Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Sentință fără precedent: Doi bucureșteni desființează releele GSM de pe blocul în care locuiesc

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
Mr_ChAos

Mr_ChAos

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 66
  • Înscris: 12.12.2018

View PostAlexEn, on 13 decembrie 2018 - 11:36, said:

Si conteaza asta pentru ca...?

Esti fan Orange?

Conteaza pentru ca portocalii si-au cam luat-o in cap de ceva vreme...

#92
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Nu inteleg ce conteaza ale carui operator erau antenele, ce relevant are pentru speta de fata...
Ce inseamna ca 'si-au luat-o in cap' si ce legatura are cu topicul?

Daca ai putea sa dai si niste raspunsuri concrete si nu doar intrebari retorice ar fi si mai bine.

#93
melcmiop

melcmiop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 29.08.2006

View Postdan78rom, on 13 decembrie 2018 - 11:20, said:

Reinventezi in pana mea liniile fixe. Alea care au fost vindute la kg pentru cuprul din ele. Ca alea sint singurele pe care te poti baza in caz de nasoale. Si nici nu iradiaza/emit microunde.
Eu am acasa telefon fix dar e pe fibra optica. Nu stiu cum sa fac sa functioneze in masina in timpul mersului.

#94
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Teama de radiațiile emise de acele antene este generată de necunoașterea fenomenului, am văzut inclusiv aici pe forum cum vorbea unul de MW emiși de acele antene, mult mai dăunător este telefonul pe care îl ții la ureche din acest punct de vedere, din punct de vedere l deceselor cauzate cred că mult mai multe sunt cauzate de distragerea atenției datorate folosirii telefonului atunci când conducem sau efectuăm și alte activități periculoase care necesită ca atenția să nu fie distrasă (cum ar fi traversatul străzii).
În cazul din discuție cei doi contestatari nu au avut absolut nici o problemă cu pericolele reale cauzate direct sau indirect de utilizarea telefoanelor mobile și a echipamentelor implicate, ei au vrut doar să stoarcă ceva bani, (daune morale și ale demnității), judecătorul a înțeles asta și nu le-a dat câștig de cauză și din punctul ăsta de vedere dar pe de altă parte a ales să pedepsească și operatorul de telefonie pentru abuz, de vreme ce cei doi au contestat în instanță amplasarea antenelor înseamnă că nu exista și acordul lor scris la momentul amplasării antenelor, ori dat fiind că sunt propietari de apartamente în acel bloc sunt și copropietari pe dependințe inclusiv pe acoperișul blocului și trebuia să existe și acordul lor expres pentru amplasarea acelor antene acolo. Operatorul de telefonie a abuzat încălcând dreptul de propietate și din acest motiv a fost sancționat prin obligarea la demontarea antenelor.

#95
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMr_ChAos, on 13 decembrie 2018 - 17:26, said:

Esti fan Orange?
Conteaza pentru ca portocalii si-au cam luat-o in cap de ceva vreme...
S-au urcat la cap doar fitzele celor anti.

View Posteugeniusro, on 14 decembrie 2018 - 07:35, said:

înseamnă că nu exista și acordul lor scris la momentul amplasării antenelor, ori dat fiind că sunt propietari de apartamente în acel bloc sunt și copropietari pe dependințe inclusiv pe acoperișul blocului și trebuia să existe și acordul lor expres pentru amplasarea acelor antene acolo. Operatorul de telefonie a abuzat încălcând dreptul de propietate și din acest motiv a fost sancționat prin obligarea la demontarea antenelor.
Cam asa ceva...

View Postcipri2bau, on 12 decembrie 2018 - 22:28, said:

In SUA s-a facut studiu si au demonstrat ca au murit 75% din albine in ultimii ani din cauza radiatiilor de acest fel
Nu s-a fcaut nicio asemenea legatura stiintific. OMS a publicat acu 1 sau 2 ani cel mai mare test pe radiatii de telefoane facut in Australia si nu a gasit vreo problema.

View PostAlexEn, on 13 decembrie 2018 - 19:49, said:

Nu inteleg ce conteaza ale carui operator erau antenele, ce relevant are pentru speta de fata...
Ce inseamna ca 'si-au luat-o in cap' si ce legatura are cu topicul?
Daca ai putea sa dai si niste raspunsuri concrete si nu doar intrebari retorice ar fi si mai bine.
N-are treaba, a incercat si el o abureala...

Edited by andreic, 14 December 2018 - 08:31.


#96
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Postmelcmiop, on 13 decembrie 2018 - 23:53, said:

Eu am acasa telefon fix dar e pe fibra optica. Nu stiu cum sa fac sa functioneze in masina in timpul mersului.
Pari baiat inteligent. Sigur gasesti tu o solutie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate