Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Telefon sau tableta second-hand.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Va rog să mă ajutați. Îmi trebuie o tableta pentru o fata. Bugetul este de 300ron dar daca găsim ceva mai ieftin și bun e ok. Fosta tableta pe care a pierdut o era un Lenovo a5500, asta ca idee de orientare. De Lenovo am fost mulțumit dar se poate și alta marca. De android tot la fel. Ram, cred că 1Gb e suficient.

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Poti cumpara si unul nou pentru 300 Lei,cauta online in magazinele mari ca sunt reduceri.

#3
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
O să-ți dea cu ea în cap dacă va avea 1GB RAM ;)
Cauta un telefon mai bine, cu minim 2GB RAM sau cu 1GB RAM dar sa aibă Android GO. Nou, nu sh.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 FreemanG1, on 18 decembrie 2018 - 08:02, said:

Poti cumpara si unul nou pentru 300 Lei,cauta online in magazinele mari ca sunt reduceri.
Poate pe aliexpress sau alt magazin chinezesc. Din tara nu gaseste altceva in afara de Allview sau marci chinezesti semi-noname (Leagoo, Bluboo, etc.) care au in cel mai fericit caz 2Gb ram si un procesor vai si-amar de el.

Iar de pe olx poate gasi la ~300 de lei un iPad Mini gen1 sau iPhone 5/5s/5c, care va merge mult mai bine decat orice olviu nou-nout.

Edited by Hider141, 18 December 2018 - 08:47.


#5
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010
Va multumesc de raspunsuri si ii multumesc lui Google pentru Find My Device. Am recuperat tableta fetei. Parca ar fi venit Mos Craciun mai devreme.
Topicul poate ramane ca informatii pentru altii ce vor un cadou ieftin de sarbatori.Posted Image

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 titilev, on 18 decembrie 2018 - 07:25, said:

Va rog să mă ajutați. Îmi trebuie o tableta pentru o fata. Bugetul este de 300ron dar daca găsim ceva mai ieftin și bun e ok. Fosta tableta pe care a pierdut o era un Lenovo a5500, asta ca idee de orientare. De Lenovo am fost mulțumit dar se poate și alta marca. De android tot la fel. Ram, cred că 1Gb e suficient.

Asta, fara 3G
https://m.emag.ro/ta...rch-Action=view

si asta cu 3G
https://m.emag.ro/ta...rch-Action=view

Sunt tablete slabute, cu memorie putina, potrivite cu bugetul pe care il ai... Daca vrei ceva mai bun, pune un ban deoparte.

Edited by rosix, 18 December 2018 - 09:31.


#7
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
este o chestiune de vedere ! ...
o tableta nefiind altceva decat un smart-phone de mari dimnsiuni !

#8
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
Huawei media pad T3 de 8 inch , gasesti cu 3G pe olx pana in 400 lei , noua, garantie - am luat tot asa de aproape jumatate de an , merge superb , are 2 giga ram si autonomie mare . Atentie : nu de 7 inch ! are display slab si doar 1 giga ram . Mai exista varianta 10 inch , acelasi hardware ca si 8 inch doar display mai mare .

Edited by ldpe, 18 December 2018 - 10:36.


#9
DdorinN

DdorinN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 15.05.2007
Sunt curios unde ai găsit tableta pierdută !? :D

#10
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010

 DdorinN, on 18 decembrie 2018 - 14:06, said:

Sunt curios unde ai găsit tableta pierdută !? Posted Image
Era cazuta intre scaunele de la masina in asa fel ca nu se vedea. Prima data am sunat-o pe mess si mi sa parut suspect ca suna. Logica spunea ca e conectata la net si singurul loc in care puteam sa caut era masina sau langa masina in zapada de afara. De aici si pina la find my device nu a mai fost decat un pas.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate