Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Card access Business Lounge(s) International

- - - - -
  • Please log in to reply
408 replies to this topic

#55
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View Postshe7a, on 27 iunie 2022 - 10:33, said:

Stiti cumva daca se poate intra si cu cardul inrolat in wallet(apple pay) sau neaparat trebuie cardul fizic?
Preferabil sa-l ai pe cel fizic de obicei.

#56
she7a

she7a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 21.03.2022

View PostNinja, on 27 iunie 2022 - 19:18, said:


Preferabil sa-l ai pe cel fizic de obicei.
Stiu, dar din motive tehnice nu il voi avea. Si nu stiam daca merita sau nu sa incerc, dar ma voi duce si daca merge sau nu am sa va spun.

#57
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.03.2014
Ma puteți sfătui va rog cu ceva opțiuni "smart" (adică nu 200 pe an ca la bt), ce ma uit în principal e acces la business lounge (Cluj).
Rulaj am mare

#58
chirea_mircea

chirea_mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 30.12.2012
Aproape toate bancile au macar un card de debit "gold" daca indeplinesti o conditie de rulaj. Stiu de Raiffeisen & CEC cu pachetul premium; BRD, BCR & UniCredit cu pachetele gold sau platinum; sigur mai sunt. Doar ING si BT te pun sa platesti :)

#59
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
LibraBank gold Mastercard e fără rulaj și fără să plătești. Cel puțin când l-am făcut eu nu am platit la LibraBank nimic....

#60
gicupitu

gicupitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 09.03.2014
Trebuie sa merg pe varianta de Visa pt ca doar ei sunt pe Cluj aeroport la business
Dintre toți studiati otp mi se pare ca au acum o promoție bună dar tot stau sa compar.

Eu nu înțeleg de ce băncile nu au absolute nimic legat de fidelizare. Mai ales unde sunt conturi cu rulaj

#61
she7a

she7a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 21.03.2022

View Postshe7a, on 27 iunie 2022 - 19:20, said:


Stiu, dar din motive tehnice nu il voi avea. Si nu stiam daca merita sau nu sa incerc, dar ma voi duce si daca merge sau nu am sa va spun.

Pentru access lounge:
-visa merge cu apple pay
-mastercard doar cu cardul fizic


#62
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 29.03.2017
Cu cardul avanpost gold fost radio guerila am acces în lounge ul Otopeni?

#63
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Da, ai acces gratuit .

#64
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Visa

- maxim 3 ori pe parcursul unui an, daca sunteti posesor de card Visa Gold.
- maxim 6 ori pe parcursul unui an insotit de 1 invitat daca aveti un card Visa Platinum. Intrarile sunt comune atat pentru dumneavoastra cat si pentru invitat, daca sunteti insotit.
-sau aveti acces nelimitat pe parcursul unui an pentru dumneavoastra si maxim 3 invitati, daca sunteti posesor de card Visa Infinite.

Accesul gratuit in saloanele lounge este disponibil doar pentru cardurile care au inregistrat tranzactii la POS (cumparaturi) in valoare de minim 300 de lei in ultimele 90 de zile pana cu maxim 24 de ore inaintea intrarii in salon iar pentru acces trebuie doar sa prezentati cardul dumneavoastra si boarding pass-ul zborului la receptie.

-----------------------

Mastercard

-Cardurile Mastercard Gold, Platinum, World și Corporate emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului
-Cardurile Mastercard World Elite emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului și un invitat al acestuia.

Edited by amadeus79, 28 June 2022 - 17:59.


#65
Bancherul13

Bancherul13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2022
5.3  Accesul gratuit in saloanele Business Class este disponibil doar pentru cardurile care au inregistrat tranzactii la POS sau online decontate in valoare de:
- minim 5000 de lei in ultimele 30 de zile pana cu maxim 96 de ore inaintea intrarii in salon, pentru cardurile GOLD
– minim 7500 de lei in ultimele 30 de zile pana cu maxim 96 de ore inaintea intrarii in salon pentru cardurile PLATINUM
– fara limita minima in valoarea tranzactiilor pentru cardurile INFINITE.

Deci practic au restricționat accesul la 99% din posesorii de carduri, eu am platinum sa intru cu soția, dar cine naibii cheltuie 7500 RON în 30 de zile, asta doar cu cardul.

#66
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002
Era si normal la cit de aglomerat era.

#67
Okta43

Okta43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 18.07.2008

View PostBancherul13, on 03 noiembrie 2022 - 08:47, said:

Deci practic au restricționat accesul la 99% din posesorii de carduri, eu am platinum sa intru cu soția, dar cine naibii cheltuie 7500 RON în 30 de zile, asta doar cu cardul.

Eu cand fac top-up cu 14 zile inainte sa plec in calatorie ca sa ma incadrez in conditiile cardului. Hai si tu in cei 1%.

#68
Bancherul13

Bancherul13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.11.2022
Top up la revolut te referi? First bank unde am cardul îmi ia un comision generos dacă fac tranzacții cvasi cash către revolut, sa-au prins de smecherie. Nici nu știu dacă se considera tranzacții POS cu cardul alea.

Era aglomerat ziceți? Pai la cardurile gold aveai max 3 întrări pe an, cum se aglomera? Au atât de mulți visa infinite sa între fără număr? Nu cred ca romanul de rand zboară mai mult de 3-4 ori pe an. Cine merge în vacanta în Bulgaria sau Grecia merge cu mașina cu portbagajul plin de bere și cotlete.

#69
Okta43

Okta43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 18.07.2008

View PostBancherul13, on 03 noiembrie 2022 - 08:47, said:

5.3  Accesul gratuit in saloanele Business Class este disponibil doar pentru cardurile care au inregistrat tranzactii la POS sau online decontate in valoare de:

View PostBancherul13, on 03 noiembrie 2022 - 22:55, said:

Top up la revolut te referi? First bank unde am cardul îmi ia un comision generos dacă fac tranzacții cvasi cash către revolut, sa-au prins de smecherie. Nici nu știu dacă se considera tranzacții POS cu cardul alea.
Faci topup in ING sau CEC. Sigur ca este o tranzactie online, clar nu este de POS.
Daca si cu ING sau CEC ai comision, vezi raiffeisenpremium.ro unde iti poti lua doua mastercard (debit si credit) si le folositi pe ambele in vacanta.

Edited by Okta43, 04 November 2022 - 09:11.


#70
JohnnyRambo

JohnnyRambo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 12.07.2022
Mastercard ofera acces nelimitat pentru posesor la lounge-ul din Bucuresti, la cardurile Gold, Platinum & World si cu un invitat la World Elite.

VISA mai ofera doar la top 1% - cei care folosesc foarte mult cardul ori au VISA Infinite.
VISA Platinum este cel mai dezavantajat, pe langa comisionul de administrare mare la toate bancile, are conditia de tranzactii mai mare ca la Gold, daca nu o indeplinesti nu primesti nicio intrare gratuita (era frumos sa ofere macar 3 intrari daca depasesti 5000, precum la Gold), si oricum ai intrari gratuite doar pentru tine, pana acum aveai si pentru un invitat.

#71
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,373
  • Înscris: 01.12.2001

View PostBancherul13, on 03 noiembrie 2022 - 08:47, said:

5.3  Accesul gratuit in saloanele Business Class este disponibil doar pentru cardurile care au inregistrat tranzactii la POS sau online decontate in valoare de:
- minim 5000 de lei in ultimele 30 de zile pana cu maxim 96 de ore inaintea intrarii in salon, pentru cardurile GOLD
&ndash.
De unde e acest citat? Când a intrat în "funcțiune"?
Pe 23 octombrie am intrat cu un Gold 2 persoane chiar.


Pe site tot asta e

Condiții de eligibilitate:
Cardurile Mastercard Gold, Platinum, World și Corporate emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului
Cardurile Mastercard World Elite emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului și un invitat al acestuia.

#72
she7a

she7a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 21.03.2022

View Postdorin_2k, on 04 noiembrie 2022 - 19:27, said:


De unde e acest citat? Când a intrat în "funcțiune"?
Pe 23 octombrie am intrat cu un Gold 2 persoane chiar.


Pe site tot asta e

Condiții de eligibilitate:
Cardurile Mastercard Gold, Platinum, World și Corporate emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului
Cardurile Mastercard World Elite emise în România au acces nelimitat pentru posesorul cardului și un invitat al acestuia.
Este valabil de la 1 noiembrie 2022 si este doar pentru cardurile Visa.
Mastercard ramane neschimbat….momentan…

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate