Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

HBO pe DIGI Online

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am facut trecerea de la UPC la DIGI luni, 10.12.2018.
Toate bune si frumoase, pana intru in aplicatia DIGI Online. Toate posturile functioneaza in aplicatie, mai putin HBO 1, 2 si 3. Mentionez ca am si optiunea Maxpak si pe tv merg posturile respective.
Sun la suport tehnic si raspunsul operatoarei este halucinant: "HBO nu functioneaza in aplicatie sau pe site".
Intreb de ce, daca e o problema acum, daca trebuie sa fac eu ceva, dar raspunsul este acelasi: "HBO nu functioneaza in aplicatie...".
M-a blocat. Daca nu functioneaza, de ce sunt disponibile in grila de programe a aplicatiei?
De asemenea, operatoarea mi-a explicat ca pot vedea posturi de stiri :)
Care este faza?

#2
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018
Probabil urmeaza in viitor apropiat sa platesti inca o taxa in plus daca vrei sa vezi si HBO online(taxa impusa de HBO si nu de catre Digi).

#3
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 27.04.2008
sters, cred ca nu are treaba cu HBO GO.

Edited by crazyalex86, 12 December 2018 - 12:50.


#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,593
  • Înscris: 05.12.2005
E o soluţie de siguranţă, pt. evitarea accidentelor în trafic. Posturile de ştiri le poţi urmări şi fără să stai cu ochii în ecran.

#5
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
La mine merg bine-merci pe DigiOnline, chiar acum am verificat, mi-era ca au luat-o razna de tot astia de la RCS-RDS.

Edited by Taxon, 12 December 2018 - 13:04.


#6
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Pfff, am rezolvat. Am intrat acum in aplicatie si functioneaza. Nu era vorba de plata suplimentare pentru ca platesc deja maxpak.
Deci domnisoara de la call center habar nu avea ce vorbea. Cum naiba ii angajeaza pe astia?

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
...

View PostTaxon, on 12 decembrie 2018 - 13:03, said:

La mine merg bine-merci pe DigiOnline, chiar acum am verificat, mi-era ca au luat-o razna de tot astia de la RCS-RDS.

Cat dai pe ele, lunar, in plus fata de abonamentul standard?  Le vezi si pe TV?

Edited by rosix, 12 December 2018 - 13:10.


#8
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Nu costa nimic in digi online daca ai pentru tv pachetul care te intereseaza.

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostParanoir, on 12 decembrie 2018 - 13:32, said:

Nu costa nimic in digi online daca ai pentru tv pachetul care te intereseaza.

Cat costa suplimentar HBO-urile in pachetul RDS, fata de abonamentul analogic?  Trebuie musai abonament digital + card CI+ pentru decodare, right?

#10
flrn_stnc

flrn_stnc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.04.2013

View Postrosix, on 12 decembrie 2018 - 13:10, said:

...



Cat dai pe ele, lunar, in plus fata de abonamentul standard?  Le vezi si pe TV?
MaxPack(HBO+Cinemax) 13,44 lei,lunar.Le vezi si pe tv si Digi Online.

#11
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostParanoir, on 12 decembrie 2018 - 13:04, said:

Deci domnisoara de la call center habar nu avea ce vorbea. Cum naiba ii angajeaza pe astia?
Ba avea perfecta dreptate.
Ti-a spus ca nu functioneaza si nu functiona ?!
Deci, avea dreptate 100%, nu-i asa?! ;)

#12
flrn_stnc

flrn_stnc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.04.2013
Eu am abonament digital si riceiver de la ei. @rosix.

Edited by flrn_stnc, 12 December 2018 - 13:47.


#13
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Deci, aia de aseara parea retardata. Eu ii ziceam ca din moment ce posturile sunt disponibile in aplicatie si platesc maxpak, ar fi logic sa mearga. Ea zicea ca nu functioneaza in aplicatie si ca pot vedea programe de stiri. Azi, ca prin minune, functioneaza.
Nu inteleg cum sunt astia angajati, marea majoritate nu stiu nimic despre produsele la care fac suport. Numai imbecili.

@rosix: maxpak e extraoptiune ce costa 13,44 lei/luna, include hbo 1,2,3 si cinemax-urile (plus variantele HD), pot fi vazute prin cablu digital si card CI+ sau receiver. Bonus, ai acces si la HBO Go, care nu e live, permite vizionarea continutului on-demand.

Edited by Paranoir, 12 December 2018 - 14:03.


#14
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View PostParanoir, on 12 decembrie 2018 - 13:04, said:

Pfff, am rezolvat. Am intrat acum in aplicatie si functioneaza. Nu era vorba de plata suplimentare pentru ca platesc deja maxpak.
Deci domnisoara de la call center habar nu avea ce vorbea. Cum naiba ii angajeaza pe astia?
Nu-i vina acelei femei. Daca angajatul are  confuzii este vina managerului.

#15
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Asa o fi.
Insa observ ca toti au probleme din asrea. Operatori de internet, telefon, banci, etc. Toti au angajati care habar n-au despre produsele pentru care fac suport.


#16
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Unul la care'i merge mintea nu sta mult la call-center. Avanseaza in firma sau pleaca pe posturi mai bine platite.

#17
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
De acord. Da nu cred ca trebuie sa fi foarte destept ca sa inveti niste produse.

#18
khtyler

khtyler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 12.12.2018

View PostParanoir, on 12 decembrie 2018 - 13:04, said:

Deci domnisoara de la call center habar nu avea ce vorbea. Cum naiba ii angajeaza pe astia?
Majoritatea domnisoarelor  sunt  angajate  pe ochi frumosi, baietii prin relatii sau pile, probele de concurs  sustinute la interviu sunt la misto, ii pica intentionat pe aia mai competenti ca sa angajeze  cunostinte, rude, fosti colegi ai  angajatilor  de acolo sau angajeaza la gramada cand e nevoie de carne de tun ca dupa 3 luni sa se descotoroseasca de ei. Prefera oricand prostii care nu stiu sa  munceasca corect si n-au pretentii  la salarii   decat profesionisti care ar cere mariri si avansare. Ca in orice institutie de stat  sau companie privata din Romania de altfel......
Trebuia sa-l contactezi pe manager ca el e raspunzator.  
N-are rost sa-i bestelesti pe angajati,  micutii de ei  sunt acolo doar sa ia un salariu de 1200 lei /luna sa plateasca chiria de 900 lei in Bucuresti ca nu stiu nimic altceva sa faca. Unii sunt chiar din provincie.  
Iarta-i, au facut scoala pe vremea cand era Androneasca sinistru al Educatiei (si inca mai e).
Chiar nu poti sa ai pretentii de la noua generatie.

Edited by khtyler, 12 December 2018 - 21:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate