Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Alianța Vestului - discutii

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1332 replies to this topic

#19
mobiletron

mobiletron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 15.08.2018

View PostWestPoint, on 02 octombrie 2018 - 21:07, said:

S-a format Alianța Vestului. Orașele Cluj, Timișoara, Oradea și Arad se interconectează

Stai linistit ca face si Bucurestiul alianta, ceva trilaterala: Bucurest-Giurgiu-Alexandria!

#20
Dormi_Hete

Dormi_Hete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 15.03.2018
Robu ala e un gargaragiu de doi lei. N-a pus doua bete cruce in Timisoara si viseaza autostrazi, tren de mare viteza si metrou. O sa faca rahatul prastiei cu alianta lor.

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Timisoara n-are centura completa. Se rahatesc pe ei de 10 ani si vor autostrazi. Daca zic ei!

#22
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View PostGingisHan2015, on 02 octombrie 2018 - 21:23, said:

Absolut corect .Ce sa  asteptam de la miticul teleormanean si veorica lui ? Cand in Arad circulau automotoare austriece in regat inca domina trasura cu cai .

Da...
Un exemplu si mai pot pune 100

Attached Files


Edited by vlad1102, 02 October 2018 - 21:55.


#23
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007

View Postmobiletron, on 02 octombrie 2018 - 21:29, said:



Stai linistit ca face si Bucurestiul alianta, ceva trilaterala: Bucurest-Giurgiu-Alexandria!
Aia exista deja de cand e psd la butoane. Doar ca bucurestenilor nu le vine sa creada.

#24
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,857
  • Înscris: 30.11.2017
Eu nu înţeleg de ce tot aşteaptă de la centru. E vorba de drum si cale ferată,  ceva festivaluri, e terenul lor, să dea drumul şi să construiască.

Dar nu fac că găsesc motiv că la Bucuresti nu-i lasă sau că nu e bani.

Şi când ungurii si altii au vrut federalizare sau regionalizare nu bree, că e stat national unitar invizibil indivizibil si neimpartibil.

Falcă ăla dacă bagă preţurile ălea de 100 ori mai mari cum face in oraş la el cred că nu ajung toţi banii de la Bruxeles ptr 10 km de drum, Timisul e o zonă infractională mare, nu prea ai ce să faci, citeam că s-a furat acolo si masina unui politai sau că e un cartier unde politia locală nu intră niciodată, doar ăia nationali mai dau razii si mai fac ordine la repetatele reclamatii ale localnicilor timişeni.
Cu alte cuvinte , sunt atât de slabi dar cu nişte aere de superioritate incredibile.

Treaba e politică. Bineînţeles că Bucurestiul PSD-isti central nu le va da nimic că se ştie că banii vor curge direct in PNL si USR iar lucrări si drumuri ioc că vin alegerile in următorii 2 ani.  Prosti ar fi să le dea aşa acces la valiză.

E atât de greu să faci o construcţie când eşti prost şi hoţ, e atât de uşor însă ptr chinezi. Ăia ar fi  terminat lucrările in doar 2 luni de la fondarea alianţei.

#25
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Foarte bine. Cu bani europeni se poate face o autostrada in zona, sa uneasca cele 4 orase. Ei pun cam 15% din costuri, bani care se mai gasesc. Numai ca e posibil sa fie autostrada cu taxa, ca doar e a administratiilor locale/judetene.

#26
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postmyshyk, on 02 octombrie 2018 - 21:29, said:

Da, si Boc face metrou,si? E vreo problema?
Ai dreptate, desenele animate rămân pe tv. pentru noi.

#27
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,857
  • Înscris: 30.11.2017
România ca si altele de fapt, e ţara de carton, în care magnaţii şi patronii au prosperat din închiderea facilităţilor de producţie autohtone, prin importul de vechituri sau ocuparea abuzivă a terenurilor de la uzine şi apoi închiriatul lor goale sau cu ceva constructii proaste.

View PostDihorul Razboinic, on 02 octombrie 2018 - 22:17, said:

Foarte bine. Cu bani europeni se poate face o autostrada in zona, sa uneasca cele 4 orase. Ei pun cam 15% din costuri, bani care se mai gasesc. Numai ca e posibil sa fie autostrada cu taxa, ca doar e a administratiilor locale/judetene.
foarte bine. Cine are bani de bugatti veyron poate plăti si 10 lei cât e taxa aia. Cine nu s-o ia pe câmp cu aro 244 sau să meargă cu trenul.

#28
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
De unde ai, omule, atata admiratie pt chinezi? sa nu vina vremea sa ii cunosti mai indeaproape, o sa-ti muti entuziasmul mai la vest, te asigur.

#29
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postcipri2bau, on 02 octombrie 2018 - 22:12, said:

E atât de greu să faci o construcție când ești prost și hoț, e atât de ușor însă ptr chinezi. Ăia ar fi  terminat lucrările in doar 2 luni de la fondarea alianței.
De unde. In Polonia au incercat sa faca autostrazi cu chinezi. Aia aveau nevoie de aprobare de la partid pentru orice cheltuiala in plus, cind vroia seful de santier o imprimanta trebuia sa faca cerere. Au ramas muncitorii neplatiti, au facut scandal, incendii parca, pina au reziliat polonezii contractul. Asa ca mai usor cu autostrazi facute de unii dintr-o republica populara.

#30
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,857
  • Înscris: 30.11.2017
Dacă ăia fac drum singuri sunt cei mai tari, dar nu-i văd să facă aşa cum nici în oraşele lor nu fac nimic măreţ.
Vorbesc de metrou la Timis? ar fi bine să facă, dar ar avea 4 km si 6 statii? dupaia il desfinţează că zice că-i ineficient şi greu de intretinut?

#31
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postcipri2bau, on 02 octombrie 2018 - 22:12, said:

Eu nu înţeleg de ce tot aşteaptă de la centru. E vorba de drum si cale ferată,  ceva festivaluri, e terenul lor, să dea drumul şi să construiască.
Nu cred ca se pot face autostrazi de capul tau. Exista un masterplan, trebuie aprobari de la minister pentru toate prostiile. Crezi ca le vor da?

#32
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005
unde plm pe planeta asta autostrăzile si tgv urile au fost făcute de primarie?
poporul asta e asa prost ca pune botul la orice populism de 2 lei. hai robu inca un mandat sa faci autostrada. sa nu uiti sa fie suspendata
stai ca am uitat de POC. poc care ca prim ministru nu a construit 1 km de autostrada dar o va face ca primar
loooolllll ce prosteala pt prosti

Edited by McDude, 02 October 2018 - 22:29.


#33
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Ce intelegi prin maret? Catedrala neamului (prost)?
Intrebarea e pt ciprian, pana sa ii scriu au mai aparut comentarii. Semn de audienta. Hopa. La vest de rest...

Edited by denky, 02 October 2018 - 22:28.


#34
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,857
  • Înscris: 30.11.2017
Treaba e că acum să ne gândim putin, de ce cheltuieli in plus?

Eu cred că a fost efectiv o sabotare. Au băgat acolo unii niste cheltuieli in plus, prea mari si apoi s-a blocat totul. Poate că chinezii nua runcă cu banii aşa ca astelalti. Părerea mea e  că cheltuieli in plus apar de la furturi si poate si de la neglijentă, că se mai pierde una alta. Dar cred că furtul predomină.

#35
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postcipri2bau, on 02 octombrie 2018 - 22:28, said:

Treaba e că acum să ne gândim putin, de ce cheltuieli in plus?

Eu cred că a fost efectiv o sabotare. Au băgat acolo unii niste cheltuieli in plus, prea mari si apoi s-a blocat totul. Poate că chinezii nua runcă cu banii aşa ca astelalti. Părerea mea e  că cheltuieli in plus apar de la furturi si poate si de la neglijentă, că se mai pierde una alta. Dar cred că furtul predomină.

E clar. Esti chinez.

#36
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,857
  • Înscris: 30.11.2017

View Postdenky, on 02 octombrie 2018 - 22:26, said:

Ce intelegi prin maret? Catedrala neamului (prost)?
..........
nu aia. Mă refer la altceva in afară de 2 borduri un drum de 2 km cu o badă si 3 stopuri si 3 blocuri undeva aruncate in camp sau printre altele. Adică ceva mai măreţ, nu am găsit cuvântul, adică un pod necesar, un pasaj,  drumuri suspedante care fluidizează traficul o linie de tramvai sau metrou chiar de tip clasic, adică nişte chestii mai urbane nu tărăniile alea care le găseşti şi in mediul rural sau in orasele cu 30 000 de locuitori

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate