Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cum sa imi fac vocea sa sune mai bine?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
alex05ok

alex05ok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 08.11.2007
Buna seara!

La telefon sau cand inregistrez vocea mea suna mai groasa, infundata.
Vreau un program si procedurile necesare ca sa imi fac vocea sa sune mai bine cand inregistrez.

Am facut o inregistrare ca sa puteti sa va dati cu parerea: https://drive.google...LUH?usp=sharing
Inregistrez cu un microfon Behringer C-1U, cu programul Camtasia 9 in 192 Kbps.

Multumesc!

Edited by alex05ok, 18 December 2018 - 18:33.


#2
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008

View Postalex05ok, on 18 decembrie 2018 - 18:28, said:

Buna seara!

La telefon sau cand inregistrez vocea mea suna mai groasa, infundata.
Vreau un program si procedurile necesare ca sa imi fac vocea sa sune mai bine cand inregistrez.

Am facut o inregistrare ca sa puteti sa va dati cu parerea: https://drive.google...LUH?usp=sharing
Inregistrez cu un microfon Behringer C-1U, cu programul Camtasia 9 in 192 Kbps.

Multumesc!
Daca te referi la inregistrare pentru podcast sau ceva asemanator tine de post procesare si poti face asta foarte bine cu Adobe Audition si ceva filtre iZotope.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Cauta un microfon adaptat pentru banda de frecvente a vocii tale. Poate sa nu fie Behringer, dar vezi caracteristica de raspuns in frecventa.

Edited by myshyk, 18 December 2018 - 19:00.


#4
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Mai redu din bass.

#5
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
@initiator: stiai ca cei din jurul tau aud vocea ta diferit de cum o auzi tu din cauza rezonantei cutiei craniene?

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostEMotanuIO, on 18 decembrie 2018 - 19:32, said:

@initiator: stiai ca cei din jurul tau aud vocea ta diferit de cum o auzi tu din cauza rezonantei cutiei craniene?
Si-n boxe?Posted Image Posted Image Posted Image  Ca despre asta se vorbeste: microfon, statie, boxe,.....Posted Image

Edited by myshyk, 18 December 2018 - 20:13.


#7
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
In mod normal ne auzim propria voce cand vorbim mai groasa de cat este in realitate, datorita felului in care rezoneaza in craniu. Multe persoane cand se aud apoi inregistrate, se ingrozesc de ce aud, pentru ca le suna vocea mai inalta, mai nazala.

#8
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

View PostEMotanuIO, on 18 decembrie 2018 - 19:32, said:

@initiator: stiai ca cei din jurul tau aud vocea ta diferit de cum o auzi tu din cauza rezonantei cutiei craniene?

View Postmyshyk, on 18 decembrie 2018 - 20:13, said:

Si-n boxe?Posted Image Posted Image Posted Image  Ca despre asta se vorbeste: microfon, statie, boxe,.....Posted Image

View PostPopaXXX, on 18 decembrie 2018 - 20:25, said:

In mod normal ne auzim propria voce cand vorbim mai groasa de cat este in realitate, datorita felului in care rezoneaza in craniu. Multe persoane cand se aud apoi inregistrate, se ingrozesc de ce aud, pentru ca le suna vocea mai inalta, mai nazala.
Despre asta vorbeam si eu si PopaXXX.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate