Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Emotii traseu auto

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Va salut, nu ma gandeam ca vreodata voi face un asemenea topic... Prima oara cand am dat traseul a fost acum vreo 3 luni cred. Astazi am picat pentru a 3-a oara. Nu imi pot stapani emotiile cand sunt cu politistul, ma pierd, nu ma pot concentra pe ce am de facut. Cand sunt cu instructorul, totul bine si frumos... Sunt dezamagit de mine dar trebuie sa reusesc ca doar ai fost altii si mai rau. As vrea sa ma ajutati cu ceva sfaturi si daca ati putea sa imi spuneti si de cate ori ati dat ca sa dobanditi permisul. Astept orice sfat in legatura cu emotiile, cum as putea scapa de ele, ma astept si la critici. :)

Edited by Andrei2221, 17 December 2018 - 18:32.


#2
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
eu te critic pentru că inca nu ti ai dat seama de ce cazi. din ce localitate esti?

#3
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View Postsilesax, on 17 decembrie 2018 - 18:34, said:

eu te critic pentru că inca nu ti ai dat seama de ce cazi. din ce localitate esti?
Sunt din Bucuresti. Ba da, stiu de ce pic, tocmai ce am spus,  nu ma simt bine cu politistul langa mine, am emotii si ma pierd, nu ma pot concentra si devin neatent.

#4
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
deci trebuie să invingi teama de politist. roaga instructorul sa se imbrace in politist cand faci ore de conducere.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
@Andrei2221
as spune ca un pahar mare de votca ajuta, dar din pacate nu e voie sa conduci daca ai consumat acool.

ala nu e politist ci un angajat al primariei.

e acolo ca sa te ajute, daca vrei permisul si il meriti, ti-l da cu cea mai mare placere.

ia gandeste-te ce se va intamplaca cand mergi cu 140km/h si vezi un echipaj de potilie? te pierzi si faci accident si in cazul cel mai fericit ii bagi in spital pe toti cei din masina, iar cazl cel mai nasol la morga +  pe cei cei din inca 2-3 masini.

Edited by arg, 17 December 2018 - 18:49.


#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Spune-i instructorului sa-si cumpere un costum de politai.   Sau cumpara-i tu unul.

View PostAndrei2221, on 17 decembrie 2018 - 18:37, said:

Sunt din Bucuresti. Ba da, stiu de ce pic, tocmai ce am spus,  nu ma simt bine cu politistul langa mine, am emotii si ma pierd, nu ma pot concentra si devin neatent.
Spune-i sa treaca in spate.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ti-l imaginezi pe politist pe buda ... si constipat eventual

Edited by MembruAnonim, 17 December 2018 - 18:47.


#8
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
sau il imbraci pe gabor in craciunita, sa vezi ce iti arati abilitatile pe urma, vremea e perfecta pt niste drifturi asa de impresionare

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Stai relax, pana la urma darea examenului va deveni o rutina, si atunci si emotiile vor dispărea.

#10
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View Postslai, on 17 decembrie 2018 - 18:49, said:

Stai relax, pana la urma darea examenului va deveni o rutina, si atunci si emotiile vor dispărea.
bani si timp sa fie....

#11
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
eu cred ca nu politistul e cauza, ci tu...
nu te judec, ci te incurajez, din Bucuresti sunt si eu si am dat de 3 ori examenul, de 3 ori cu acelasi politist si a treia oara nu a reusit sa ma mai pice.
ideea in sine este sa iti doresti cu adevarat...sa te otivezi singur...vreau permisul pt ca vreau sa imi demonstrez mie ca pot
piedici de la politist o sa ai. fii propriul tau concurent :). bafta

#12
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Solutia este la tine! Emotiile nu au ce cauta la volan. Gindeste-te ca ai primit permis de conducere si intinlesti un echipaj de politie. Ce faci atunci? Devii pericol pentru restul participantilor la trafic.

#13
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 25.10.2007
Daca esti emotiv poti lua un calmant usor inainte de traseu.. de exemplu Emocalm. Testeaza-l inainte sa nu iti provoace efecte adverse...

#14
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
eu iti recomand sa bagi o tarie mica inainte de examen: un whisky sau daca e prea scump, merge si o votca mica.
in felul acesta iti trec toate emotiile.
plus ca nici n-are ce permis sa iti ia, ca oricum n-ai permis.

#15
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011

View Postrex, on 17 decembrie 2018 - 18:57, said:

eu iti recomand sa bagi o tarie mica inainte de examen: un whisky sau daca e prea scump, merge si o votca mica.
in felul acesta iti trec toate emotiile.
plus ca nici n-are ce permis sa iti ia, ca oricum n-ai permis.
De ce una mica?Mai bine sa vina ca tipu asta,ca o viata are,nu?

#16
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

View Postrex, on 17 decembrie 2018 - 18:57, said:

... plus ca nici n-are ce permis sa iti ia, ca oricum n-ai permis.

Fereasca...Pe principiul asta s-ar duce toti beti la proba de oras ca doar au emotii, ceva normal pentru un incepator.

@initiator: incearca sa te concentrezi pe ce vezi in fata, nu la cei de langa tine. Il asculti, ii asculti indicatiile si incerci sa faci totul cat mai bine, pentru tine in primul rand... Nici examinatorii aia nu-s mancatori de oameni, nici proba nu dureaza o zi.

Edited by Darkman48, 17 December 2018 - 19:02.


#17
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
eu zic ca instructorul e de vina, i-a transmis o teama fata de politie.

#18
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAndrei2221, on 17 decembrie 2018 - 18:28, said:

Astept orice sfat in legatura cu emotiile, cum as putea scapa de ele, ma astept si la critici. Posted Image
Eu nu te critic, dar am asa o furie pe politisti incat orice sentiment de emotie e inlocuit instant cu unul de furie. Gandeste-te ca lepadaturile astea stau inchisi in sedii si joaca septica pe banii tai in timp ce criminalii fug cu cutitul dupa tine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate