Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Oportunitate creare site ?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Mediatic

Mediatic

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2018
Salut !

De ceva timp ma tot bate gandul sa imi fac un site, care sa se axeze in principal pe stiri. As vrea sa-mi spuneti in primul rand daca merita+argumente pro/contra.

Multumesc.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
In principiu nu, in 2018 nu. Daca aveai ideea asta prin 2005-2006 cand a aparut Hotnews cu o echipa de "jurnalisti" ce doar rescriau stirile celorlalti probabil aveai o sansa.

Edited by LensFlare, 12 December 2018 - 15:23.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Stiri - About 62,600,000 results (0.34 seconds)
https://www.google.r...131.h4olwoFZG3Y

Tu ce crezi ? Merita ?

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMediatic, on 12 decembrie 2018 - 15:18, said:

Salut !

De ceva timp ma tot bate gandul sa imi fac un site, care sa se axeze in principal pe stiri. As vrea sa-mi spuneti in primul rand daca merita+argumente pro/contra.

Multumesc.
Stiri merita doar daca faci unul sau mai multe dintre urmatoarele lucruri:

1. trimiti reporteri pe teren
2. ai legaturi in organizatii sau firme care iti trimit informatii de prima mana
3. faci spionaj economic

Altfel nu.

Suntem plini de informatii.

Daca nu ai potentialul de a aduce ceva nou, mai bine las-o balta.

Site-ul in sine nu e provocarea. Provocarea e sa ai informatii pe care nu le are nimeni altcineva.

Fa rost de 20-100 surse de incredere, apoi stam de vorba despre site, site care e doar un mic detaliu, nu componenta principala.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
depinde ce fel de stiri, daca vrei sa faci doar repost nu are nici o sansa.
Daca te axezi pe un domeniu, poate.

Important este sa ai reporteri pe teren si pile. Nu stiu cum ii cheama pe reporterii aia care au facut un site de stiri despre politicieni, etc cu un logo rosu (reporter, record, nu imi trece prin cap acum). Mi se pare ceva foarte tare ce fac ei si sunt si autentici.

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbusiness11, on 12 decembrie 2018 - 15:30, said:

Nu stiu cum ii cheama pe reporterii aia care au facut un site de stiri despre politicieni, etc cu un logo rosu (reporter, record, nu imi trece prin cap acum).  
recorder.
Îmi plac și mie foarte mult.

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Merita.... din ce puncte de vedere ?!
Sa te lauzi ca ai site?
Bineinteles ca merita.
Sa faci bani / sa devii cunoscut / sa.... altceva ?!
Bineinteles ca merita. Dar asta se va intimpla peste 1-2-3-5...10 ani, depinde de munca si investitie.
Apropo, cit ai buget ?

#8
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Lasati omul sa faca, sa produca ceva. Poate e priceput si scoate profit.

Ma intreba unu' la interviu acu 15 ani ce parere am de comertul electronic in Romania. I-am zis, pleaca bah de aici... romanii sa cumpere online? Niciodata. S-ar putea sa ma fi inselat un pic. Capacitatile mele de Nostradamus nu sunt foarte bune; nici la loto nu mai pun :))

#9
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Da, dar stiri din astea bomba, gen, Loredana Chivu in ipostaze incendiare, urmareste clipul doar pe Site-ul cutarica. A murit regele, click aici sa vezi de ce a murit, etc Posted Image asa faci vizualizari, cu Titluri din astea bomba Posted Image A murit un mare fotbalist click aici, etc. :) ai prins ideea.

Edited by hwplanet, 12 December 2018 - 17:06.


#10
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
lasa-ma sa ghicesc o sa iei stirile de pe alte site-uri :) . atata timp cat nu esti primul care posteaza, o faci cam degeaba, mai ales acuma cand e plin de stiri.

#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Doar daca ai un grup pe facebook cu sute de mii de membri (gen vanzare-cumparare Bucuresti) in care sa-ti distribui articolele cu titluri bomba.

#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
daca-ti faci site de stiri foloseste tema wordpress "newspaper theme", chiar e faina

#13
geobut

geobut

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.11.2018
Eu atat iti zic, succesul in domenul asta consta in cate relatii ai in lumea agentiilor ce au bugete de spart si cat esti dispus sa dai pupaturi si parandarat sa arunce si la tine cu bani sa poti monetiza siteul.
Daca n-ai relatiile o sa fie greu cu monetizarea.
Mai bine te apuci de facut clipuri pe Youtube cu titluri "Mananc prezervativ", "Sunt virgina?", "Mananc cacat", etc... si daca ai noroc o sa se uite toti minorii prosti la tine cum faci pe clovnul si atragi atentia vreunui idiot dintr-o agentie care sa te ia sub umbrela lui sa te faca clovnul cel mai colorat si apoi poate faci pasul si spre campanii mari cu bugete generoase.
Multi din cei din reclame de pe aceasta filiera sunt adusi.

Acum depinde si de cata inteligenta, onoare si demnitate ai... nu e pentru oricine acest job de clovn, unii se nasc natural pentru asa ceva, ca le lipseste inteligenta, onoarea si demnitatea.

Edited by geobut, 12 December 2018 - 23:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate