Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Petitie Digisport 5HD si Digisport 6HD

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017

View Postbossake, on 17 decembrie 2018 - 18:04, said:

tu cred ca traiesti pe alta lume. meciurile in special cele de liga1 au super audiente. chiar si cele neinteresante tot fac audiente mai mari decat meciurile externe (campionatul spaniei, frantei etc). singurele evenimente care se bat cu meciurile de liga1 sunt cele din champions league

crezi ca de nebuni drepturile tv pe liga1 se dau de vreo 10 ani pe ~25-30 de milioane euro anual?

Esti real ?
In Romania se recupereaza banii din timpul de emisie vandut pentru reclame
Una gasita pe net in 0,001 secunde
https://www.tolo.ro/...edie-a-ligii-1/

Ca fapt divers - sunt meciuri in "marea" liga 1 care nu ajung nici macar la 1% audienta

Nu mai incerca sa dregi busuiocul
Aprox. 95% din Romania nu are nici o treaba cu fotbalul - nici fotbalul cu ei

#20
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Cică din "18 milioane de potențiali privitori". El a raportat audientele la toată populația României, de parca fiecare roman, chiar dacă e sugar de câteva luni, copil de 10 ani sau bătrân de 70 are un televizor la care sa se uite. Oricum nu știu de unde a luat el cifrele alea. Dacă ne uitam pe audientele tv, majoritatea meciurilor mai interesante din Liga 1 aduna peste 500k de privitori, cam cât meciurile CM din vara acestui an. Un derby Steaua Dinamo aduna în fata TV-ului cam 1.500.000 de romani, cam cât meciurile europene sau semifinalele/finala CM. Cam astea sunt cifrele, și nu cred ca sunt chiar asa de rele, având în vedere ca din aia 18 milioane de români, cam 50% sunt femei care nu au treaba cu fotbalul, apoi vin și copiii de sub 10 ani care clar nu se uita la fotbal,plus ceilalti care au alte gusturi.

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postbossake, on 17 decembrie 2018 - 18:04, said:

tu cred ca traiesti pe alta lume. meciurile in special cele de liga1 au super audiente. chiar si cele neinteresante tot fac audiente mai mari decat meciurile externe (campionatul spaniei, frantei etc). singurele evenimente care se bat cu meciurile de liga1 sunt cele din champions league

crezi ca de nebuni drepturile tv pe liga1 se dau de vreo 10 ani pe ~25-30 de milioane euro anual?
Meciurile nu sint cine stie ce, dar urmaresc emisiunile de analiza. Pe vremuri era si mai fain, cand intrau in direct reprezentanti ai cluburilor si se porceau intre ei. :D

#22
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 17 decembrie 2018 - 22:42, said:

(...) cand intrau in direct reprezentanti ai cluburilor si se porceau intre ei. Posted Image
Mda, pîine și circ, oare de ce nu mă miră?Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate