Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Bagaj de cala deteriorat blue air!

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Eu nu am vazut nici o banda rulanta, pur si simplu le arunca din avion in acea masina de carat bagaje, i-am vazut dupa ce am aterizat, diferenta de inaltime nu e foarte mare insa e de ajuns la un bagaj de 30kg sa se deterioreze. Si nu sunt decat doi maxim trei oameni care le manipuleaza, unul in cala avionului care le arunca , unul in masina care le aseaza si soferul masinii care sta si asteapta.

#38
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
Am primit si eu pe mail "Va informam ca dosarul de despagubire este complet,urmand sa fie trimis catre departamnetul plati Blue Air.Plata va fi efectuata in 60 de zile."
Au trecut cele 60 zile si nu am primit nici un ban.
Le-am scris nu au raspuns.
I-am sunat si mi-au zis ca o sa primesc raspuns in 30-60 zile (au si tarif la nr de telefon: 0,62€centi/minut - deci fac tot posibilul sa te determine sa renunti).

Deci am stat 60 zile ca sa mai stau inca 30-60 zile pana sa primesc raspuns de la ei de ce nu mi-am primit banii la timp
O sa fac reclamatie la ANPC; cred ca imi pierd vremea cu Blue Air.

#39
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Din pacate nu comunica prea bine si sa-i suni la numar cu tarif ridicat doar ca sa vorbestj cu ei e complet aiurea. Fa reclamatie la ANPC si in 30 de zile ai banii garantat. Probabil nu exista nici o amenda la astfel de cazuri de isi permit sa se comporte asa. Daca le-ar tranti ANAF cate o amenda de vreo 10.000lei sa vezi atunci ce comunicativi ar fi.
Cu toate astea prefer blue air decat wizz, pe astia nu-i intrece nimeni in belele :)

#40
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

View Postmaladetz, on 02 octombrie 2019 - 08:14, said:

Din pacate nu comunica prea bine si sa-i suni la numar cu tarif ridicat doar ca sa vorbestj cu ei e complet aiurea. Fa reclamatie la ANPC si in 30 de zile ai banii garantat. Probabil nu exista nici o amenda la astfel de cazuri de isi permit sa se comporte asa. Daca le-ar tranti ANAF cate o amenda de vreo 10.000lei sa vezi atunci ce comunicativi ar fi.
Cu toate astea prefer blue air decat wizz, pe astia nu-i intrece nimeni in belele Posted Image

Au trecut 30 zile si nu am primit nici un raspuns de la ANPC. Cand sun la ANPC zice ca sa sun la comisariatul de la Bucuresti. Acolo sun, intra un robot si e imposibil sa intri in legatura cu cineva. Sincer nu cred ca se va mai rezolva problema asta. Credeam ca ANPC sunt mai seriosi.

#41
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Eu doar am completat fornularul pe site-ul, am declarat exact ce s-a întâmplat, am atasat dovezile si convorbirile cu cei de la blue air.
Iar dupa 30 zile cei de la ANPC mi-au trimis mail ca blue air mi-au virat banii. Poate nu ai ales formularul care trebuie ... Ai primit mail de confirmare de la ANPC dupa ce ai completat formularul?

#42
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

View Postmaladetz, on 06 noiembrie 2019 - 15:36, said:

Eu doar am completat fornularul pe site-ul, am declarat exact ce s-a întâmplat, am atasat dovezile si convorbirile cu cei de la blue air.
Iar dupa 30 zile cei de la ANPC mi-au trimis mail ca blue air mi-au virat banii. Poate nu ai ales formularul care trebuie ... Ai primit mail de confirmare de la ANPC dupa ce ai completat formularul?
Pe mail nu am primit niciodata nimic de la ANPC. Reclamatia am competat-o aici: http://reclamatii.an...eclamatie.aspx. Dupa ce am completat reclamatia am primit un mesaj in browser cu numarul reclamatiei si ca sa astept un raspuns de la ei pe mail. Dar repet, pe mail nu am primit nimic de la ANPC niciodata. Am gresit cu ceva?

#43
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Trebuia sa primesti mail de confirmare dar daca ai numarul de inregistrare suna-i si intreaba ce se intampla cu sesizarea ta.

#44
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

View Postmaladetz, on 07 noiembrie 2019 - 08:32, said:

Trebuia sa primesti mail de confirmare dar daca ai numarul de inregistrare suna-i si intreaba ce se intampla cu sesizarea ta.
Cu greu am reusit sa dau la telefon de ANPC Bucuresti. Au trecut 45 zile, cat ar fi termenul legal pentru ANPC sa rezolve o reclamatie, si, desi nu am primit nici un mail de la aNPC, chiar ieri am primit banii de la Blue Air. Ma bucur ca s-a rezolvat pana la urma.

#45
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
30 de zile e termenul ANPC, probabil o fi fost vreo eroare cu sesizarea ta dar poti fi sigur ca ANPC le-a facut o vizita celor de la blue air ca altfel nu iti vedeai banii :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate