Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Petitie Digisport 5HD si Digisport 6HD

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Am vrea sa lansez un poll referitor la introducerea atat  de necesara a canalelor Digisport 5 HD si Digisport 6 HD (macar Digisport 5 HD) de catre Digisport pentru a descongestiona acoperirea evenimentelor pentru care au drepturi intr-un mod cat mai corect de catre canalele de sport ale RCS-RDS S.A.



De asemenea as vrea sa adaug cateva intrebari privind reintroducerea competiilor fotbalistice din America de Sud si Centrala la Digisport: Copa Libertadores, Copa Sudamericana, Brazil Serie A (Brasileiro), Liga MX (cel mai bogat si mai urmarit campionat din continentele americane, foarte spectaculos). In opinia mea aceste campionate nici macar nu au nevoie de comentatori angajati de catre Digisport, prealuarea feed-urilor cu tot cu comentariile de la fata locului fiind de ajuns. Costurile acestor competitii din punct de vedere economic este extrem de mic, nu stiu motivele pentru care nu se mai transmite nimic din zona aceea in Romania.

Edited by serpiko33, 17 December 2018 - 15:45.


#2
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
da. Care-i intrebarea?

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 serpiko33, on 17 decembrie 2018 - 15:43, said:

Am vrea sa lansez un poll referitor la introducerea atat  de necesara a canalelor Digisport 5 HD si Digisport 6 HD (macar Digisport 5 HD) de catre Digisport pentru a descongestiona acoperirea evenimentelor pentru care au drepturi intr-un mod cat mai corect de catre canalele de sport ale RCS-RDS S.A.

Ce te face sa crezi ca exista interes sa difuzeze continut in plus? De unde stii ca "aceste transmisiuni costa extrem de putin"  ??
Ai ramas prizonier pe vremea cand consumatorul era rege, sau ce ?

Edited by rosix, 17 December 2018 - 15:52.


#4
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Eu vreau și Digisport 7 HD, să mă uit câte o zi din săptămână la fiecare. Aaa, și mai vreau Digi2 4K, pentru week-end. ;)

#5
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
probabil ca nu renteaza din cauza interesului scazut, in plus orele de difuzare in direct ar fi in creierii noptii
Europsport transmite liga nordamericana MLS si e pe la ore d-astea 0, 1, noaptea
deci daca ar vrea ar putea transmite pe cele 4 canale existente, noaptea sunt in general reluari

#6
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
Sa le introduca, sa puna toate canalele de sport intr-un pachet optional si sa scada costul abonamentului de baza.

#7
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 ursamajor, on 17 decembrie 2018 - 15:52, said:

Eu vreau și Digisport 7 HD, să mă uit câte o zi din săptămână la fiecare. Aaa, și mai vreau Digi2 4K, pentru week-end. Posted Image

te-am luat, eu vreau Digi 8K, ca deja 4K-ul s-a rasuflat. bine, as vrea si niscaiva virtual
reality, sa-l vad pe Teszari in tanga si cu urechi de ren prajind cartofi, da' am zis sa nu
fiu exagerat de pretentios. aaa... si vreau si IPTV prin LoRaWAN. Posted Image

LE: in rest...da, nu. hai cu petitiile onlain, tinerii frumosi si liberi. nu stiu cine "am vrea", dar
siguuur intereseaza pe cineva chestia asta, doar sunt de maxim interes si importanta. sau nu?

Edited by dygey, 17 December 2018 - 16:09.


#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Fotbalul e mort in Romania
Al nostru are audiente soc de 1.1%, 1.2%
Ala international sta ceva mai bine - 1.5%, 1.7%
Pentru cifrele astea, si gratis este prea scumpa transmisia

Cei cativa cocalari suporteri care pretind ca se uita, sunt interesati in marea majoritate doar de pariuri

#9
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

Quote

Petitie Digisport 5HD si Digisport 6HD
La cît de multă bază pune RCS-u' pe petițiile online, îți urez succes!Posted Image

P.S. Să ne aducem aminte de petițiile Discovery...Posted Image
P.P.S. Serios acum, e o mică-mare diferență între ce ne dorim noi, consumatorii, și ce poate oferi provider-ul. Acolo se pun la bătaie niște calcule, să nu uităm că noile canale ar pleca din start cu minus la capitolul venituri. În plus, audiența oricărui nou canal va lua din audiența altor canale, na drace, cum împaci și capra și varza...?
P.P.P.S. Nu comparăm Digi cu Sky, BeIn sau alte nume mari, astea merg pe pay-TV (ceea ce la noi nu se poate aplica, din pricina condițiilor socio-economice) și pe publicitate infinit mai scumpă. Unii dintre noi pot (și vor) pachete separate, cu plus-valoare din punct de vedere al conținutului, dar majoritatea nu (vezi mai sus, colegul care vrea ieftinirea bazei!). Deci, despre ce vorbim?

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Ce sa ne mai ascundem dupa deget.
Nu sunt suficienti microbisti in Romania - PUNCT
Vorba lui Ionel Dănciulescu: Suporterii noștri sunt 80 la sută din București și 40 la sută din provincie Posted Image

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu exista vreun indiciu ca RDS ar muri de grija consumatorului pe partea de TV.

Edited by rosix, 17 December 2018 - 16:45.


#12
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
As vrea DigiSport F1 HD, pe principiul SkyF1.

#13
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014

 crislacor, on 17 decembrie 2018 - 16:24, said:

dar majoritatea nu (vezi mai sus, colegul care vrea ieftinirea bazei!).
Ieftinirea bazei, dar in mod echitabil si pentru furnizor, prin reducerea numarului de canale furnizate.

Pe mine nu ma intereseaza aceste canale si sunt inutil in grila, pentru mine.

#14
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

 Louisy, on 17 decembrie 2018 - 16:52, said:

(...)
Pe mine nu ma intereseaza aceste canale si sunt inutile in grila, pentru mine.
Na, ce să-i faci, ghinion...Posted Image
Acum pe bune, din punct de vedere economic, cel mai bine pentru operator este atunci cînd toate canalele sînt la un loc și toată lumea plătește pentru ele. Cînd deja te apuci și faci pachete și pachețele, ajungi și te încurci și-n gîndurile proprii (aduceți-vă aminte, cei mai vechi, cum era cu UPC-u' acum vreo 6-7 ani), plus că tre' să le faci niște prețuri care să-i acopere și pe cei ce nu le cumpără. Și iar ajungem la oportunitatea economică... și iar dă cu virgulă...

Edited by crislacor, 17 December 2018 - 17:01.


#15
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 Louisy, on 17 decembrie 2018 - 16:01, said:

Sa le introduca, sa puna toate canalele de sport intr-un pachet optional si sa scada costul abonamentului de baza.
e scump 24 lei ???
in conditiile in care acum 13 ani era 21 de lei ?

#16
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
Daca ar putea fi mai ieftin prin renuntarea la ceva ce nu folosesc, de ce n-ar fi.

#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,862
  • Înscris: 25.01.2007
unde e chestionarul? ca vreau si io sa votez ca nu le vreau nici pe primele 4.

#18
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,687
  • Înscris: 22.11.2007

 Naijax, on 17 decembrie 2018 - 16:02, said:

Fotbalul e mort in Romania
Al nostru are audiente soc de 1.1%, 1.2%
Ala international sta ceva mai bine - 1.5%, 1.7%
Pentru cifrele astea, si gratis este prea scumpa transmisia

Cei cativa cocalari suporteri care pretind ca se uita, sunt interesati in marea majoritate doar de pariuri

tu cred ca traiesti pe alta lume. meciurile in special cele de liga1 au super audiente. chiar si cele neinteresante tot fac audiente mai mari decat meciurile externe (campionatul spaniei, frantei etc). singurele evenimente care se bat cu meciurile de liga1 sunt cele din champions league

crezi ca de nebuni drepturile tv pe liga1 se dau de vreo 10 ani pe ~25-30 de milioane euro anual?

Edited by bossake, 17 December 2018 - 18:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate