Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 

Lukoil Card Club

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Da, stiu combustibilul de la LukOil e naspa, are apa etc.
Sunt patit, de aceea nu mai alimentez de la LukOil sortimentele ieftine de combustibil.
Pe de alta parte, consider ca toti abuzeaza de reclama si este mult prea mare diferenta de pret intre carburantii premium si cei regular, mai ales la motorina, unde toti (exceptanad Rompetrol) au cifra cetanica 51 la toate sortimentele.

Ideea este alta: in Weekend au carburantul premium la pretul celui normal, daca ai la ei card!

Cardul nu costa nimic, beneficiezi de puncte ce pot fi folosite la alimentare si in weekend ai pretul normal la carburantii premium!

Go for it!

Folosesc motorina si benzina "premium" de la ei de cca 2 ani si inca nu au fost probleme!

Attached File  1.jpeg   89.94K   51 downloads Attached File  2.jpeg   109.43K   49 downloads

Daca cineva intelege diferentele (exceptand fundalul colorat), sa imi zica si mie.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Mie mi-au schimbat de curand cardul.
Uitasem de puncte, avea de cca 300 lei.

Noul card trebuie activat in 45 de zile pe site-ul LuckOil.
http://lukoil.ro/ro/...ts/Loyaltycards

In interfata poti vedea cat ai alimentat.

#3
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
are apa :) rad de crap ,prostime multa

#4
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008
Cum ai ajuns la concluzia asta,povestestene si noua!

#5
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

 vio1971, on 17 decembrie 2018 - 21:16, said:

are apa Posted Image rad de crap ,prostime multa

Hai ca nu e chiar din basme:
https://evz.ro/la-o-...a-drumului.html

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003
Neglijenta angajatilor.

 Courage, on 17 decembrie 2018 - 21:02, said:

Folosesc motorina si benzina "premium" de la ei de cca 2 ani si inca nu au fost probleme!
E demult promotia de weekend si e faina insa daca nu ai masina euro5 in sus nu e necesar un combustibil prea sofisticat caci nu ajuta.

 Adm, on 17 decembrie 2018 - 21:05, said:

Noul card trebuie activat in 45 de zile pe site-ul LuckOil.
Il activeaza la casierie direct daca cumperi si pune puncte pe el. Cele vechi se transfera insa numai cand se face o tranzactie.

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca te referi la motorina de la Rompetrol ca are doua cifre octanice (51 si 55), da, ai dreptate.

Din pacate, Luk m-a pierdut de client (ma rog, firma la care lucrez acum are contract cu Rompetrol), dar oricum alimentam de la ei (am in drum benzinarii TSV, Luk si Rompetrol, toate cu GPL) si gazul (dar parca asi benzina) sunt superioare celor de la Luk. Cu acelasi plin de gaz, fac aproximativ 10-15km in plus fata de Luk. Nu stiu daca au pus gaz de 81, cat e minimul sau nu, dar parca e mai slab.

#8
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008

 pompilik, on 17 decembrie 2018 - 22:09, said:

Cum ai ajuns la concluzia asta,povesteste-ne si noua!


#9
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Alimentez la Golful nevetse-mii 1.2 automata din cand in cand la Luk cand au promotia in weekend (e de peste un an asa). Absolut nici o diferenta la rulaj. Bagi OMV sau Petrom de aia scumpa si ai alta masina sub fund.

#10
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 15.04.2010
N-are cum sa nu se simta, in special la 1.2...rupe norii

#11
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Se simte colegu, tocmai pentru ca e o rasnita de motor cu turbo pe caroserie grea. Asa cand ai de la 200 de cai in sus trebuie sa mergi prea tare ca sa simti diferenta pe cand atunci cand abia faci suta in 10 secunde imediat iti dai seama cand motorul face mai mult zgomot decat acceleratie :)

#12
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
am pus si eu benzina de 98 la rasnita de fiesta cand aveau promotia si nu am observat nici o diferenta.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003
E normal... are aceeasi densitate de energie pana la urma (33-34 MJ/litru), octanica mai mare inseamna adaos de antidetionant pentru un control mai bun al arderii. Motoarele proiectate pentru octanica mare au tendinta sa detoneze prematur benzine cu octanica mica, dar daca motorul e unu normal sau mai vechi facut pentru 95 practic nu va detona prematur nicicum indiferent de benzina, energia e aceeasi cum ziceam deci forta in piston aceeasi.

Edited by andreic, 19 December 2018 - 18:11.


#14
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Smecheria e turbo, compresia statica la motoarele turbo e mica default dar creste cu presiunea de supraalimentare de aia tuningul agresiv la motoare turbo e facut pe benzina de 100 iar pe masinile de curse ai cifra si mai mare. Nu cunosc destule despre motoarele 1.2 tsi cum are nevasta dar va spun sigur ca atunci cand o conduc si baga benzina ieftina imi dau seama direct ca s-a calicit la 15 lei la un plin si daca e langa mine imi confirma imediat :)

#15
Fujitsu

Fujitsu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 06.08.2006
La un motor benzina euro 3 are vreo relevanta combustibilul superior ? (LUKOIL 98, Petrom 99 sau OMV 100)

#16
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
De pe Facebook-ul Lukoil : ,, Cere în benzinăriile LUKOIL cardul de loialitate, activează-l până pe 31 octombrie 2019 și primești cadou 50 de puncte. Utilizându-l la fiecare tranzacție, vei primi puncte pe care să le consumi pe carburant și vei beneficia de toate campaniile noastre ! '' E de prin aprilie campania . Detalii pe http://lukoil.ro/ro/...ts/Loyaltycards .

Edited by Vlad_22, 29 September 2019 - 22:02.


#17
Day17

Day17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 23.06.2015
Se pare ca au inlocuit oferta (cel putin in Craiova)
Benzina premium este acum 100 nu 98, dar in weekend nu mai este la pret de 95. In schimb ai reducere de 0.5 lei pe litru.

#18
ivalii

ivalii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 15.08.2016
S-a terminat cu reducerile la Lukoil, doar strangi puncte echivalent cu o reducere de 0,5% adica iti da 300ml la un plin

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate