Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfat achizitie masina 10.000 de euro

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
Victor19R

Victor19R

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.03.2016
Nu exista masini "premium" intretinute in Romania , toate sunt carpeli sau hai 90% sigur sunt carpeli , aia putini care le intretin nu le vand , restul le fac cu piese de unde apuca... nu mai zic de ce gume vezi pe marci "premium" de si alea resapate arata mai bine .

Edited by Victor19R, 18 December 2018 - 18:02.


#74
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 Victor19R, on 18 decembrie 2018 - 18:01, said:

Nu exista masini "premium" intretinute in Romania , toate sunt carpeli sau hai 90% sigur sunt carpeli , aia putini care le intretin nu le vand , restul le fac cu piese de unde apuca... nu mai zic de ce gume vezi pe marci "premium" de si alea resapate arata mai bine .

Mai sunt exceptii, nu sunt toti cocalari. Dar majotitatea sunt, probabil, cum zici.

#75
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

 TheHhH99, on 14 decembrie 2018 - 17:24, said:

Salut.

Tocmai ce am luat permisul acum cateva zile si as dori sa imi achizitonez o masina in jurul a 10.000 de euro second hand.

Masina o voi folosi pt facultate, pentru plimbari lungi prin Mamaia dar si un eventual mers la Bucuresti sau la munte

Ar fi de preferat ca masina sa fie spatioasa pentru picioare, am 1.93 si picioarele foarte lungi. As dori un motor de 2L, 140cp, dar merge si mai putin sau mai mult. Masina sa fie din 2010-2012, maxim 185.000km.

Cat despre dotari as vrea neaparat senzor de parcare fata, spate, cu camera inclusa daca se poate. Fiind incepator imi este putin greu la parcari si as avea nevoie de ajutor. Si navigatia este importanta, bluetooth pentru muzica si optional trapa deasupra.

M am gandit la un Audi A4 din 2011 cu 188.000km vandut de o firma, dar nu stiu cat de buna poate sa fie din punct de vedere tehnic, ca estetic arata bine.

O alta solutie ar fi un Passat CC, 2011, cu 170.000km, o masina care imi place foarte mult, mai ales ca modelul pe care l am vazut are scaune din piele de culoare crem.

M am gandit si la un SUV.. dar nu stiu ce model..

Astept parerile voastre, nu prea ma pricep in ale masinilor.. nu sunt pasionat si tocmai de acea v am cerut ajutorul
Sper ca ai trecut peste "sfatosii" parliti carora le "pasa" de siguranta ta. Sper ca ti-ai luat masina care-ti place si pe care ti-o permiti si in care conduci confortabil. Nu puchine gen Fiesta si alte sapuniere de gen sub 120 CP. Scurt si clar : cine are bani de Bugatti isi ia Bugatti. Asta e regula. Masina trebuie sa-ti satisfaca toate nevoile implicite domeniului de utilizare, dar mai ales placerea. De a o privi, de a o conduce.

Edited by NSR, 09 March 2019 - 07:42.


#76
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,088
  • Înscris: 09.01.2007
Deci sa-si caute un Bugatti peste 120 cp, a inteles omu clar.

#77
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 overseas, on 17 decembrie 2018 - 14:49, said:

Clapeta shutoff de vreo 3 ori, galeria de admisie, egr, modificat pompa de ulei, 2 rulmenti roata, radiatorul, kit de ambreiaj + volanta dubla, compresorul de aer conditionat, ceva tren de rulare din ce imi amintesc repede. Totul la reprezentanta. Aici nu bag schimbul de ulei DSG, placute de frana, consumabile etc La 240k avea filtrul DPF la vreo 70% incarcare.
Slaba masina daca a trebuit schimbat atatea . probabil ai ceva VW Posted Image . Daca tu consideri ca asa e normal , iti urez ca si la urmatoarea masina sa schimbi tot atatea ...

Edited by Baxon, 17 March 2019 - 01:05.


#78
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Mai stii alte masini cu DSG? Sau asa, pt efect artistic? Parerea mea e ca l-au mai si facut baietii in reprezentanta, dar ma rog, ramane gunoi de masina cum zici tu :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate