Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

PLUS, partidul lui Cioloș

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1782 replies to this topic

#685
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postcostl, on 22 ianuarie 2019 - 16:49, said:


Ca el a recunoscut ca s-a compromis prin a lua mana dreapta un pui de securist infractor.

Nu, nu a "recunoscut" că "s-a compromis", atât ai priceput tu. :) Cioloș a explicat, cu subiect și predicat, că tipul ăla care a depus actele partidului e un avocat competent, și că numai proștii și manipulatorii pot să fete din neuron "conexiuni" cretine între competența profesională, valorile personale ale unui om și ce a fost/a făcut tac-su. (nu a zis-o în termenii ăștia, dar înțelegi tu).

Deci, până demonstrezi că avocatul ăla ar fi infractor, ar fi comis vreo faptă reprobabilă, ar fi necinstit sau rău intenționat in vreun fel, toate căcaturile manipulatoare pe care încerci să le strecori în discuția asta nu valorează doi bani găuriți, sorry. :console:

#686
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Asa zi, deci fiul lui Dragnea e afacerist cinstit. Cinste lui, ca de tanar e asa de succes cu afaceri de milioane de euro. Seamana cu taticul, destept.

#687
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Bai, dar ce v-ati atacat! Imediat m-ati facut propagandist pesedist desi n-am facut nici cea mai mica aluzie despre psd.
Asa ca ghici cine sunt de fapt propagandistii pe aici. Va dau un indiciu: voi!
Ciolos a facut un cacat cu muste pe el (imi cer scuze ca jignesc cacatii si mustele) asa cum au facut si altii de la orice partid ar fi fost. Ca a stat un an si trei luni, ca a stat doi ani, ca ar fi stat douazeci de ani acelasi cacat cu muste pe el ar fi facut, numai ca unul mai mare si cu mai multe muste.
Iar cand ma luati cu articole de pe bloguri (papagalul ala retardat numit Cetin) si site-uri obscure ("adevarul", can-can, timesnewroman sau mai stiu eu de pe unde naiba va mai "informati" voi) e clar de ce are Ciolos si altii ca el (pesedisti sau nu) sustinatori si inca unii de-a dreptul fanatici.
Prostii mor dar prostia e nemuritoare. Si atunci apar profitori/lipitori cum e Dumnezeul Ciolos si altii ca el (pesedisti sau nu).
Parca ati fi prostovanii aia din galeriile de fotbal care se bat ca chiorii pentru ...... nici macar ei nustiu pentru ce. Revolutie sau menstruatie, nu conteaza, sange sa curga.

#688
mihnearau1

mihnearau1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,588
  • Înscris: 20.09.2016

View Postoaspetele, on 22 ianuarie 2019 - 17:35, said:

Totusi, nu se da suspend pentru minciuna?

pentru buscu ala sau pentru ciolos?
intreb la modul serios

Edited by mihnearau1, 22 January 2019 - 19:19.


#689
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,912
  • Înscris: 31.03.2003

View Postcostl, on 22 ianuarie 2019 - 17:30, said:

Ciolos a recunoscut, deci despre ce manipulare zici? Si Ciolos manipuleaza cand spune ca s-a compromis avand in echipa pui de securisti?

Pentru domnul ce-l citai mai sus.

#690
costl

costl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 25.12.2018
Mare chestie, a mancat un FIUL din toata fraza aia.
Mare diferenta.

#691
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

Quote

"Regret interpretarea mesajului public pe care l-am publicat pe Facebook urmare a articolului domnului (Marius - n.r.) Oprea prin care s-a înţeles că aş fi spus că toţi cei din societatea românească avem într-un fel sau altul legături cu Securitatea. Nu asta am vrut să spun, a fost o formulare nefericită pe care o regret şi îmi cer scuze celor care s-au simţit ofensaţi. Ideea pe care am vrut să o promovez este aceea că astfel de suspiciuni de colaborare cu Securitatea se pot fabrica uşor pentru a încerca să fie compromişi oameni oneşti şi oameni care sunt la locul lor. Pentru cei care au înţeles altceva vreau să îmi cer scuze", a subliniat Cioloş.
(de pe stiripesurse)

Amu' arătați-mi un alt politician care să-și facă mea culpa și să-și ceară scuze în public în loc să urle că ceilalți sunt prea proști să-l înțeleagă.

După articolul ăsta m-am tot gândit că nici după 30 de ani n-am scăpat de Securitate; ba' din contră - suntem mai stresați de ea. Cred că singura soluție e transparența: desecretizate și publicate toate dosarele. Și contractele de privatizare din anii '90.

#692
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postshiva, on 23 ianuarie 2019 - 10:38, said:

După articolul ăsta m-am tot gândit că nici după 30 de ani n-am scăpat de Securitate

Nici nu o sa scapam vreodata daca Romania continua in formatul actual.

#693
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

View Postshiva, on 23 ianuarie 2019 - 10:38, said:

Amu' arătați-mi un alt politician care să-și facă mea culpa și să-și ceară scuze în public în loc să urle că ceilalți sunt prea proști să-l înțeleagă.

amu, daca ilici isi face mea culpa pentru mineriade, ai fi dispus sa-l ierti?

beheheeee, beheheeeee .. patru picioare, buni, doo picioare si mai buni, beheheeeeee, beheheeeee
sa mentionez de unde am citat?

#694
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View Postr_murphy, on 23 ianuarie 2019 - 15:08, said:

amu, daca ilici isi face mea culpa pentru mineriade, ai fi dispus sa-l ierti?[..]
Ilici ... well, pendulez între umanitate și tortură pentru aflarea adevărului despre pseudo-revoluția din '89. El știe exact care a fost scenariu.

Păcat că scandalul ăsta iscat de securiști despre securiști lovește exact în negocierile cu USR (probabil ăsta a și fost scopul). Împreună cele 2 partide au șanse mai mari să fie "buturuga mică ce răstoarnă carul mare" decât separat.

Edited by shiva, 23 January 2019 - 15:31.


#695
mahu

mahu

    Magister

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 22.04.2007

View Postcostl, on 22 ianuarie 2019 - 17:39, said:

Asa zi, deci fiul lui Dragnea e afacerist cinstit. Cinste lui, ca de tanar e asa de succes cu afaceri de milioane de euro. Seamana cu taticul, destept.
Si uite asa se confirma trolleala ta de care se discuta mai devreme pe alt subiect. Daca astia sunt indivizii pe care ii cinstesti tu, asta spune totul despre tine. Noi avem alta scara de valori. Pentru noi destepti nu sunt hotii ci oamenii care au facut ceva pentru tara lor, precum Codruta Kovesi, Augustin Lazar, Mihai Sora, Gabriel Liiceanu, Klaus Iohannis, Monica Macovei si altii din aceeasi categorie.

#696
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

View Postshiva, on 23 ianuarie 2019 - 15:28, said:

Împreună cele 2 partide au șanse mai mari să fie "buturuga mică ce răstoarnă carul mare" decât separat.
si sa auzim iar la "finala mare" a campaniei electorale vestita zicala .. de ce este tara asta condamnata sa aleaga intre 2 securisti (comunisti, in varianta originala) ?!?!?

#697
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Stiti de cate ori si-a cerut scuze in public si in diferite instante Mark Zuckerberg?

#698
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postcostl, on 22 ianuarie 2019 - 17:39, said:

Asa zi, deci fiul lui Dragnea e afacerist cinstit. Cinste lui, ca de tanar e asa de succes cu afaceri de milioane de euro. Seamana cu taticul, destept.

:D Ce plm sa zicem despre ala, ca nu-l lasa tat'su sa deschida gura? O fi stiind el de ce...

#699
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003

View PostWestPoint, on 23 ianuarie 2019 - 15:37, said:

Stiti de cate ori si-a cerut scuze in public si in diferite instante Mark Zuckerberg?
Soft-skills care nu se învață în România și pe care politicienii noștri nu le știu (doar că-s miezul că-s parlamentari).... Androneasca e mai preocupată de numărat vacanțe (de ce draqu' nu revenim la 3 trimestre și gata problema (de formă)).

Edited by shiva, 23 January 2019 - 15:55.


#700
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

Quote

View PostMr_Who, on 19 ianuarie 2019 - 18:52, said:

.... da, putem să fim proști oricănd dar ne revenim cu șuturi

View PostTsunnnami, on 19 ianuarie 2019 - 23:12, said:

....Crezi ca-s prost...

  Dacian Cioloş confirmă zvonurile în privinţa propriei familii. Într-un interviu pentru pressone.ro, fostul premier a recunoscut că tatăl său a fost angajat al Ministerului de Interne, iar sora sa lucrează pentru DDirecţia Generală de Protecţie Internă, fosta unitate "Doi și-un sfert", serviciul secret al MAI, în județul Sălaj. (site interzis)
Saracu' cum se invirte printre securisti da' nu e unu'.




View PostTsunnnami, on 19 ianuarie 2019 - 19:29, said:

Participarea la Europene ma face sa fiu circumspect, iar daca va castiga cateva locuri vreau sa-l vad la locale si parlamentare.
Oricum in mine, lupta se da intre PLUS si USR, si USR castiga teren.

Si este ca v-ati inscris pt. a vota prin corespondenta nu? :roflmaofast:

View Postargonaut, on 19 ianuarie 2019 - 22:52, said:

Cel putin din punctul asta de vedere, USR sta mult in fata.
Stiu din surse sigure ca au o prevedere, la primirea de noi membri, care consta in aceea ca NU sunt acceptati sub nicio forma fosti sau actuali cetateni care au avut de-a face in vreun fel cu serviciile Posted Image


E bine si cu harneala, da' concret cum poti stii cu siguranta ca respectivu' nu-i la servicii, asta in conditiile in care daca este sub acoperire, de exemplu, legea il protejeaza? :lol:

#701
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,855
  • Înscris: 20.10.2015

View Postactive95, on 24 ianuarie 2019 - 03:04, said:

Si este ca v-ati inscris pt. a vota prin corespondenta nu? Posted Image

Bâr d-aicea

#702
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postactive95, on 24 ianuarie 2019 - 03:04, said:


  Dacian Cioloș confirmă zvonurile Ăźn privința propriei familii. Într-un interviu pentru pressone.ro, fostul premier a recunoscut că tatăl său a fost angajat al Ministerului de Interne, iar sora sa lucrează pentru DDirecția Generală de Protecție Internă, fosta unitate "Doi și-un sfert", serviciul secret al MAI, Ăźn județul Sălaj. (site interzis)
Saracu' cum se invirte printre securisti da' nu e unu'.

Taică-său, mort de 20 de ani, a fost milițian pe vremea lui ceașcă, soră-sa e secretară la MAI. Deci Cioloș e "securist", "statu'paralel", "fill in the blanks with tătuku draknea's little nightmares". :lol:

Jet, mă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate