Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

LG G6 sau ceva mai nou?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
alexab22

alexab22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2018
Buna seara!

Revin cu o rugaminte, aceea de a va cere parerea in ceea ce priveste achizionarea unui telefon.
De data aceasta este vorba de un telefon pentru mama mea.  Acum are un Samsung J3 (2016). Este multumita de el dar acum ne gandim sa luam ceva cu o camera mai buna. Eu am un Samsung S8 si ii place cum ies fotografiile, dar nu ne incadram in buget sa mai luam unul asa.
As vrea sa fie ceva de pana in 1500 lei. Preferinta ei de brand este Samsung, dar nu e musai.
Primul gand este un LG G6 pentru ca: este rezistent la apa, camera wide angle, este fost flagship.
Totusi, am inteles ca LG-urile nu sunt tocmai fiabile, desi eu o experienta frumoasa cu un G3.
Ce m-ati sfatui sa cumpar? Un LG G6 sau sa ma indrept spre variante mai noi, ca sa primeasca update-uri mai recente de la android? (Ma gandesc la Nokia 7.1, Huawei P20 Lite, Samsung A8).
Care dintre acestea au o camera buna pentru fotografii si videocall-uri pe Skype si se vor comporta decent si in urmatorii 2 ani?
In afara de fotografii si Skype, va mai fi folosit pentru  vazut ceva filmulete pe Youtube, dat mesaje pe whatsapp, chestii uzuale.

Multumesc anticipat.

Numai bine,
Alexandra.

Edited by alexab22, 12 December 2018 - 19:30.


#2
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Poti adauga la lista Xiaomi Pocophone F1, Huawei Mate 20 Lite ;)

#3
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
Samsung A8.. are si un pret bun aici. poze de comparare aici (sper sa mearga linkul Posted Image ).
Lg de la g4 incoace au avut tot felul de probleme, dela renumitul bootloop pana la probleme cu ecranul. parerea mea sa ramane maica-ta pe samsung, daca tot asta-i place si are in prezent..

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Sony Xperia XA2. Posted Image

#5
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Sau un LG G7 la resigilate Emag, costa doar 1280 Lei
https://www.emag.ro/...iu7MtnBPf2Erzak

#6
Mr_ChAos

Mr_ChAos

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 66
  • Înscris: 12.12.2018
Asus ZenFone 5 ZE620KL,pret ok aici : http://www.cel.ro/te...er-pNiEwNzIt-l/
sau
Xiaomi Pocophone F1,pret ok tot aici : http://www.cel.ro/te...ck-pOSI0NTMv-l/

#7
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Lg G6 e un telefon bun pentru pretul actual (aprca e vreo 1300 de lei la eMag) insa mare atentie pentru ca acest telefon a fost produs cu 2 tipuri de camere diferite.

Din pacate una din ele este proasta si face pozele usor incetosate. Cealalta camera este evident cea OK. Treaba este ca nu prea ai de unde sa stii pe care il nimeresti decat daca iei telefonul si face poze sau te uiti in el sa vezi ce model este sau ce model e camera din el (printr-un programel din ala care iti zice toate componentele din el).

G7 ala are fi bun dar ma intreb oare de ce e scazut asa de mult mai ales pentru zgarcitii aia de la emag. Pare suspect rau...

#8
Cosminelu5

Cosminelu5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 29.05.2005
Suspect rau poate fi doar pretul afisat initial, nu cel redus. Ala e pretul actual. Arunca un ochi pe amazon. Sau si aia ti se par dubiosi?

#9
alexab22

alexab22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.05.2018
Multumesc tuturor pentru pareri. Nu m-am hotarat inca, nu este o achizitie urgenta. Daca aveti si alte idei, le citesc cu interes.

#10
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Daca tot nu e graba:
Samsung foldable phone sau Andromeda Phone!
Poti lua in considerare si clonele chinezesti (din motive de buget) ce vor aparea (ca ciupercile dupa ploaie)!


#11
ferrari05

ferrari05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.07.2006
Huawei P10, flagship-ul din 2017 al celor de la Huawei, il gasesti la Telekom la 799 lei cu Mobil 5 liber de contract. Abonamentul este fara perioada contractuala, poate fi reziliat din prima luna fara penalitati.

#12
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 11.09.2018
Atentie ca si Huawei p10 si P10 Plus au fost produse cu mai multe tipuri de memorie de stocare dar, parca, si RAM. Unele mai rapide altele mai lente.

Iarasi loterie si la alea, din pacate. Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate