Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sfaturi Citroen C5 III

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
aaron111

aaron111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 14.12.2007
E o masina eleganta, dar realizata cu multa grija de francezi. In Romania, pentru ca sunt multi boieri (lucru stiut de cand lumea, inclusiv de atunci cand pe plaiurile mioritice isi aflau existenta triburile de consumatori de suc de struguri), necesitatea de Audi, BMW si Mercedes (negru sau alb, cu geamuri fumurii) este vadita. Nu se poate trai fara.

#20
Suselin

Suselin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 17.06.2011
De curand m-am aflat in situatia de a cumpara o a 2-a masina, SH, special destinata atat pt consum cat si pt confort (incl. cutie automata). Am ignorat timp de 2 luni marca Citroen uitandu-ma dupa tot felul de hibride si alte marci care nu prea intruneau cerintele de baza. In mod intamplator m-am oprit la un anunt din tara, am dat cateva telefoane si m-am hotarat sa o cumpar. Sedan C5 III, an 2011, cutie automata robotizata, motor foarte fiabil eHDI 1,6 diesel. Rulez lunar peste 2k km, fac naveta la serviciu eu si sotia.
Confort: -suspensie clasica, non-hidraulica (m-am ferit special de asa ceva datorita costurilor de intretinere) - nota 10
              -confort interior (plastice, dispunere comenzi etc) - nota 9
Agilitate, forta: e suficient de puternica, acceleratia apasata la maxim schimba instant modul de demaraj, insa cum comenteaza si altii nu este o masina de raliu, e grea si destul de moale in viraje
Consum: folosesc cu precadere modul automat non-sport pt rulaj pe autostrada, la intrarea in Bucuresti sunt nevoit sa actionez SPORT pt demaraj, incadrari /viraje. Total consum: un plin de 60 l la 2 saptamani.

A cedat intr-o luna si jumatate un cablu de la macara geam fata dreapta, rezolvare banala cu un kit de reparatii de 40 lei.

O consider pe ansamblu o achizitie foarte buna.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 VladVlad1210, on 12 decembrie 2018 - 21:40, said:

Salutare tuturor.De ceva timp am inceput sa ma simt atras de aceasta masina si chiar ma bate gandul sa cumpar una,eventual una cu motorul de 2L si 163 CP.Dar am cateva intrebari:
1.Cat de bune sunt aceste masini?(sunt rezistente sau exista posibilitatea ca la prima groapa mai mare suspensia Hydractive sa se strice?)
2.Intretinerea este scumpa in comparatie cu alte masini din clasa ei?
3.Chiar este asa de comfortabila?
4.Sistemul multimedia(GPS,sonorizare etc.) este bun?
5.Daca folosesc Bluetooth-ul si conectez un telefon,muzica poate fi preluata de catre masina?Pot asculta ceea ce am in telefon?
6.Masinile echipate cu sistemul de top(acela cu multe butoane:)) ) poate citi DVD?Pot vedea un film,spre exemplu?
7.Ce imi recomandati:cutie manuala sau automata?(nu ma intereseaza consumul)
8.Ce ar trebui sa verific la o masina pe care,sa zicem,as vrea sa o cumpar?
Cam asta e tot ce vreau sa aflu.V-as fi recunoscator daca mi-ati putea raspunde.
Pace tuturor!
Are _iulius pe la tara mașina ca a ta. Motorul e de tanc.
Atenție ca dacă se strica motorașul de la aeroterma se da jos tot bordul.
In rest mașina e robusta, foarte rezistenta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate