Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Afacere buget 60k euro

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View Postfigo1988, on 15 decembrie 2018 - 09:14, said:

Nu exista chirie de 400 de euro la apartamente de 60k luate acum. E undeva la 6% randamentul acum, brut, cu ocupare 100% si fara cheltuieli.
Depinde cum te invarti, sunt si chirii de 500 de euro, iarasi , depinde de apartament si de chiriasi ! Pretul il face piata...careia te adresezi ! Daca te adresezi unei piete lowcost, sa zici merci ca iei 300 !

Edited by M0sGerila, 15 December 2018 - 10:14.


#20
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
cumpara-ti 4-5 apartamente in Spania pe care ulterior le poti inchiria cu 400 EUR fiecare ! ...
nu exista afacere mai sigura si mai buna !

Edited by realduc, 15 December 2018 - 10:22.


#21
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
cate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#22
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016

View Postceanu1980, on 15 decembrie 2018 - 10:01, said:

ala de si-a luat vola,nu sta cu ochii pe ceas sa vada daca e gata programul si nu stie ce e aia contabil
meseriasii inca o duc bine in ro,sunt fff aglomerati,au de munca cat nu pot duce 24/24


ala cu vola o pateste cat de curand

constructiile s-au prabusit ... urmeaza o criza imobiliara crunta

Edited by truthwarrior, 15 December 2018 - 10:45.


#23
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View Postrealduc, on 15 decembrie 2018 - 10:21, said:

cumpara-ti 4-5 apartamente in Spania pe care ulterior le poti inchiria cu 400 EUR fiecare ! ...
nu exista afacere mai sigura si mai buna !

subscriu ...... apartamentele in strainatate in special Spania sunt cu muult mai ieftine decat la noi

detin 2 apartamente pe care le-am dat la agentii pt inchiriere

In cea mai scumpa zona a Spaniei se gasesc apartamente de 3 camere la vanzare si la 25.000E

pt cine este interesat pot sa va fac legatura cu niste agentii serioase

Edited by hightech-sys, 15 December 2018 - 10:55.


#24
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ptr cei curiosi ! ... in Spania poti cumpara un apartament intr-o ona de kkt cu 25.000 EUR ! ...
atentie: vb de apartamente cu 4 camere !
cumperi 2 la care le faci putina cosmetica si le inchiriezi cu 350 EUR fiecare ! ...
la banca apari cu venit de 700 EUR lunar ! ... asadar poti cumpara inca unul de 25.000 cu imprumut de la banca ! ...
rata acestuia fiind de cca 150 EUR lunar ! ... pe care ulterior il inchiriezi cu 400 EUR ! ...
minune mare ! ... apari la banca cu venit de 1100 EUR lunar ! ... este momentul in care-ti poti cumpara inca 2 apartamente ! ...
pe care ulterior le inchiriezi cu 350 EUR ! ... continua minunea ! ... ai venituri de 1800 EUR lunar ! ...
mai poti cumpara inca 2 ! ... care cosmetizate se pot inchiria cu 350-400 EUR ! ...
2-3 ani poti fi chiar mare latifundiar in Spania ! ...."secretul" consta in diferenta dintre ipoteca si rata de inchiriere !
cunosc personal astfel de persoane !
era sa uit : toate astea trebuie facute pe o firma inregistrata in Spania ! ...

Edited by realduc, 15 December 2018 - 11:03.


#25
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009
cosmetizarea e un pic cam scumpa Posted Image)

daca va pricepeti la amenajari interioare merita

cu 25.000E la noi nu se poate cumpara mai nimic ...... nici macar garsoniere  

eu am gasit in Catalonia in zone bunicele insa apartamentele trebuiau refacute total

preturile se mai pot chiar negocia

Edited by hightech-sys, 15 December 2018 - 11:37.


#26
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View Postioana1973, on 15 decembrie 2018 - 07:54, said:

Esti in Ro sau ai plecat in anii 90?

Am plecat in 2011. Pana atunci am tras in economia privata, inclusiv ca administrator de firma. Si nu butic satesc, ferma zoo :D. Mi-am mancat 10 ani din viata cu wole, tractoare, ifroane, TIH-uri, PTB-uri, prese de balotat si alte rahaturi. Crede-ma ca stiu ce vorbesc, si despre utilaj si despre ce inseamna sa faci bani cu el.

#27
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postalexro2015, on 15 decembrie 2018 - 04:07, said:

salut, parintii mei au castigat 60.000 euro dintr-un proces cu o intreprindere comunista si am vrea sa ne deschidem o afacere de familie (4, eventual 5 oameni)
ce idei aveti? de la agricultura, pana la alimentare gpl sau camioane, retail, firma curatenie , service auto orice.
AFACERILE NU SE FAC IN FAMILIE.

Sfat.Tineti de bani pana va hotarati sa faceti ceva ,se duc imediat ,se topesc ca zapada vb cuiva.

#28
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Posthightech-sys, on 15 decembrie 2018 - 10:48, said:

subscriu ...... apartamentele in strainatate in special Spania sunt cu muult mai ieftine decat la noi

detin 2 apartamente pe care le-am dat la agentii pt inchiriere

In cea mai scumpa zona a Spaniei se gasesc apartamente de 3 camere la vanzare si la 25.000E

pt cine este interesat pot sa va fac legatura cu niste agentii serioase


LOL chiar atat de jos sunt preturile? La noi, pe un cotet de 36 mp se cer 40-45 de mii de euro, si culmea ca vin taranii si cumpara nu se uita.....

#29
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
ne  mutam in Șpania.

#30
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View PostPlaton, on 15 decembrie 2018 - 14:31, said:




LOL chiar atat de jos sunt preturile? La noi, pe un cotet de 36 mp se cer 40-45 de mii de euro, si culmea ca vin taranii si cumpara nu se uita.....
  
Te referi la pretul unei garsoniere, la un apartament de 3 camere sare de 100,120 de mii si totusi cumpara meltenii de la tara ,ca sa devina melteni de Bucale.

#31
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Postalexro2015, on 15 decembrie 2018 - 04:07, said:

salut, parintii mei au castigat 60.000 euro dintr-un proces cu o intreprindere comunista si am vrea sa ne deschidem o afacere de familie (4, eventual 5 oameni)
ce idei aveti? de la agricultura, pana la alimentare gpl sau camioane, retail, firma curatenie , service auto orice.

Vor fi pierduti.Cei ce fac bani pleaca de regula de la zero si capata experienta pe parcurs.

Pusi in banca initial.Afacerea trebuie facuta in domeniul in care exista cunostintele (macar de baza) necesare.Din cap pleaca banii, se alege din cap ,in functie de ce-i in el, nisa cea mai profitabila(azi se poate face statistica cu marja mica de erare  pt a alege nisa).Si asa  unii merg mereu la sigur si mereu castiga, altii la risc cu morcov sau profit mic.Companiile mari nu degeaba ofera training, aduc oamenii la zi, ii actualizeaza pt a lucra cat mai eficient.

Edited by ionutz_joe2009, 15 December 2018 - 16:48.


#32
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostPlaton, on 15 decembrie 2018 - 14:31, said:

LOL chiar atat de jos sunt preturile? La noi, pe un cotet de 36 mp se cer 40-45 de mii de euro, si culmea ca vin taranii si cumpara nu se uita.....

Si cum trendul ala de cadere nu vine de la noi...nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla atunci cand vor cadea si la noi.Eu cred ca la noi vor cadea foarte rau preturile, daca mai avem parte si de o criza interna... o sa vad iar BMW cu 10k si un an vechime la 7 mii euro(ca-n 2008).

Oricum, cineva mereu castiga.Bancile.

Eu as investi doar jumatate sau chiar mai putin  din suma aia(exista si nise cu costuri mici de plecare, costuri chiar foarte mici) , restul as opri in banca.Ca poate iei 2-3 apartamente.

Edited by ionutz_joe2009, 15 December 2018 - 17:14.


#33
hightech-sys

hightech-sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,955
  • Înscris: 23.06.2009

View PostPlaton, on 15 decembrie 2018 - 14:31, said:

LOL chiar atat de jos sunt preturile? La noi, pe un cotet de 36 mp se cer 40-45 de mii de euro, si culmea ca vin taranii si cumpara nu se uita.....

cea mai saraca dar si cea mai scumpa tara ..... cu cel mai scazut nivel de trai din UE

nu taranii cumpara, ca nu au bani ... este vorba de o mare pacaleala venita din partea BNR (o institutie masonica condusa de un infect tradator, Isarescu) si de supraindatorarea populatiei

nemernicii astia au supraindatorat populatia prin tot felul de scam-uri de genul (luati credite pt locuinte acum ca se termina banii, programul prima casa, etc)

toti s-au aruncat la credite de frica ca nu or sa mai apuce Posted Imagefara insa se se gandeasca ca nu or sa aibe de unde or sa dea banii inapoi

toate au dus la o mare bula imobiliara ce a marit preturile depasindu-le chiar pe cele din afara

Majoritatea firmelor mari ce au construit locuinte la noi in tara  provin din tari precum Spania, Italia, Germania, etc

populatia este supraindatorata pe veci ...... pt nimic Posted Image

in strainanate aceleasi locuinte stau goale ca nu le vrea nimeni ....... unele preturi fiind absolut derizorii daca luam in calcul si veniturile


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DTXtHBxYZbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by hightech-sys, 16 December 2018 - 09:54.


#34
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
V-ați prins sper ca userul de mai sus doar visează cu ochii deschiși. Sper sa nu va apucați sa cumpărați cine știe ce coteț prin Catalonia, la zeci de km distanta de orice punct de interes. Orice tara are orașe moarte, unde nimeni nu vrea sa locuiască și unde se găsesc apartamente de la preturi derizorii. Asta nu la face afaceri bune.

Din curiozitate, căutați pe aceleași site-uri și cât sunt chiriile în zona, gradul de ocupare, etc. Randamentele din România la apartamente sunt chiar bune (deși au fost și mai bune). Am investit în câteva proprietăți în UK și acolo am 3-4% randament brut.

#35
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Va rupeți degetele depomana, văd că userul nu a mai dat p'aci, posibil sa fi cheltuit deja banii...

#36
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Nop, e milionar acum, nu-si doneaza timp si autoritate pe aici.E in jungla mare acum, e la urmatorul nivel.

Edited by ionutz_joe2009, 17 December 2018 - 17:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate