Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

datornici telecomunicatii

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
vorbeam azi cu cineva ca voia sa porteze nr vodafone pe orange dar a fost refuzat ca are datorii la telekom.de unde stiu cei de la orange,e un creditor ceva sau baza comuna?

#2
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Preventel

#3
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011
misto asa,ca prea erau tepari
mersi

#4
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005
pai de destul de simplu, la portare lumea te mai   intreaba, de sanatate

Edited by MarianG, 18 December 2018 - 21:15.


#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 myCoCo16, on 18 decembrie 2018 - 21:04, said:

vorbeam azi cu cineva ca voia sa porteze nr vodafone pe orange dar a fost refuzat ca are datorii la telekom.de unde stiu cei de la orange,e un creditor ceva sau baza comuna?

da.. au o baza comuna - Preventel, in care sunt inregistrati toti teparii care au incercat sa pacaleasca sistemul.

#6
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

 myCoCo16, on 18 decembrie 2018 - 21:04, said:

vorbeam azi cu cineva ca voia sa porteze nr vodafone pe orange dar a fost refuzat ca are datorii la telekom.de unde stiu cei de la orange,e un creditor ceva sau baza comuna?
Asta e de fapt pentru un prieten ?

#7
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
oamenii cumpara mancare, medicamente, haine, etc ! ...
dar platesc facturi de apa, gaz, internet, etc ! ...
politicienii de kkt au hotarat ca exista diferenta intre cumparare si a plati facturi !

#8
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Și eu am văzut acum câțiva ani la un dealer Vodafone o fază din asta. O tipă venise să-și facă abonament și când au introdus ăia datele ei i-au zis să-și plătească mai întâi datoria la Orange.

#9
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
Se poate interpreta şi că împiedică pe unii din unele poziţii să-şi facă targetul şi încasa bonusul...

#10
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Acum m-am prins cum naiba toti oamenii de culoare vand telefoane noi, cu factura, cumparate acum cateva zile in urma de ei, la un pret mai mic decat cel din magazin...

#11
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010
Are o gramada de ani Preventelul si unii abia acum aud de el...

#12
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Eu cand am facut abonament la digi, nu mi-a zis nimic de vreo datorie la telekom :)

De fapt cosmote.

#13
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011

 waterman, on 18 decembrie 2018 - 21:53, said:

Asta e de fapt pentru un prieten ?

Nu itze, e pentru mine ca nu stiam.

 FreeThinker, on 18 decembrie 2018 - 23:52, said:

Are o gramada de ani Preventelul si unii abia acum aud de el...

Si care e problema daca unii abia acum aud de el. Daca aveam datorii pe la altii auzeam de cand era lansat.
Ai ceva util de scris aici sau esti doar un p-0-s-t-a-c? Bineinteles ca esti.

 laud, on 19 decembrie 2018 - 00:00, said:

Digi sunt preocupati sa adune baza de clienti, indiferent de care, pare ca aplica o strategie de pump and dump... accepta orice, mai ales ca ei nu dau telefoane precum ceilalti operatori.

Nu mai accepta nici ei chiar orice, ca si-au luat destule tepe la inceput cand dadeau smartphone-uri scumpe. De ce crezi ca te costa avansul la iPhone XS vreo 2000 de lei si asta prin rata la banca? Pentru ca si-au luat tepe si nu mai dau nici ei in orice conditii.

#14
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010
Nici eu nu stiu sa am datorii pe la companiile de telefonie, nici preventelul nu stie...

Dar e interesant ca folosesti cuvinte la care nu cunosti definitia. Sau ai vrut sa zici "vanatoare de posturi"? Te asigur ca nu fac parte nici din categoria aia, iti pot da destule exemple de conturi facute acum un an sau doi si care au mai multe postari decat mine. In rest, 'fericiti cei saraci cu duhul'...

#15
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

 laud, on 18 decembrie 2018 - 22:45, said:

Sunt inregistrati teparii care au tepuit companiile.
Tepari care fac prin tepele lor sa creasca pretul pentru cei ce sunt cinstiti si platesc pentru ce beneficiaza.
Stai relax ca in primul rand nu au nevoie de tepari ca sa majoreze tarifele iar in al doilea rand la cifra lor de afaceri si la profiturile ce le scot ”tunul” dat de tine sau de altul nu reprezinta nimic pentru ei. Doar nu i-a tepuit cineva de cateva milioane de euro sa se planga ca-i doare la buzunar

#16
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006
Digi din ce stiu e singura retea fara acees la preventel.

#17
myCoCo16

myCoCo16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 25.01.2011

 FreeThinker, on 19 decembrie 2018 - 01:13, said:

Nici eu nu stiu sa am datorii pe la companiile de telefonie, nici preventelul nu stie...

Dar e interesant ca folosesti cuvinte la care nu cunosti definitia. Sau ai vrut sa zici "vanatoare de posturi"? Te asigur ca nu fac parte nici din categoria aia, iti pot da destule exemple de conturi facute acum un an sau doi si care au mai multe postari decat mine. In rest, 'fericiti cei saraci cu duhul'...

Ideea e ca nu ai adus nicio contributie topicului acesta. Ai comentat ca sa te afli in treaba, asa cum o faci si acum. Deci, esti sau nu esti p_stac? Iau foc asa repede pentru ca sunteti cu zecile in pana mea, stati si comentati de-ampururea fara sa ajutati pe cineva sau sa aduceti macar continut forumului. Nimic. Indiferent ca sunt intrebari idioate sau inteligente, mereu se gaseste cate unul sa faca pe interesantul.

By the way, p_stac nu este in DEX, deci pot sa zic ca pentru mine inseamna avion cu reactie, ce zic eu ca inseamna cuvantul acesta sau ce zici tu nu are nicio importanta, deoarece nu face parte din limba romana.

Seara buna.

Revenind la subiectul discutiei, multumesc celor care mi-au raspuns cu informatii utile, am inteles despre ce e vorba. Desi pare incredibil, e pentru prima data cand aud de Preventel.

#18
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,580
  • Înscris: 16.08.2010
Ti-am pus un link cu un topic de acum TREISPREZECE ANI de aici de pe Softpedia. Puteai citi si acolo cate ceva, puteai afla cate ceva despre acest subiect foarte important despre care nu stiai nimic.

Si tu zici ca nu am contribuit cu nimic (by the way, te repeti si devii plictisitor). Aceste cuvinte ne doare...

Dar e in regula, ieri nu stiai nimic de Preventel, azi zici ca acel cuvant nu exista. Pe cat facem pariu ca o sa fie si in DEX curand?

Edited by FreeThinker, 19 December 2018 - 23:21.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate