Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Programul RABLA la Electrocasnice

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#37
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
La cele A++ sigur au crescut preturile, dar pe mine ma incanta ca imi cara rabla din apartament, ca are fo 100 kg  Sper sa nu am surprize sa vina doar un curier, cum am mai patit,

#38
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008

 maistoru, on 21 decembrie 2018 - 13:59, said:


Dupa cum era de asteptat, noi cei care am facut inregistrarea pe "eroare de sistem" nu suntem in acea lista.
Deci e numai pentru jmecheri. Asta una la mana.

 the_northpole, on 21 decembrie 2018 - 15:49, said:

de ce au valabilitate atat de scurta?nici macar o luna. nu, 2 saptamaniPosted Image

Pentru ca sa vanda emag-ul ce a ramas pe stoc de la prosteala de asa-zis black friday. La altii nu sunt valabile voucherele, deci e un aranjament la nivel de furnizori acceptati in program, probabil contra unui parandarat...
Doi la mana.


 rosix, on 21 decembrie 2018 - 23:35, said:

Da-i romanului ceva moka si se va calca in picioare, fara sa observe ca au crescut preturile astfel incat sa se aleaga cu praful de pe toba din voucherele alea.

Corect, trei la mana, preturile au crescut in ultimile 4 luni ca sa justifice comisioanele...QED pt 2.

Si la final am renuntat la porcariile de combine frigorifice A++++++++....care din feedback-ul (foarte util de multi utilizatori) nu tin mancarea mai mult de 2-3 zile fara a o strica. De la atata economie nu mai fac nici frig in interior, deci pe la 8-10 grade normal ca se dezvolta colonii intregi de bacterii.

Pastram Arctic-urile adevarate din generatia de aur, anii 70-80 si mai mergem cu ele inca 40 de ani inainte.
Adio prosteala de ecologie.

#39
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 05.03.2006
Pentru cei interesati (nu pentru cei care chibiteaza de pe margine), dar poate deja ati aflat, comenzile utilizand vouchere se fac exclusiv in magazinele fizice (un inconvenient mare intrucat magazinul cu cel mai mic pret nu are intotdeauna punct de lucru in orasul tau) fiindca se semneza un contract intre tine si Agentia de Mediu care a emis voucherele. Romanii nu se dezmint in incurajarea birocratiei.

Edited by paul_bh, 24 December 2018 - 15:35.


#40
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Nu e adevarat, se pot face si pe net, eu am luat de la Emag si imi aduce curieru si frigideru si contractele de la Ministerul de Mediu. So ...

#41
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
La Altex / Media Galaxy se vand zeci de produse zilnic cu voucher. Atentie ca produsele clasa A+++ sunt mult mai scumpe decat cele A++, gen 3000 ron fata de 1500-1600 ron cele cotate la o clasa inferioara, iar diferenta in practica e aproape nulă. Deci nu va bucurati la 100 ron dati in plus de un voucher clasa A+++, ca platiti cu cel putin 1.000 ron mai mult degeaba pe clasa asta.

Edited by danutlupu, 25 December 2018 - 15:33.


#42
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Marea majoritate se plang ca masinile de spalat rufe A++++++++++ nu spala asa bine ca cele mai vechi, si de multe ori cantitatea de apa e insuficienta pt o spalare sanatoasa.

#43
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 05.03.2006

 CoBr4, on 25 decembrie 2018 - 13:00, said:

Nu e adevarat, se pot face si pe net, eu am luat de la Emag si imi aduce curieru si frigideru si contractele de la Ministerul de Mediu. So ...
Se poate la Emag pentru ca au curieratul lor nu tert.
Nu-i chiar asa cu produsele A+++, nu cred ca gasesti tehnologie inverter la pretul de 1000 lei. Se platesc tehnologiile, brandul, etc. multe lucruri care influenteaza preturile.

Edited by paul_bh, 26 December 2018 - 18:52.


#44
gry2000

gry2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 16.02.2008
Desi nu e ontopic, tehnologia inverter nu aduce economie semnificativa de energie si randamanetul sistemului este sub unul fara variatie de turatie. Un sistem frigorific are cel mai bun randament la puterea maxima proiectata.

#45
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003
Programul ca idee e bun dar ce a iesit e de tot rasul.
1. Cupoanele sunt valabile 15 zile si s-au dat cam 60000. Pai daca sa zicem ca in Bucuresti sunt date un sfert adica 15000,
cam cate tiruri ar trebui sa vina sa isi ia toata lumea electrocasnice? Doar vreo 300 sau vreo 10 garnituri de tren. In 15 zile?
De Craciun+Revelion? Hmm.

2. Sunt valabile doar in magazine fizice(exceptie Emag). Pai ce se intampla? Lumea da buzna in magazine si acolo cand in sfarsit gasesti
modelul, surpriza, produse desigilate, expuse de cand lumea, prafuite, lovite, flencanite de colo colo sa nu mai zic ca accesorille sunt la liber.
Cine se baga?  

3. Mai stiti ofertele de BF cand o masina de 1300 era listata la 2000 si taiat 500 lei la pret si vanduta cu 1500?
Ei, acu cu programul Rabla, pretul e curat 2000 lei, nu mai e taiat, sau taie 200 lei, dar se aplica si voucherul de 300 lei.
Grabiti-va oameni buni ca expira cupoanele!

#46
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
are cineva un voucher de frigider A++? Eu am un voucher de frigider A+++ dar m-am decis pt un frigider A++ si vad ca nu se pot folosi de la 3plus la 2plus :((

#47
experience1

experience1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.01.2019
Pfff...am primit si voucherul dupa cateva zile dar nici nu pot sa-l folosesc.
Sunt 3 Magazine mari (Emag, Altex, Flanco) in care poti cumpara electrocasnice mari din cele 16 oficiale, restul 13 nici nu se vinde asa ceva numai mobila si prostii.
Pe Altex la inceputul campaniei se putea cumpara si online, apoi au scos poza de pe siteul lor, acuma numai in magazin.
La Flanco si la eMag preturile frigiderelor si a masinilor de spalat sunt crescute asa ca nu are sens sa-l folosesti voucherul, il iei de la un alt magazin aproape mai ieftin, fara voucher, si nici nu au aproape nimic pe stoc.
Mare prostie...
Nu inteleg guvernul de ce nu controloeaza si preturile in magazinele magazinelor inainte SI dupa campanie, si nu inteleg magazinele de ce nu sunt preparate daca se particip la asa ceva?!

#48
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

 gry2000, on 27 decembrie 2018 - 19:11, said:

Desi nu e ontopic, tehnologia inverter nu aduce economie semnificativa de energie si randamanetul sistemului este sub unul fara variatie de turatie. Un sistem frigorific are cel mai bun randament la puterea maxima proiectata.
Aici te contrazic, am observat imediat diferenta in randament (consum mai mic) si calitatea racirii superioara la un inverter Samsung fata de combina Gorenje la aceleasi dimensiuni.

Edited by andreic, 03 January 2019 - 04:27.


#49
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 08.12.2001
Am avut si eu un voucher pentru masina de spalat rufe, ochisem un LG cu DD dar era doar la Flanco si online. In magazin nu il puteau aduce, iar daca vream sa folosesc voucher-ul se putea doar in magazin. Pacat.

#50
andreid2010

andreid2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.08.2012
http://www.profit.ro...atorii-18975077

oare se aplica si la voucherele pentru electrocasnice?

#51
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010
Acum s-a dat startul, editia 2019

"Solicitarea dumneavoastră a fost înregistrată
Sesiunea: Rabla electrocasnice 2019
Cererea introdusa de dvs. are codul:"

#52
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Ati vazut regulamentul? Au schimbat cateva informatii pe care le-au propagat pana ieri despre televizoare.
Se dau 200 lei pentru categoriile A si A+ (nu doar A, cum au transmis)
si 400 (nu 500, cum au promis) doar pentru A++ si A+++ (categorii din care fac parte foarte putine tv-uri, si alea de o calitate indoielnica).

Edited by carlo7, 24 May 2019 - 09:46.


#53
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 01.02.2008
@carlo7 am observat si eu asta... si din ce am cautat, nu stiu daca e vreun televizor A++ si A+++. De exemplu pe eMag apare un televizor Samsung cum ca ar fi A++. L-am cautat pe alte site-uri (inclusiv site-ul oficial) si acolo scrie ca e clasa A, nici macar A+. Mda, suna prea bine ca sa fie adevarat se pare (cu 500 pentru A+).

Edited by Lord_Silver, 24 May 2019 - 10:00.


#54
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
informatii despre program:
https://afm.ro/main/...asnice-2019.pdf

firme validate:
https://afm.ro/main/...uncte_lucru.pdf

formular inscriere:
https://solicitant.a.../pf/InscrierePF

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate