta, ca e cam acelasi lucru.
de heiner nu am auzit, dar si philips face chestii bune. Un mixer a rezistat la mama 15 ani. Mai am un storcator de portocale de la philips, si ala are peste 10 ani, si a fost destul de forjat, inca mai merge.

View Post-Jinx-, on 18 decembrie 2018 - 23:15, said:

Daca vrei ceva de  calitate sa te tina o viata ia un bucatarie Aid

Daca nu ia ceva ieftin gen Heinner si te tine cativa ani fara probleme

Nu da banii pe chestii brand-uite de chefi ca nu e nici o combinatie.

Later edit: acum am recitit si am vazut ca vrei sa faci cadou.

Daca mama ta e fan e posibil sa merite....altfel nu.
nu e mama fan, dar am observat ca i-a facut cu ochiu scula aia, si se gandea sa cumpere  ea.

#11
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015

View Postnewcarman, on 18 decembrie 2018 - 23:46, said:

Robotul de bucatarie, cea mai inutilă scula din casa!
Alaturi de masina de copt paine.

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postdoxan, on 19 decembrie 2018 - 00:06, said:

Alaturi de masina de copt paine.
Asta daca iti este sila sa o folosesti sau nu te pricepi sa o utilizezi!
Sper ca te referi la masina de facut paine, nu la un cuptor (doar pentru copt se foloseste cuptorul) daca vrei sa faci o paine de la A-Z se foloseste masina de facut paine fara sa faci tu -ca om- prea multe lucruri).
(in ea poti faci  si dulceata, aluatul pentru pizza etc.).

View Posttfmercedez, on 18 decembrie 2018 - 22:51, said:

Am vazut in reteaua mega promotia la scule de bucatarie branduite de Jamie Oliver. Azi am ochit un mini robot de bucatarie , ma gandeam ca i-ar placea la mama cado' de Craciun.
Intrebare: merita banii acel robot? La promotie cu talonul completat costa 700 de lei, redus de la 1500.  Habar nu am cat cista un robot de aiurea. Pretul integral, mi se pare si ala scos din burta.
In schimb tacamurile sunt foarte faine, la 25 de lei setul , redus de la 165 parca.
Care-i robotul? ce stie sa faca? eu vad doar un mixer care pot sa-l inlocuiesc cu un mixer de 40 de lei sau cu un tel.

View Postpufonel, on 18 decembrie 2018 - 23:07, said:

Pai nu tre' sa-si ia si nea Jamie partea lui? Toate astea branduite, incepand de la baschetii Michael Jordan de la Nike, sunt facute cat de ieftin se poate ca sa-si ia starul banutu'. Nu te gandi ca-s vreo scula de calitate. Mai bine iei un Heinner de 3 ori mai ieftin decat asta, ca e cam acelasi lucru.
Eu am mai spus pe alte subiecte ca exista tricouri facute in Romania care ies pe poarta fabrici cu 11 lei bucata, sunt branduite de straini  si "apoi se intorc in tara" (fictiv) la pretul de 300 lei bucata. Cam asa se intampla cu sculele astea de bucatarie, firmele mari nu mai au fabrici proprii (ca fac profit mai mare asa), cumpara la preturi de nimic si vand la fraieri produsele la preturi extrem de mari ca exista o gramada de iubitori de "brand". Ma uitam recent la un Natural Mixer  de la  Lidl ca este vandut la un pret rezonabil si gasesti acelasi produs identic la preturi de 2-3 ori mai mari cu te miri ce nume de brand.

Edited by stlk, 19 December 2018 - 00:51.


#13
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Si la noi robotul de bucatarie s-a dovedit a fi total inutil. La fel si masina de facut paine.
Au ajuns pe la soacra-mea, are mai mult spatiu in garaj.
Posted Image

O sa cumpar si eu gadgeturi din astea cand or sa se spele singure ca pisica, altfel mai mult speli la ele decat le folosesti.

Edited by maccip, 19 December 2018 - 00:28.


#14
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,213
  • Înscris: 05.06.2002

View Postmaccip, on 19 decembrie 2018 - 00:27, said:

O sa cumpar si eu gadgeturi din astea cand or sa se spele singure ca pisica, altfel mai mult speli la ele decat le folosesti.
atunci cumpara o masina de spalat vase. asta sigur e folositoare.

#15
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Pai de aia am.
Ca se spala singura ca pisica.
:D

#16
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
tfmercedez la gadgeturi de obicei utilizatorii youtube fac recenzii video intra si tu sa vezi...ca nu ai ce! (in afara de prezentarea facuta de Jamie  nu vad pe altcineva discutand despre aceasta sculaPosted Image)

Edited by stlk, 19 December 2018 - 01:08.


#17
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Cand am sarit parleazul si m-am pus la casa mea mi-am facut lista cu ce tre sa am. Pe partea audio-video.Si marile albe dintr-o bucatarie.Si tigai,oale,cratite,tacamuri. Pe aia cu hainele o las deoparte,e alt subiect.   Revin:  la entertainment mi-am luat ghimpe(evolueaza prea rapid sa tin pasul),La marialbe din bucatarie a fost ok au dus cat ma asteptam fiind folosite zilnic.  La oale si restul:  Dupa ce am aruncat nn mi-am dat seama ca stratul ala antiaderent e pt cine le foloseste la clatite. O singura zgaraietura >se prinde de ea tot ce gatesti.  Si comparativ- cand pui mana pe tigai cu kriptonita laudate si pe altele bune---- prima observatie personala e greutatea.  Mai bune alea grele.  Si la roboti am luat si de asta,niciodata nu am folosit toate functiile lui!  Si alea care le foloseam aveau aparate dedicate. La tacamuri am descoperit ikea. bune,finisate,ma ingrop cu ele ,ca faraonii!Sotia zice pas,da tot iau o jucarie pt.cartofi prajiti.  Sa-i fac prajiti uniform,toti odata,fara sa-I ard,si sa nu stau langa tigaie pana se fac.

Si Jamie asta ar vinde si scobitori cu numele lui daca-i face profit!  Ca doar nu cumperi mainile si capul lui sa le folosesti/ajute la gatit!

#18
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Cumpara robotu' numai daca stie sa faca sarmale si cafea. Aceleasi criterii le aplici si la viitoarea ex-sotie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate